01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.36min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Młoda Ekstraklasa: Vojo znów strzela, Lech przegrywa

Podopieczni Karo­la Brodowskiego w roz­gry­wkach Młodej Ekstrak­lasy ulegli Zagłębiu Lubin 1:2. Bram­ki dla “Miedziowych” zdobyli Szy­mon Soł­tyńs­ki i Deniss Rakels. Hon­orowe trafie­nie dla Lecha zal­iczył Vojo Ubi­parip. W barwach “Kole­jorza” wys­tąpiło kilku zawod­ników pier­wszego zespołu: Burić, Kamińs­ki, Dry­gas, Kiełb, Gol­la i Ubiparip.

Od samego początku spotka­nia na boisku prze­ważali Lechi­ci, ale do goś­cie stworzyli sobie pier­wszą groźną sytu­ację, którą zamie­nili na bramkę. W 11. min­u­cie Rakels przedarł się lewą stroną boiska, dograł na pole karne, a Soł­tyńs­ki bez najm­niejszych prob­lemów pokon­ał golkipera Lecha. “Miedziowi” chcieli pójść za ciosem, ale nie potrafili poważniej zagroz­ić bram­ce strzeżonej przez Buricia.

W drugiej częś­ci pier­wszej połowy prze­budzili się Lechi­ci, ale pró­by Ubi­pari­pa oraz Drew­ni­a­ka były niecelne. Mimo tego, że “Kole­jorz” stop­niowo zdoby­wał przewagę w środ­ku pola, to Zagłę­bie zdobyło drugą bramkę. W polu karnym znalazł się niepil­nowany Rakels, który strza­łem po długim rogu pokon­ał bramkarza gospodarzy.

Po prz­er­wie Lech znów zaatakował. Bard­zo dobrą sytu­ację miał Ubi­parip, ale z bliskiej odległoś­ci przestrzelił. Po chwili z rzu­tu wol­nego bezpośred­nio uderzał Barabasz, ale golkiper goś­ci fan­tasty­cznie sparował strzał na rzut rożny. Zagłę­bie miało okazję pod­wyższyć rezul­tat spotka­nia, ale Rakels spudłował z bliskiej odległości.

Na kilka­naś­cie min­ut przed końcem meczu szan­sę na korzyst­ny rezul­tat dali Lechowi Kowal­czuk wespół z Ubi­paripem. Ten dru­gi wyko­rzys­tał prostopadłe podanie pomoc­ni­ka “Kole­jorza” i zdobył kon­tak­tową bramkę. To było jed­nak wszys­tko na co tego dnia stać było podopiecznych Karo­la Brodowskiego i po bard­zo dobrej inau­gu­racji przed tygod­niem musieli się oni dzisi­aj pogodz­ić z porażką.

LECH ME — ZAGŁĘBIE ME 1:2 (0:2)

BRAMKI: ’11 Soł­tyńs­ki , ’35 Rakels — ’78 Ubiparip

LECH: Burić — Kędzio­ra, Barabasz, Cyfert, Kamińs­ki — Drew­ni­ak (46. Kowal­czuk), Dry­gas (73. Chromińs­ki) — Kiełb, Gol­la (76. Maślany), Kap­sa (46. Ole­jniczak) — Ubiparip

ZZAGĘBIE: Forenc — Pis­ar­czyk, Osyra, Śli­wińs­ki, Azikiewicz — Rakows­ki, Famul­s­ki (75. Kusows­ki) — Soł­tyńs­ki (84. Kowal­s­ki), Danielewicz (58. Malarows­ki), Woź­ni­ak — Rakels

SĘDZIA: Mar­iusz Jasi­na (Wrocław)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.