27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.13godz.37min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Możdżeń: Kontrolowaliśmy cały mecz

Wczo­ra­jszy mecz Lech wygrał, cho­ci­aż skrom­nym wynikiem 1:0, ale za to grał nieźle. Biorąc pod uwagę, że dla Poz­na­ni­aków to jeszcze okres przy­go­towaw­czy, to kilku piłkarzy pokaza­ło się z dobrej strony. Jak to spotkanie wyglą­dało z per­spek­ty­wy Mateusza Możdże­nia? Przeczy­ta­j­cie koniecznie.

- Kon­trolowal­iśmy cały mecz. Po strze­le­niu bram­ki, zupełnie zeszło z nas ciśnie­nie, mimo że 1:0 nie było bez­piecznym prowadze­niem. Rywale nas nie zaskoczyli, ponieważ zagroże­nie stwarza­li jedynie przez dośrod­kowa­nia, a tych nie było wcale tak dużo – mówił po wyjś­ciu z szat­ni Możdżeń, który tym razem zagrał jako prawy pomoc­nik.  — Dzisi­aj grałem w pomo­cy, a Hubert w obronie. Zmieni­ałem się jedynie stron­a­mi z Tonewem. Nie było to założe­niem tak­ty­cznym, a wyszło w trak­cie meczu – tłumaczył.

Pod­czas tego meczu dużo lep­iej wyglą­dały zagra­nia z rzutów rożnych. — Rzu­ty rożne ćwiczyliśmy od dłuższego cza­su. Wiado­mo, że raz wychodzi wcześniej, raz później. Nam udało się z Chaz­arem, ale wiado­mo, że następ­ny ryw­al będzie oglą­dał to spotkanie i ter­az będziemy musieli wymyślić coś nowego – stwierdz­ił młody zawodnik.

Jedynym strzel­cem bram­ki okazał się Tonew, którego grę chwalili nie tylko dzi­en­nikarze, tren­er, ale również koledzy z drużyny. — Tonew dzisi­aj pra­cow­ał dużo w defen­sy­wie. Wiemy, że on bardziej kon­cen­tru­je się na ataku, ale dziś poma­gał też Luisowi – ocenił.

Podob­ną pozy­ty­wną ocenę zyskał inny, cho­ci­aż już nie taki nowy nabytek Lecha, który przy­na­jm­niej na tę chwilę miał­by zastąpić Rud­ne­va. — Ger­go lubi sam sobie stwarzać sytu­ację, więc jeśli pił­ka go szu­ka, to tym bardziej należy się cieszyć. Takiego zawod­ni­ka trze­ba mieć. W zeszłym sezonie tak samo było z Rud­nevsem, do którego pił­ka zawsze trafi­ała – pod­sumował Możdżeń.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.