02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.8godz.49min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mleczko: Drużyna bardzo dobrze mnie przyjęła

Mleczko: Drużyna bardzo dobrze mnie przyjęła

Miłosz Mleczko w tym sezonie pełni rolę trze­ciego bramkarz Poz­nańskiej Loko­mo­tyw. 17-latek w pier­wszej kole­jce wybrał się z drużyną do Wrocław­ia, gdzie pełnił rolę zmi­en­ni­ka Jas­mi­na Buricia.

- To na pewno fajne doświad­cze­nie i mam nadzieję, że zapro­cen­tu­je w przyszłość – mówi, choć sam przyz­na­je, że bardziej sku­pia się na grze w rez­erwach Kole­jorza. – Będąc w pier­wszym zes­pole zbier­am cenne doświad­cze­nie, by stać jeszcze lep­szym bramkarzem. Chci­ałbym grać jak najwięcej i  aby zdrowie dopisało i tych meczów było naprawdę dużo, bo dzię­ki temu for­ma stale rośnie.

Mleczko swo­ją kari­erę rozpoczy­nał w Chor­zowie, a do Poz­na­nia przeniósł się w 2014 roku – Jestem w Poz­na­niu już pon­ad dwa lata. W Akademii we Wronkach przeszedłem przez wszys­tkie szczeble juniorskie i ter­az dołączyłem do pier­wszej drużyny.

- Od samego początku druży­na bard­zo dobrze mnie przyjęła, zarówno młod­si, jak i star­si zawod­ni­cy. To nie był mój pier­wszy kon­takt z tą drużyną, bo już wcześniej pojaw­iałem się na treningach, więc dla mnie to nic nowego.

Każdy bramkarz ma swo­jego idola. Kogo naśladu­je zatem młody lechi­ta? – Na pewno jest to Neuer, do gus­tu przy­padł mi też Cour­tois. To jest taka dwój­ka piłkarzy, na których zwracam uwagę. Podo­ba mi się też gra Bra­vo z Barcelony – przyznaje.

Miłosz do Poz­na­nia ściąg­nię­ty został przez tren­era Andrze­ja Daw­idz­iu­ka, co nieco ułatwia im współpracę. – Tren­era znam już od daw­na, więc jestem przyzwycza­jony do tren­ingów i wiem, jak się z nim pracuje.

Dla wieku piłkarzy dużą różnicę widać już w samych treningach między drużyną rez­erw, a pier­wszym zespołem – Pił­ka jest o wiele szyb­sza i do tego trze­ba się przys­tosować. Na pewno mniej jest treningu spec­jal­isty­cznego, indy­wid­u­al­nego. Tutaj pracu­je się nad tym, by utrzy­mać for­mę niż zwięk­szać swo­je umiejętności.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.