06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.34min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mariusz Rumaka o grze Lecha Poznań. “Lech musi poprawić grę w obronie i sferę mentalną”

Mariusz Rumaka o grze Lecha Poznań. “Lech musi poprawić grę w obronie i sferę mentalną”

Lech Poz­nań w ubiegłej kole­jce po raz kole­jny zgu­bił punk­ty. Tym razem “Kole­jorz” zremisował 3:3 w Ekstrak­lasie z Rakowem Częs­to­chowa. Wielu kibiców jest już ziry­towanych tym fak­tem, że Lech na kra­jowym pod­wórku nie potrafi wygry­wać spotkań. Były tren­er klubu z Poz­na­nia wypowiedzi­ał się o obec­nych prob­lemach drużyny.

Lech gra bard­zo dobry fut­bol, lecz zupełnie nie przekła­da się to na wyni­ki. Zespół ma wszys­tkie argu­men­ty ku temu, żeby w kole­jnym sezonie reprezen­tować Pol­skę w europe­js­kich pucharach, lecz musi zacząć zdoby­wać punk­ty, żeby zająć miejsce pro­mu­jące do gry w Europie. Tren­er Rumak udzielił wywiadu, który może­my przeczy­tać na interia.pl.

Druży­na za dużo i za łat­wo traci bram­ki. Gdy gra się co trzy dni, prob­le­mem jest też regen­er­ac­ja men­tal­na.” — mówi były tren­er “Kole­jorza”.

Lech gra ład­nie dla oka. Z Ben­ficą potrafił zdoby­wać bram­ki, grać ofen­sy­wnie, ale też traci dużo goli, zde­cy­dowanie za łat­wo jak na tej klasy zespół. Lecha stać przede wszys­tkim na strze­le­nie bram­ki każde­mu z prze­ci­wników grupowych, najtrud­niej może być Rangersom”.

Obec­ny potenc­jał ofen­sy­wny jest naprawdę ogrom­ny i chy­ba w ostat­nich lat­ach takiego w tej drużynie nie było. Zde­cy­dowanie musi jed­nak lep­iej bronić. Kiedyś przyjęło się takie powiedzenia, że ligę wygry­wa ten, kto najlepiej broni. W Lidze Europy jest też podob­nie. Gdy lechi­ci zaczną grać na “zero z tyłu”, to może jeszcze coś uda im się osiągnąć w tych rozgrywkach.”

Manka­mentem jest raczej sama orga­ni­za­c­ja gry w obronie całego zespołu — gdy przy­trafi­a­ją się błędy, to musi być aseku­rac­ja. To jest dziś pod­stawą defen­sy­wy.” — dodał Mar­iusz Rumak.

fot. Screen YouTube/Maciejowy1988

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.