10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.27min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mickey van der Hart piłkarzem Lecha

Mickey van der Hart piłkarzem Lecha

Mick­ey van der Hart we wtorek został piłkarzem Lecha Poz­nań. Holen­der, który w poprzed­nim sezonie reprezen­tował PEC Zwolle związał się z Kole­jorzem trzylet­nią umową z opcją przedłużenia.

24-latek pochodzą­cy z dziel­ni­cy Ams­ter­damu, Amstelveen od początku swo­jej kari­ery był związany z miejs­cowym Ajax­em. Tam przeszedł przez wszys­tkie szczeble juniorskiej pił­ki, w seniorskiej drużynie roze­grał tylko jed­no spotkanie. Miało to miejsce w roz­gry­wkach Pucharu Holandii, w którym aktu­al­ny mis­trz Holandii mierzył się z ASWH.

Po zakończe­niu sezonu 2013/14 van der Hart został wypoży­c­zony do Go Ahead Eagles. Wów­czas zade­bi­u­tował w Ere­di­visie, roz­gry­wa­jąc 22 spotka­nia i zachowu­jąc czyste kon­to w pię­ciu z nich. Po zakończe­niu roz­gry­wek dołączył do PEC Zwolle, w którym wys­tępował przez trzy ostat­nie sezony. Van der Hart w min­ionej kam­panii zagrał w lidze 29 meczów, w aż 11 nie musi­ał wycią­gać pił­ki z siat­ki. Warto również pod­kreślić, że przed kilko­ma dni­a­mi został wybrany — przez kibiców klubu — piłkarzem sezonu.

 

- Jesteśmy bard­zo zad­owoleni z fak­tu pozyska­nia Mick­eya. Jest wychowankiem Ajaxu Ams­ter­dam, który zapewnił mu odpowied­nie wyszkole­nie. Bard­zo dobrze gra noga­mi, ma też znakomi­ty refleks. Pomi­mo wieku roze­grał już pon­ad sto spotkań w Ere­di­visie. Drzemie w nim ogrom­ny potenc­jał i możli­woś­ci dal­szego roz­wo­ju — mówi dyrek­tor sportowy Kole­jorza, Tomasz Rząsa.

Radoś­ci z pod­pisa­nia kon­trak­tu nie ukry­wa również sam bramkarz, który cieszy się z wyzwań czeka­ją­cych go w stol­i­cy Wielkopol­s­ki. — Jestem bard­zo szczęśli­wy i dum­ny z tego, że tutaj jestem. Dla mnie jest to duży krok w mojej kari­erze. Nie ukry­wam, że przyszedłem tutaj, żeby zdoby­wać tro­fea. Uważam, że Lech powinien co roku grać o najwyższe cele. Indy­wid­u­al­nie chci­ałbym być najlep­szym bramkarzem w Ekstrak­lasie. Wiem, że ten sezon nie był zbyt udany, ale wierzę, że uda nam się to zmienić w kole­jnym - zauważa nowy zawod­nik Kolejorza.

Van der Hart to pier­wszy piłkarz, który w let­nim okienku trans­fer­owym trafił do Lecha Poz­nań. Holen­der dołączy do zespołu wraz z początkiem okre­su przy­go­towaw­czego, który rozpocznie się 13 czerwca.

fot. lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.