01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-3godz.-10min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mariusz Rumaka o grze Lecha Poznań. “Lech musi poprawić grę w obronie i sferę mentalną”

Mariusz Rumaka o grze Lecha Poznań. “Lech musi poprawić grę w obronie i sferę mentalną”

Lech Poz­nań w ubiegłej kole­jce po raz kole­jny zgu­bił punk­ty. Tym razem “Kole­jorz” zremisował 3:3 w Ekstrak­lasie z Rakowem Częs­to­chowa. Wielu kibiców jest już ziry­towanych tym fak­tem, że Lech na kra­jowym pod­wórku nie potrafi wygry­wać spotkań. Były tren­er klubu z Poz­na­nia wypowiedzi­ał się o obec­nych prob­lemach drużyny.

Lech gra bard­zo dobry fut­bol, lecz zupełnie nie przekła­da się to na wyni­ki. Zespół ma wszys­tkie argu­men­ty ku temu, żeby w kole­jnym sezonie reprezen­tować Pol­skę w europe­js­kich pucharach, lecz musi zacząć zdoby­wać punk­ty, żeby zająć miejsce pro­mu­jące do gry w Europie. Tren­er Rumak udzielił wywiadu, który może­my przeczy­tać na interia.pl.

Druży­na za dużo i za łat­wo traci bram­ki. Gdy gra się co trzy dni, prob­le­mem jest też regen­er­ac­ja men­tal­na.” — mówi były tren­er “Kole­jorza”.

Lech gra ład­nie dla oka. Z Ben­ficą potrafił zdoby­wać bram­ki, grać ofen­sy­wnie, ale też traci dużo goli, zde­cy­dowanie za łat­wo jak na tej klasy zespół. Lecha stać przede wszys­tkim na strze­le­nie bram­ki każde­mu z prze­ci­wników grupowych, najtrud­niej może być Rangersom”.

Obec­ny potenc­jał ofen­sy­wny jest naprawdę ogrom­ny i chy­ba w ostat­nich lat­ach takiego w tej drużynie nie było. Zde­cy­dowanie musi jed­nak lep­iej bronić. Kiedyś przyjęło się takie powiedzenia, że ligę wygry­wa ten, kto najlepiej broni. W Lidze Europy jest też podob­nie. Gdy lechi­ci zaczną grać na “zero z tyłu”, to może jeszcze coś uda im się osiągnąć w tych rozgrywkach.”

Manka­mentem jest raczej sama orga­ni­za­c­ja gry w obronie całego zespołu — gdy przy­trafi­a­ją się błędy, to musi być aseku­rac­ja. To jest dziś pod­stawą defen­sy­wy.” — dodał Mar­iusz Rumak.

fot. Screen YouTube/Maciejowy1988

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.