27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
58dn.5godz.24min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Młoda Ekstraklasa: Vojo znów strzela, Lech przegrywa

Podopieczni Karo­la Brodowskiego w roz­gry­wkach Młodej Ekstrak­lasy ulegli Zagłębiu Lubin 1:2. Bram­ki dla “Miedziowych” zdobyli Szy­mon Soł­tyńs­ki i Deniss Rakels. Hon­orowe trafie­nie dla Lecha zal­iczył Vojo Ubi­parip. W barwach “Kole­jorza” wys­tąpiło kilku zawod­ników pier­wszego zespołu: Burić, Kamińs­ki, Dry­gas, Kiełb, Gol­la i Ubiparip.

Od samego początku spotka­nia na boisku prze­ważali Lechi­ci, ale do goś­cie stworzyli sobie pier­wszą groźną sytu­ację, którą zamie­nili na bramkę. W 11. min­u­cie Rakels przedarł się lewą stroną boiska, dograł na pole karne, a Soł­tyńs­ki bez najm­niejszych prob­lemów pokon­ał golkipera Lecha. “Miedziowi” chcieli pójść za ciosem, ale nie potrafili poważniej zagroz­ić bram­ce strzeżonej przez Buricia.

W drugiej częś­ci pier­wszej połowy prze­budzili się Lechi­ci, ale pró­by Ubi­pari­pa oraz Drew­ni­a­ka były niecelne. Mimo tego, że “Kole­jorz” stop­niowo zdoby­wał przewagę w środ­ku pola, to Zagłę­bie zdobyło drugą bramkę. W polu karnym znalazł się niepil­nowany Rakels, który strza­łem po długim rogu pokon­ał bramkarza gospodarzy.

Po prz­er­wie Lech znów zaatakował. Bard­zo dobrą sytu­ację miał Ubi­parip, ale z bliskiej odległoś­ci przestrzelił. Po chwili z rzu­tu wol­nego bezpośred­nio uderzał Barabasz, ale golkiper goś­ci fan­tasty­cznie sparował strzał na rzut rożny. Zagłę­bie miało okazję pod­wyższyć rezul­tat spotka­nia, ale Rakels spudłował z bliskiej odległości.

Na kilka­naś­cie min­ut przed końcem meczu szan­sę na korzyst­ny rezul­tat dali Lechowi Kowal­czuk wespół z Ubi­paripem. Ten dru­gi wyko­rzys­tał prostopadłe podanie pomoc­ni­ka “Kole­jorza” i zdobył kon­tak­tową bramkę. To było jed­nak wszys­tko na co tego dnia stać było podopiecznych Karo­la Brodowskiego i po bard­zo dobrej inau­gu­racji przed tygod­niem musieli się oni dzisi­aj pogodz­ić z porażką.

LECH ME — ZAGŁĘBIE ME 1:2 (0:2)

BRAMKI: ’11 Soł­tyńs­ki , ’35 Rakels — ’78 Ubiparip

LECH: Burić — Kędzio­ra, Barabasz, Cyfert, Kamińs­ki — Drew­ni­ak (46. Kowal­czuk), Dry­gas (73. Chromińs­ki) — Kiełb, Gol­la (76. Maślany), Kap­sa (46. Ole­jniczak) — Ubiparip

ZZAGĘBIE: Forenc — Pis­ar­czyk, Osyra, Śli­wińs­ki, Azikiewicz — Rakows­ki, Famul­s­ki (75. Kusows­ki) — Soł­tyńs­ki (84. Kowal­s­ki), Danielewicz (58. Malarows­ki), Woź­ni­ak — Rakels

SĘDZIA: Mar­iusz Jasi­na (Wrocław)

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.