Młoda Ekstraklasa: Lech przegrywa w Łodzi

Mimo tego, że zespół Młodej Ekstrak­lasy szy­bko objął prowadze­nie w spotka­niu z Widzewem Łódź nie zdołał zdobyć cho­ci­aż punk­tu w spotka­niu z zaj­mu­ją­cym po tym meczu pier­wsze miejsce rywalem. Bramkę dla Lechitów zdobył Patryk Wol­s­ki, dla prze­ci­wników Emil Wrażeń i Sebas­t­ian Ceglarz.

Łodzian­ie, korzys­ta­jąc z prz­er­wy na kadrę sprowadzili na to spotkanie dwóch piłkarzy z pier­wszego zespołu: Sebas­tiana Radzio oraz Bar­tosza Kanieck­iego. Ten pier­wszy ska­pit­u­lował już w 6. min­u­cie spotka­nia. Wol­s­ki minął bez prob­le­mu dwóch zawod­ników Widze­wa i pokon­ał bramkarza gospodarzy.

Ci jed­nak nie podła­mali się i kon­sek­went­nie dążyli do zdoby­cia bram­ki. W 33. min­u­cie dwójkową akcję przeprowadzili Ceglarz i Wrażeń, którą ten dru­gi zakończył uderze­niem na bramkę: przelobował on Bieszcza­da i doprowadz­ił do wyrównania.

W drugiej połowie nadal wal­ka o zwycięst­wo była zacięte, lecz nieste­ty wygrali ją gospo­darze, którzy w 64. min­u­cie przeprowadzili, jak się później okaza­ło, decy­du­jącą akcję meczu. Grzeszczuk wrzu­cił piłkę w pole karne, a tę wyko­rzys­tał, uderza­jąc głową, Ceglarz.

- Najlep­szym komen­tarzem do tego spotkanie będzie stwierdze­nie, że w piłce nie zawsze wygry­wa lep­szy. Mimo, że zagral­iśmy zde­cy­dowanie młod­szym zespołem to na boisku prezen­towal­iśmy się lep­iej. Szy­bko objęliśmy prowadze­nie, mieliśmy kole­jne sytu­acje, ale nie potrafil­iśmy ich wyko­rzys­tać. To się na nas zemś­ciło. Stra­cil­iśmy dwa gole i do Poz­na­nia wracamy bez punk­tów. Z gry mojego zespołu mogę być jed­nak zad­owolony — sko­men­tował mecz na łamach ofic­jal­nej strony klubu, Karol Brodows­ki, tren­er Lecha.

WIDZEW ŁÓDŹ MELECH POZNAŃ ME 2:1 (1:1)

BRAMKI: ‘6 Wol­s­ki, ’33 Wrażeń, ’64 Ceglarz

ŻÓŁTE KARTKI: Augusty­ni­ak, Grube — Bieszczad, Szczupakowski

WIDZEW: Kaniec­ki — Antosik, Augusty­ni­ak, Dybiec (80, Tyburs­ki), D. Ceglarz — Grzeszczyk, Świechows­ki (46, Rozwandow­icz), Bergiel (85, Knera), Wrażeń (75, Grube) — Radzio (46, Serwacińs­ki), S. Ceglarz

LECH: Bieszczad — Polody, Barabasz, Sad­ows­ki, Szczu­pakows­ki — Chromińs­ki, Kowal­czuk, Jakóbows­ki (85, Bara­ni­ak), Maślany (66, Byszews­ki) — Ole­jniczak (70, Bag­ińs­ki), Wolski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress