Możdżeń: Mecz rozstrzygnie się w detalach

- Wygrali osiem meczów z rzę­du, w Lidze Europy wygry­wa­ją. To nie jest przy­padek, a dwa zwycięst­wa z Widzewem łat­wo im niezwyk­le przyszło. Z remisu nikt nie będzie zad­owolony, więc nie pozosta­je nic innego jak zwycięst­wo — mówi w roz­mowie z LechNews.pl Mateusz Możdżeń.

Mecz z Legią ma dwa Was szczególne znacze­nie. Jed­nak nie chodzi tylko o otoczkę i to w jaki sposób jest postrze­gany w Poz­na­niu, ale biorąc pod uwagę wzglę­du sportowe.

- Zgadza się, to bard­zo ważny mecz. Mają punkt nad nami, jed­nak optymisty­cznie pod­chodz­imy do tego meczu. Co się stanie, to będziemy wiedzieli w niedzielę o 19.

Legia w tym sezonie jest sil­niejsza, niż w zeszłym sezonie?

- Wygrali osiem meczów z rzę­du, w Lidze Europy wygry­wa­ją. To nie jest przy­padek, a dwa zwycięst­wa z Widzewem łat­wo im niezwyk­le przyszło. My nie prze­gral­iśmy od trzech spotkań i chce­my tę passę podtrzy­mać. Z remisu nikt nie będzie zad­owolony, więc nie pozosta­je nic innego jak zwycięstwo.

Dla Ciebie to szczegól­nie ważne spotkanie?

- W meczu z Legią jest więcej podtek­stów, wiado­mo jak to spotkanie trak­towane jest w Poz­na­niu. Dla mnie to kole­jny ligowy klasyk, taki jak z Wisłą Kraków. Więcej ludzi na try­bunach, lep­si zawod­ni­cy, otocz­ka wokół meczu.

Nie trud­no zapy­tać o rodz­inę i zna­jomych. Kon­tak­towal­iś­cie się w tym tygodniu?

- Tak, jak zwyk­le. Były drob­ne złośli­woś­ci i docin­ki, ale trak­towane w formie żar­tu. Tak jest przed każdym meczem Lech – Legia. Szczegól­nie doty­czy to mojego bra­ta, który jeździ na Legię, był w kwiet­niu w Poz­na­niu, ale ter­az wiado­mo, że nie będzie kibiców, więc mecz będzie oglą­dał w Warszawie.

Zgodzisz się z opinią, że spo­tyka­ją się dwa najład­niej gra­jące zespoły w Polsce?

- Tabela i bram­ki o tym mówią. Oba zespołu mają dobre defen­sy­wy, więc może się skończyć tak, że nie pad­nie wiele bramek.

Jakie są silne strony Legii?

- Mają dobrą defen­sy­wę, Kuci­ak dobrze broni, od cza­sów Muchy nie mieli tak dobrego bramkarza. Wcześniej po błę­dach bramkarzy tra­cili dużo bramek. My mamy sil­ną drużynę, Legia podob­nie, dlat­ego uważam, że ten mecz rozstrzyg­nie się w detalach.

To mecz z kat­e­gorii tych o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki? Czy jed­nak spotka­nia z niżej notowany­mi rywala­mi mają więk­sze znaczenie.

- Zosta­je jeszcze trochę meczów. Ten z Legią powie nam, na co stać obie drużyny. Zwycięst­wo w niedzielę doda skrzy­deł zespołowi, który wygra. Wpad­ki w meczach z Legią i Wisłą mogą się zdarzyć. Ligę wygry­wa się jed­nak w meczach ze słab­szy­mi druży­na­mi. Trzy punk­ty, to trzy punkty.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress