01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-16godz.-10min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mecz niewykorzystanych szans

Mecz niewykorzystanych szans

Lech Poz­nań remisu­je z Koroną Kielce 1:1. Po bezbar­wnych kilku­nas­tu min­u­tach, goś­cie mieli wyśmien­itą okazję do otwar­cia wyniku. Kiel­czanom nie udało się jed­nak zamienić rzu­tu karnego na bramkę. Swo­jej szan­sy nie potrafił także wyko­rzys­tać Sada­jew, który nie trafił na pustą bramkę. Na prowadze­nie lechi­ci wys­zli w 58. min­u­cie po fan­tasty­cznym strza­le Lovrenc­si­ca. Niecałe 10 min­ut później wyrów­nał Luis Car­los. Pomi­mo licznych ataków, Lechowi nie udało się zdobyć trzech punk­tów i tym samym wskoczyć na fotel lid­era ekstraklasy.

Do 20 min­u­ty meczu żad­na ze stron nie zagroz­iła bram­ce prze­ci­wni­ka. Obie drużyny na swoim kon­cie miały wiele niecel­nych podań. Niedokład­ność miała wiel­ki wpływ na prze­bieg spotka­nia. Gra toczyła się głównie w środ­kowej częś­ci boiska. 

Niebez­piecznie zro­biło się w 21. min­u­cie w polu karnym Lecha. Główny arbiter spotka­nia wskazał na „wap­no” po faulu Formel­li na Luisie Car­losie. Do rzu­tu karnego pod­szedł Por­cel­lis, po którego strza­le pił­ka pole­ci­ała pon­ad poprzeczkę.

W 26. min­u­cie z 30 metrów na strzał zde­cy­dował się Karol Linet­ty. Bramkarz Korony obronił uderze­nie, ale wypuś­cił piłkę przed siebie. Do niej dopadł Hamalainen, ale nie był w stanie pokon­ać Cerniauksasa.

Wyśmien­itą okazję lechi­ci mieli w 37. min­u­cie. Darek Formel­la błyskotli­wie podał do Kędzio­ry. Ten prostopa­dle zagrał do Sada­je­wa. Czeczeńs­ki napast­nik znalazł się w sytu­acji sam na sam z bramkarzem. Lechi­ta najpierw minął Cer­ni­auskasa, jed­nak później z ostrego kąta odd­ał niecel­ny strzał do pustej już bramki.

W 58. min­u­cie na prowadze­nie wyprowadz­ił „Kole­jorza” Ger­go Lovrenc­sics. Po rzu­cie rożnym i piąstkowa­niu bramkarza goś­ci, Węgi­er dopadł do pił­ki, przyjął ją i strza­łem po długim rogu, po którym pił­ka odbiła się jeszcze od słup­ka pokon­ał golkipera Korony.

Kiel­czanie wyrów­nali w 65. min­u­cie. Po zamiesza­niu w polu karnym piłkę otrzy­mał niepil­nowany Luis Car­los. Piłkarz Korony poczekał, aż Gos­tom­s­ki się położy i dopiero wtedy uderzył.

W 85. min­u­cie po rzu­cie rożnym reflek­sem przy uderze­niu Kow­nack­iego popisał się Cer­ni­auskas. Młody napast­nik Lecha piłkę chci­ał skierować pod poprzeczkę.

Lechit­om nie udało się strzelić zwycięskiej bram­ki pomi­mo licznych ataków.

Lech Poz­nań – Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bram­ki: 58′ Lovrenc­sics – 65′ Luis Carlos

Żółte kart­ki: Trał­ka — Jovanovic

LECH: Gos­tom­s­ki – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Linet­ty (70. Jevtić), Trał­ka – Lovrenc­sics, Hamalainen, Formel­la (46. Kow­nac­ki) – Sada­jew (82. Pawłowski)

KORONA: Cer­ni­auskas – Golańs­ki, Dejmek, Malar­czyk, Lean­dro – Fer­tovs, Jovanovic – Luis Car­los, Kapo, Pylypchuk – Por­cel­lis (77. Trytko)

Wid­zowie: 24 308

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.