01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.7godz.54min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Młoda Ekstraklasa: Bramkowy remis z Bełchatowem

Zespół Młodej Ekstrak­lasy Lecha zremisował we Wronkach z GKS-em 1:1. Bram­ki dla obu zespołów zdoby­wali Ole­jniczak oraz Balo­gun. Na ław­ce rez­er­wowych w roli asys­ten­ta tren­era Karo­la Brodowskiego zasi­adł Ivan Djur­de­vić, dla którego to kole­jne, jak sam pod­kreśla, cenne doświadczenie.

Mecz rozpoczął się niem­ra­wo i na ciekawą sytu­ację czekać trze­ba było do 9. min­u­ty. Wtedy obroń­ca Bełcha­towa popełnił fatal­ny w skutkach błąd, na który czy­hał Ole­jniczak. Napast­nik Lecha bez najm­niejszych skrupułów go wyko­rzys­tał i “Kole­jorz” po jego trafie­niu objął prowadze­nie. Po chwili poważny błąd popełnił debi­u­tu­ją­cy w bram­ce Lecha Wandzel. Golkiper źle przyjął piłkę, którą naty­ch­mi­ast prze­jął prze­ci­wnik, a przy pró­bie jej odzyska­nia 16-latek sfaulował rywala i sędzia podyk­tował rzut karny. Młody bramkarz jed­nak się zre­ha­bil­i­tował i obronił jedenastkę.

W 18. min­u­cie Maślany bard­zo dobrze dogry­wał piłkę w pole karne Bełcha­towa, a Barabasz spudłował z bliskiej odległoś­ci i nie pod­wyższył rezul­tatu meczu. Min­utę później podanie Barabasza wyko­rzys­tał Kap­sa i umieś­cił piłkę w siatce, ale arbiter dopa­trzył się spalonego i nie uznał bram­ki. Lech miał zde­cy­dowaną przewagę, ale zarówno Barabasz, jak i Maślany nie zaskoczyli golkipera gości.

Po prz­er­wie do ataku ruszyli goś­cie. W 51. min­u­cie udało im się udoku­men­tować przewagę, jaką zdobyli po wznowie­niu gry. Lewą stroną popędz­ił Grze­lak, który bard­zo dobrze podał do Balo­gu­na, a ten nie dał szans Wandzelowi na skuteczną inter­wencję. “Kole­jorz” szy­bko chci­ał ponown­ie wyjść na prowadze­nie, lecz piłkar­zom Brodowskiego zabrakło skutecznoś­ci. Z dys­tan­su uderzał Wol­s­ki, a także Maślany, ale żad­na z prób to leci­ała w światło bramki.

Z upły­wem cza­su temu spotka­nia spadło i to ostate­cznie zakończyło się podzi­ałem punktów.

LECH MEGKS BEŁCHATÓW ME 1:1 (1:0)

BRAMKI: ‘9 Ole­jniczak — ’51 Balogun

ŻÓŁTE KARTKI: Wandzel, Chromińs­ki, Kap­sa — Zaw­ie­ja, Sadziński

LECH ME: Wandzel — Kędzio­ra, Barabasz, Cyfert, Łągiewka — Gol­la (46. Wol­s­ki), Chromińs­ki — Maślany (87. Witt), Kowal­czuk, Kap­sa (65. Bara­ni­ak) — Ole­jniczak (63. Bagiński)

GKS ME: Krakowiak — Mod­el­s­ki, Gadom­s­ki (46. Michal­s­ki), Witasik, Grze­lak —  Zię­ba (46. Kowal­czyk), Zaw­ie­ja (71. Sadz­ińs­ki), Piekars­ki, Balo­gun (89. Flis) — Nowosiel­s­ki (75. Gul) — Wroński

SĘDZIA: Sebas­t­ian Załęs­ki (Ostrołę­ka)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.