01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.11min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mleczko z profesjonalnym kontraktem

Mleczko z profesjonalnym kontraktem

Miłosz Mleczko pod­pisał w czwartek pier­wszy pro­fesjon­al­ny kon­trakt z Lechem Poz­nań. Młody golkiper związał się z poz­nańskim klubem umową, która będzie obow­iązy­wała do czer­w­ca 2020 roku.

18-let­ni bramkarz trafił do Kole­jorza trzy lata temu. Jest wychowankiem klubu Sta­dion Śląs­ki Chorzów, z którego przeszedł do tamte­jszego Ruchu. Do Wielkopol­s­ki trafił w sty­czniu 2014 roku. Początkowo był zawod­nikiem Akademii Lecha Poz­nań, a po kilku miesią­cach został włąc­zony do zespołu rez­erw. Od roku trenu­je z pier­wszą drużyną, z którą wyjechał na zimowy obóz na Cypr. Doświad­cze­nie mec­zowe zbiera w drugim zes­pole Lecha. W obec­nym sezonie wys­tąpił w 20 meczach na poziomie trze­ciej ligi.

- Wiąże­my z Miłoszem duże nadzieje. To bard­zo młody bramkarz, który urodz­ił się w 1999 roku. Obser­wu­je­my z dużym zain­tere­sowaniem jego rozwój. Postępy Miłosza w drużynie rez­erw chwali Ivan Djur­d­je­vić, a pod­czas tren­ingów z pier­wszym zespołem tren­er bramkarzy, Andrzej Daw­idz­iuk. Widz­imy, że Miłosz nie odsta­je od starszych kolegów. Wiemy, że wszys­tko co najlep­sze jeszcze przed nim — zaz­nacza wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Zad­owolony z pod­pisa­nia pier­wszej pro­fesjon­al­nej umowy jest też sam zawod­nik, który z grą w niebiesko-białych barwach wiąże duże nadzieje. — Po to wychodzę każdego dnia na tren­ing, żeby się rozwi­jać. Dzisi­aj dostałem od klubu syg­nał, że mi ufa. Liczę na to, że odpłacę się dobrą dys­pozy­cją. Do debi­u­tu w ekstrak­lasie pod­chodzę spoko­jnie. Sku­pi­am się na najbliższych celach, czyli dobrej pra­cy na treningach i grze w rez­erwach. Wierzę, że moje zaan­gażowanie poz­woli mi osiągnąć sukces — pod­kreśla Mleczko.

18-latek w pier­wszej drużynie Kole­jorza współpracu­je z dwoma bard­zo doświad­c­zony­mi bramkarza­mi. To Matus Put­nocky i Jas­min Burić. — To nat­u­ralne, że w Lechu jest duża konkurenc­ja. Młodym zawod­nikom nie jest łat­wo wskoczyć do składu. Staramy się jed­nak tak przy­go­tować im ścieżkę roz­wo­ju, żeby osią­gali wyso­ki poziom. Jeśli dojdą do niego, to wtedy dosta­ją szan­sę debi­u­tu w pier­wszej drużynie — kończy wiceprezes Rutkowski.

Infor­ma­c­ja prasowa

lechpoznan.pl/fot. Michał Parucki

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.