Matematyczne szanse na puchary

Dzię­ki zwycięst­wu w Bytomiu, a także innych wynikach w dzisiejszych meczach Ekstrak­lasy, Lech nadal zachował matem­aty­czne szanse na grę w europe­js­kich pucharach. Jed­nak aby tak się stało, musi w ostat­niej kole­jce liczyć na porażkę Jagiel­lonii Białys­tok, a także przy­na­jm­niej remisy Lechii Gdańsk i Widze­wa Łódź.

 

Kole­jorz” prze­gry­wa­jąc w niedzielę z Lechią bard­zo skom­p­likował sobie szan­sę na awans do Ligi Europy i w Poz­na­niu w zasadzie pogod­zono się już z tym, że w przyszłym sezonie Poz­na­ni­a­cy nie zagra­ją w tych rozgrywkach.

Dzisi­aj jed­nak podopieczni Jose Mari Bakero zwyciężyli i zachowali trzy­punk­tową stratę do Jagiel­lonii Białys­tok, która prze­grała dzisi­aj z wal­czącą o utrzy­manie Cra­cov­ią. Po spotka­ni­ach 29. Kole­j­ki Lechi­ci wyprzedzili Polonią Warsza­wa, a także Górnik Zabrze. Ci pier­wsi bezbramkowo zremisowali z GKS-em Bełchatów, a Górnik uległ Koronie Kielce.

Bard­zo ważnym dla układu tabeli spotkaniem był mecz Widze­wa z Lechią. Piłkarze Czesława Mich­niewicza wygrali 1:0, dzię­ki czemu włączyli się do gry o Ligę Europy, utrud­ni­a­jąc sytu­ację Lechii. Najbardziej na dzisiejszych rezul­tat­ach sko­rzys­tał Śląsk Wrocław, który pokon­ał Ruch Chorzów i zapewnił sobie awans do europe­js­kich pucharów, a także zwięk­szył swo­je szanse na zdoby­cie wicemistr­zost­wa Polski.

O ostat­nie miejsce pre­miowane Ligą Europy wal­czy pięć zespołów: Jagiel­lonia (45 punk­tów), Lechia Gdańsk (43 punk­ty), Widzew Łódź (43 punk­ty), Lech Poz­nań (42 punk­ty) i Górnik Zabrze (42 punk­ty). „Kole­jorz” może awan­sować do pucharów w przy­pad­ku poraż­ki Jagiel­lonii, a także braku zwycięst­wa wyprzedza­ją­cych Lecha, Lechii oraz Widzewa.

W niedzielę podopieczni Michała Pro­bierza mierzą się z Ruchem Chorzów i są zde­cy­dowanym fawory­tem tego meczu. Nato­mi­ast Lechia Gdańsk na włas­nym boisku pode­jmie Zagłę­bie Lubin, a Widzew Łódź na wyjeździe zagra z Górnikiem. Przy­pom­ni­jmy, że w ostat­niej kole­jce piłkarze „Kole­jorza” zagra­ją z Koroną Kielce.

Aby marzyć o awan­sie do europe­js­kich pucharów musimy zatem liczyć na korzystne wyni­ki w czterech spotka­ni­ach. Szanse są zatem czys­to matem­aty­czne, jed­nak cały czas są.

Poniżej pary mec­zowe 29. Kole­j­ki (pogru­bione mecze ważne dla Lecha).

GKS Bełchatów — Cra­covia Kraków
Górnik Zabrze — Widzew Łódź 
Jagiel­lonia Białys­tok — Ruch Chorzów
Lechia Gdańsk — Zagłę­bie Lubin 
Lech Poz­nań — Korona Kielce 
Legia Warsza­wa — Polo­nia Bytom
Śląsk Wrocław — Arka Gdynia
Wisła Kraków — Polo­nia Warszawa

Tabela

1. Wisła Kraków 56 44–27
2. Śląsk Wrocław 46 41–34
3. Legia Warsza­wa 46 41–38
————
4. Jagiel­lonia Białys­tok 45 36–31
5. Lechia Gdańsk 43 36–34
6. Widzew Łódź 43 41–30
7. Lech Poz­nań 42 33–23
8. Górnik Zabrze 42 32–40

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress