02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.41min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Możdżeń: Kontrolowaliśmy cały mecz

Wczo­ra­jszy mecz Lech wygrał, cho­ci­aż skrom­nym wynikiem 1:0, ale za to grał nieźle. Biorąc pod uwagę, że dla Poz­na­ni­aków to jeszcze okres przy­go­towaw­czy, to kilku piłkarzy pokaza­ło się z dobrej strony. Jak to spotkanie wyglą­dało z per­spek­ty­wy Mateusza Możdże­nia? Przeczy­ta­j­cie koniecznie.

- Kon­trolowal­iśmy cały mecz. Po strze­le­niu bram­ki, zupełnie zeszło z nas ciśnie­nie, mimo że 1:0 nie było bez­piecznym prowadze­niem. Rywale nas nie zaskoczyli, ponieważ zagroże­nie stwarza­li jedynie przez dośrod­kowa­nia, a tych nie było wcale tak dużo – mówił po wyjś­ciu z szat­ni Możdżeń, który tym razem zagrał jako prawy pomoc­nik.  — Dzisi­aj grałem w pomo­cy, a Hubert w obronie. Zmieni­ałem się jedynie stron­a­mi z Tonewem. Nie było to założe­niem tak­ty­cznym, a wyszło w trak­cie meczu – tłumaczył.

Pod­czas tego meczu dużo lep­iej wyglą­dały zagra­nia z rzutów rożnych. — Rzu­ty rożne ćwiczyliśmy od dłuższego cza­su. Wiado­mo, że raz wychodzi wcześniej, raz później. Nam udało się z Chaz­arem, ale wiado­mo, że następ­ny ryw­al będzie oglą­dał to spotkanie i ter­az będziemy musieli wymyślić coś nowego – stwierdz­ił młody zawodnik.

Jedynym strzel­cem bram­ki okazał się Tonew, którego grę chwalili nie tylko dzi­en­nikarze, tren­er, ale również koledzy z drużyny. — Tonew dzisi­aj pra­cow­ał dużo w defen­sy­wie. Wiemy, że on bardziej kon­cen­tru­je się na ataku, ale dziś poma­gał też Luisowi – ocenił.

Podob­ną pozy­ty­wną ocenę zyskał inny, cho­ci­aż już nie taki nowy nabytek Lecha, który przy­na­jm­niej na tę chwilę miał­by zastąpić Rud­ne­va. — Ger­go lubi sam sobie stwarzać sytu­ację, więc jeśli pił­ka go szu­ka, to tym bardziej należy się cieszyć. Takiego zawod­ni­ka trze­ba mieć. W zeszłym sezonie tak samo było z Rud­nevsem, do którego pił­ka zawsze trafi­ała – pod­sumował Możdżeń.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.