06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.21min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mistrz pnie się w górę. Kielce zdobyte!

Mistrz pnie się w górę. Kielce zdobyte!

W 19. kole­jce Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pokon­ał w spotka­niu wyjaz­dowym Koronę Kielce. Bramkę na wagę zwycięst­wa i awan­su do czołowej ósme­ki zdobył Kasper Hamalainen.

W czwartej min­u­cie spotka­nia pier­wszą dogod­ną okazję mieli gospo­darze. Na bramkę Jas­mi­na Buri­cia uderzył Michał Przy­była, pił­ka odbiła się od słup­ka i żaden z zawod­ników Zło­cis­to-Krwistych nie dopadł do fut­bolów­ki i sytu­ację ura­tował boś­ni­ac­ki bramkarz mis­trza Polski.

W 10. min­u­cie meczu szan­są na zdoby­cie bram­ki stanął Kole­jorz. Z prawej strony piłkę w pole karne dośrod­kowywał Bar­ry Dou­glas, ta trafiła na głowę Marci­na Kamińskiego — strzał stopera Lecha wybił Dar­iusz Trela. Kil­ka min­ut później kole­jną dogod­ną okazję mieli mis­tr­zowie Pol­s­ki. Z prawej strony piłkę otrzy­mał Tomasz Kędzio­ra, który z pier­wszej pił­ki dośrod­kował w oko­lice pola karnego, do fut­bolów­ki dopadł Kasper Hamalainen. Strzał fińskiego zawod­ni­ka bez prob­lemów obronił jed­nak Trela.

Po chwili przed doskon­ałą okazją stanął Alek­snadrs Fertvos, strzał kieleck­iego zawod­ni­ka doskonale wybronił Burić.

W 22 min­u­cie spotka­nia gospo­darze mieli kole­jną sytu­ację bramkową. Z rzu­tu wol­nego uderzył…. Pre­cyzyjny strzał odbił bramkarz Kole­jorza, jed­nak po sporym zamiesza­niu przed polem karnym jeden z koro­niarzy chci­ał ponown­ie zagroz­ić bram­ce mis­trzów Pol­s­ki, jed­nak uderzył znacze­nie obok bram­ki poz­nańskiej drużyny. Min­utę później kiel­czanie stanęli przed kole­jną stu pro­cen­tową okazją. Gospo­darze ruszyli z kon­tratakiem, piłkę uder­zoną przez Łukasz Sier­pina sparował Burić, ta odbiła się poprzecz­ki, trafiła pod nogi Przy­były, który chybił.

Niewyko­rzys­tane akc­je się mszczą. Poz­na­ni­a­cy ruszyli z kon­trą. Lewą stroną ruszył Dou­glas, który wypa­trzył dobrze ustaw­ionego Hamalaine­na, który pre­cyzyjnym uderze­niem pokon­ał Trelę i dał mis­tr­zowi Pol­s­ki prowadze­nie. Kole­jorz nie zamierzał poprzes­tać na jed­nej bram­ce. W 36 min­u­cie spotka­nia po dośrod­kowa­niu Kędzio­ry pił­ka pod nogi Macie­ja Gajosa, który uderzył min­i­mal­nie pon­ad bramką gospodarzy.

Na początku drugiej połowy mis­tr­zowie Pol­s­ki mieli bard­zo dobrą okazję na rozpoczę­cie drugiej połowy, jed­nak strzał Szy­mona Pawłowskiego minął światło bram­ki. Kil­ka min­ut później przed kole­jną okazją bramkową stanęli podopieczni tren­era Jana Urbana. Piłkę do środ­ka podał Dou­glas, na bramkę Tre­li strze­lał Hamalainen, jed­nak bramkarz gospo­darzy instynk­town­ie obronił strzał Fina, fut­bolówka trafiła do Pawłowskiego, lecz Trela ponown­ie wyszedł górą z poje­dynku z lechitami.

W 68 min­u­cie spotka­nia Daw­id Kow­nac­ki, przy pier­wszym kon­tak­cie z piłką mógł wpisać się na listę strzel­ców, lecz jeden z obrońców Korony zdołał wybić na rzut rożny.

Do koń­ca drugiej częś­ci meczu niewiele się dzi­ało. W dolic­zonym cza­sie gry szan­sę na zdoby­cie bram­ki miał Dar­iusz Formel­la, jed­nak strzał lechi­ty min­i­mal­nie przeszedł obok bram­ki Treli.

Kole­jorz awan­sował do pier­wszej ósem­ki i z dorobkiem 26 punk­tów wskoczył na siódme miejsce w tabeli, na którym pozostanie na pewno do jutra.

Korona Kielce – Lech Poz­nań 0:1 (0:1)

Bram­ki: Hamalainen (33)

Żółte kart­ki: Przy­była — Douglas

Składy:

Korona Kielce: Dar­iusz Trela — Kamil Syl­westrzak, Krzysztof Kier­cz, Radek Dejmek, Vlatislavs Gabovs — Bartłomiej Pawłows­ki (76. Tomasz Zająć), Vlas­timir Jovanović, Nabil Aank­our (56. Airam Lopez Cabr­era) , Alek­san­drs Fer­tovs, Łukasz Sier­pina (71. Marcin Cebu­la) — Michał Przybyła

Lech Poz­nań: Jas­min Burić — Tomasz Kędzio­ra, Marcin Kamińs­ki, Tamas Kadar, Bar­ry Dou­glas — Łukasz Trał­ka, Abdul Aziz Tet­teh — Darko Jevtić (74. Karol Linet­ty), Maciej Gajos (85. Dar­iusz Formel­la), Szy­mon Pawłows­ki — Kasper Hämäläi­nen (65. Daw­id Kownacki)

Widzów: 6780

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.