06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.52min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mateusz Lis: Chcę zaistnieć w bramce Lecha

Mateusz Lis: Chcę zaistnieć w bramce Lecha

Wypoży­c­zony z Lecha Mateusz Lis, na co dzień broni barw pier­ws­zoligowego Rakowa Częs­to­chowa, a dziś w Grodzisku Wielkopol­skim zagrał w kadrze do lat 20 w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.

Dla młodego bramkarza było to pier­wsze spotkanie w tej kadrze. Na dodatek Pol­s­ka wygrała pier­wsze spotkanie w turnieju, a Lis zachował czyste kon­to. - Bard­zo się cieszę, bo to mój powrót do kadry po prz­er­wie. Mogłem zagrać w meczu o punk­ty, w trochę towarzyskim turnieju. Zachowałem czyste kon­to i wygral­iśmy — nie krył zad­owole­nia po koń­cowym gwiz­d­ku 20-latek.

Pola­cy do tej pory w imprezie ponieśli jed­ną porażkę (z Włocha­mi 1:6 przyp. red.) i dwukrot­nie dzielili się punk­ta­mi z rywala­mi (ze Szwa­j­car­ią 0:0 i Czecha­mi 3:3 przyp. red.) — Już w meczu z Czecha­mi było widać, że ten zespół zaczy­na się rozu­mieć. Przy wyniku 1:3 udało się wyciągnąć na 3:3. To nas pod­bu­dowało, wiemy, że jesteśmy moc­ni, a dziś pokaza­l­iśmy, że może­my wygry­wać w tym turnieju.

W poprzed­nim spotka­niu w bram­ce biało-czer­wonych wys­tąpił Marcin Staniszews­ki, a Lis cały mecz spędz­ił na ław­ce rez­er­wowych. — Już wcześniej wiedzieliśmy, że będziemy grać na zmi­anę. Tren­er z nami idy­widu­lanie roz­maw­iał i wiedzieliśmy, kto kiedy zagra. Trzy dni temu gral­iśmy z Czecha­mi, odczuwalne jest zmęcze­nie i fajnie, że tren­er może dokon­ać więcej zmi­an niż nor­mal­nie — dodaje.

W pier­wszej lidze na jede­naś­cie spotkań Lis bronił aż osiem razy, jed­nak ostat­nie dwa mecze spędz­ił poza wyjś­ciową jede­nastką. - Zagrałem dobrze w reprezen­tacji, wracam do klubu, czu­ję się moc­ny i będę wal­czył o to, by znów stanąć w bramce.

Golkiper do pier­wszej ligi wypoży­c­zony jest do koń­ca sezonu. Czy wró­ci do Poz­na­nia i pójdzie w śla­dy cho­ci­aż­by Jana Bed­nar­ka i Rober­ta Gum­nego, którzy po powro­cie z wypoży­czenia grali i gra­ją w Kole­jorzu pier­wsze skrzypce? — Chcę się ograć, wró­cić do Lecha jako bardziej doświad­c­zony i moc­niejszy piłkarz. Chcę zaist­nieć w bram­ce Lecha, chcę bronić i wierzę, że tak będzie — kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.