Mistrz Polski przegrywa na inaugurację!

Mistrz Polski przegrywa na inaugurację!

Na inau­gu­rację roz­gry­wek Ekstrak­lasy Lech Poz­nań  z Pogo­nią Szczecin 1:2. Bramkę dla poz­na­ni­aków zdobyli Darko Jevtić. Gole dla Pogo­ni zdoby­wali Łukasz Zwolińs­ki i Mateusz Lewandowski. 

Mecz mógł bard­zo dobrze rozpocząć się dla Por­tow­ców. Z lewego narożni­ka dośrod­kowywał Aka­hosi, na bramkę strzeżoną przez Buri­cia głową strze­lał Zwolińs­ki, pił­ka odbi­ja się od poprzecz­ki, ale obroń­cy zdołali wybić piłkę ze stre­fy pola karnego. Kilka­naś­cie sekund później na bramkę Boś­ni­a­ka moc­no huknął Danielak, lecz bramkarz Lecha nie miał prob­le­mu z obroną. W 7 min­u­cie spotka­nia kole­jną groźną akcję przeprowadzili podopieczni tren­era Czesława Mich­niewicza. Prawą stroną ruszył Danielak, lecz zawod­ni­ka Pogo­ni zdołał uprzedz­ić na grani­cy pola karnego Bar­ry Dou­glas. W 13 min­u­cie Pawłows­ki ograł kilku rywali, podał w pole karne, gdzie znalazł się niepil­nowany Robak – uderze­nie byłego napast­ni­ka Pogo­ni minęło światło bramki.

Trzy min­u­ty później po rzu­cie rożnym bram­ce Kudły mógł zagroz­ić Kamińs­ki, lecz pił­ka min­i­mal­nie przeszła obok bram­ki. W 20 min­u­cie Pogoń objęła prowadze­nie. Piłkę w środ­ku pola stracił Darko Jevtić, który dał się ograć Patrykowi Małeck­iemu. Wprowad­zony chwilę wcześniej pomoc­nik Por­tow­ców odd­ał fut­bolówkę do Zwolińskiego, który w sytu­acji sam na sam pokon­ał Buri­cia. Kole­jorz nie dał się cieszyć dłu­go szczecini­anom z prowadzenia. W 26 min­u­cie piękną akcję przeprowadz­ił duet Robak-Jevtić. Napast­nik Lecha ruszył prawą stroną, zagrał wzdłuż linii bramkowej, dośrod­kował w pole karne, gdzie znalazł się szwa­j­cars­ki pomoc­nik i pięknym uderze­niem pokon­ał Kudłę.

W 33 min­u­cie Ceesay podał piłkę na środek do Tet­te­ha, który wypa­trzył niepil­nowanego na lewej stron­ie Dou­glasa. Szkot odd­ał piłkę do Pawłowskiego, lecz uderze­nie lewego pomoc­ni­ka minęło światło bram­ki. Przewa­ga Lecha była widocz­na z min­u­ty na min­u­ty. Kilka­naś­cie sekund później na bramkę Kudły huknął Tet­teh, lecz bramkarz Pogo­ni nie miał więk­szego prob­le­mu z obroną. W 39 min­u­cie piłkarze Pogo­ni cieszyli się z drugiej bram­ki. Kamińs­ki i Ceesay pozostaw­ili Mateusza Lewandowskiego niepil­nowanego, a pomoc­nik Por­tow­ców wpakował piłkę do bram­ki Kole­jorza. Poz­na­ni­a­cy do szat­ni schodzili z jed­no­bramkową stratą.

W prz­er­wie sztab szkole­niowy dokon­ał dwóch zmi­an. Abdu­la Aziza Tet­te­ha zastąpił Dar­iusz Formel­la, zaś Davi­da Hol­mana – Denis Thoma­l­la. Dru­ga połówka mogła ide­al­nie ułożyć się dla Kole­jorza. Dou­glas z lewej strony dośrod­kował do Kamińskiego, którego strzał głową minął bramkę Pogo­ni. W 53 min­u­cie po dośrod­kowa­niu z rzu­tu rożnego pił­ka trafiła pod nogi Pawłowskiego, jed­nak strzał lewego pomoc­ni­ka okazał się niecelny.

W 62 min­u­cie Dou­glas miał ide­al­ną okazję do strze­la­nia bram­ki z rzu­tu wol­nego, lecz fut­bolówka min­i­mal­nie przeszła obok bram­ki Kudły. Dziesięć min­ut później Pawłows­ki spróbował zagroz­ić bram­ce Por­tow­ców strza­łem z dys­tan­su, lecz pił­ka przeszła obok bram­ki goś­ci. W 78 min­u­cie Keb­ba Ceesay odd­ał moc­ne uderze­nie z dys­tan­su, lecz pił­ka przeszła wysoką nad bramką Kudły. Kil­ka min­ut później spry­t­nym podaniem do Marci­na Roba­ka chci­ał przechytrzyć rywali Darko Jevtić, jed­nak rywale wyczuli intencję Szwa­j­cara. W dolic­zonym cza­sie gry Marcin Kamińs­ki uderzył z rzu­tu wol­nego, lecz pił­ka sparował Kudła.

Do koń­ca meczu wyległ nie uległ zmi­an­ie i mis­trz Pol­s­ki prze­grał pier­wsze spotkanie nowego sezonu w lidze.

Lech Poz­nań – Pogoń Szczecin (1:2)

Bram­ki: Jevtić (26.) – Zwolińs­ki (20.), Lewandows­ki (39.)

Żółte kart­ki: Hol­man, Jevtić – Matras

Składy:

LECH: Burić – Ceesay, Kadar, Kamińs­ki, Dou­glas – Tet­teh (46. Formel­la) , Trał­ka, Hol­man (46. Thoma­l­la), Jevtić, Pawłows­ki — Robak

POGOŃ: Kudła – Frączczak, Czer­wińs­ki, Fojut, Nunes – Muraws­ki, Matras, Danielak (79. Muraya­ma), Aka­hosi (17. Małec­ki), Lewandows­ki (63. Przy­bec­ki) – Zwoliński

Widzów: 15 131

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress