Mowlik: Piłkarz woli grać, niż trenować

W tym tygod­niu zawod­ni­cy Lecha trenu­ją w Polsce, jed­nak ze wzglę­du na niesprzy­ja­jącą do tren­ingów aurę już w niedzielę wyjadą do Hisz­panii, gdzie będą przy­go­towywać się do rundy wiosennej.

Rundę wiosen­ną „Kole­jorz” rozpoczy­na szy­b­ciej, niż inne ligowe drużyny. Już 17 lutego na włas­nym boisku zagra ze Spotingiem Bragą. Jeszcze przed rozpoczę­ciem sezonu roze­gra dwa kole­jne spotka­nia. - Myślę, że chłopa­ki cieszą się, że gramy tak szy­bko, bo z tego co wiem każdy piłkarz woli grać, niż trenować. Pier­wsze ofic­jalne mecze gramy wcześnie z tego tytułu mamy inten­sy­wny okres przy­go­towaw­czy, mało nas będzie w kra­ju – przyz­na­je Łukasz Mow­lik, kierown­ik drużyny.

Od najbliższej niedzieli piłkarze Lecha przez blisko miesiąc będą w roz­jaz­dach. Wpierw czeka ich obóz w Hisz­panii, a później w Tur­cji. - Zaplanowal­iśmy dwa zgrupowa­nia, ale to wyni­ka z tego, że warun­ki do trenowa­nia w Polsce są słabe. Miejmy nadzieję, że owoc­nie przepracu­je­my, że zapro­cen­tu­je to dobrym startem chłopaków – mówi kierown­ik. — Będziemy stacjonować pod Mar­bel­lą, a więc w okoli­cach Mala­gi. Cztery mecze kon­trolne, myślę, że z ciekawy­mi prze­ci­wnika­mi. Prze­ci­wni­cy z górnej pół­ki – doda­je.

W Tur­cji również zawod­ników czeka­ją cztery spotka­nia kon­trolne, jed­nak to zgrupowanie będzie miało na celu zgranie drużyny. - Przy­jedziemy na tydzień, 5 lutego wylatu­je­my na kole­jne zgrupowanie. Ono będzie trwało 10 dni i do Poz­na­nia wrócimy na dwa dni przed meczem Ligi Europy. Tam też cztery sparin­gi, myślę, że nien­aj­gor­si spar­ing­part­nerzy – uważa Łukasz Mow­lik. — Drużyny gra­ją w Lidze Europy. Zależy nam na tym, żeby byli oni na jakimś odpowied­nim poziomie – kończy.

W Hisz­panii piłkarze Lecha zagra­ją z FC Timisoarą, Young Boys Berno, FC Basel i CSK Moskwa. W Tur­cji nato­mi­ast spotka­ją się z Dinamo Bukareszt, Haj­duk Split, Olimpią Lublaną oraz Litex­em Łowecz.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress