07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.22min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Młodzi reprezentanci Polski zremisowali z Norwegią

W meczu reprezen­tacji do lat 19, Pol­s­ka i Nor­we­gia zremisowały 1:1. Spotkanie było roz­gry­wane w Grodzisku Wielkopol­skim, a w kadrze Pol­s­ki wys­tąpiło trzech Lechitów: Marcin Kamińs­ki, Woj­ciech Gol­la i Bar­tosz Bereszyński.

 

W pier­wszym składzie wys­tąpił Marcin Kamińs­ki oraz Bar­tosz Bereszyńs­ki. Więk­szość meczów z udzi­ałem Nor­wegów jest zacię­tym, pozbaw­ionym pięknej gry wid­owiskiem i tak było tym razem. W 22. min­u­cie do bram­ki rywala trafił Michał Żyro, który ład­nym strza­łem z rzu­tu wol­nego pokon­ał nor­weskiego bramkarza.

Kwad­rans później był już remis, Maciej Krakowiak dał się zaskoczyć bezpośred­nim strza­łem z rzu­tu rożnego Mag­nusa Stomen­sro. W prz­er­wie boisko opuś­cił niezbyt widoczny Bereszyńs­ki. W 72. min­u­cie wszedł Woj­ciech Gol­la i choć pod koniec Pola­cy osiągneli przewagę, to wynik już się nie zmienił.

Z pewnoś­cią był to ważny wys­tęp dla Marci­na Kamińskiego – po raz pier­wszy wyszedł na boisko z opaską kap­i­tańską w meczu między­nar­o­dowym. Zagrał przyz­woite zawody, jedy­na bram­ka padła po dzi­wnym trafie­niu z rzu­tu rożnego. Niezbyt widoczny był Bar­tosz Bereszyńs­ki, ale wynikało to głównie z strate­gii tren­era Biał­ka, który nakazał swoim podopiecznym grać środ­kiem boiska. Dwój­ka Lechitów mogła nawet stworzyć poważne zagroże­nie pod bramką, ale zbyt dłu­go ze strza­łem, po poda­niu Kamińskiego, zwlekał Bereszyńs­ki. Nato­mi­ast Gol­la grał zbyt krótko aby móc go dobrze ocenić, nie zach­wycił wszystkich.

Pol­s­ka U‑19 — Nor­we­gia U‑19 1:1

Bram­ki: Żyro 22 — Stomen­sro 37

Żółte kart­ki: Leszczak —  Wemberg
Pol­s­ka: Krakowiak — Lisows­ki, Czekaj, Kamińs­ki, Miko­da (72. Pawłows­ki) — Bereszyńs­ki (46. Pietrzak), Adam­czyk (46.  Mroz­ińs­ki), Nowosiel­s­ki (72. Gol­la), Bron­del (20. Wszołek) — Gilewicz (46. Leszczak), Michał Żyro

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.