02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.26min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Możdżeń: My musimy wygrać, a oni mogą

- To czas, który dob­ie­ga koń­ca. Wycz­er­pal­iśmy już lim­it i ter­az zaczniemy strze­lać bram­ki – tak wypowiadał się Mateusz Możdżeń przed meczem z Widzewem. Prze­ci­wnik Lecha nie zaj­mu­je wysok­iego miejs­ca w tabeli, ale to nie znaczy, że „Kole­jorza” czeka łatwy mecz. Niejed­nokrot­nie przekon­al­iśmy się o tym, że im teo­re­ty­cznie łatwiejszy prze­ci­wnik, to mecz niekoniecznie jest łatwy. A jak oce­nia to pomoc­nik Lecha?

- Na papierze może jesteśmy lep­si, bo to zespół ze środ­ka tabeli, ale wiado­mo, że trze­ba szanować prze­ci­wni­ka. To dobry zespół – mówi Możdżeń o drużynie Widze­wa Łódź. — Tak samo jak my, oni tracą mało bramek – dodał.

Młody Lechi­ta zwraca też uwagę, że to cały zespół jest odpowiedzial­ny za zdoby­wanie goli — Jak Artiom się zaciął, to wiado­mo, że obow­iązek strze­la­nia bramek przeszedł ter­az na innych zawod­ników. Jesteśmy drużyną, więc myślę, że każdy musi zdoby­wać bram­ki –zaz­naczył Możdżeń.

- Może się wydawać, że na początku sezonu było lep­iej. Ter­az oczeki­wa­nia wzrosły , a jedyne, co może­my zro­bić, to dokończyć rundę stara­jąc się o zwycięst­wa – mówił piłkarz. — To wszys­tko w nas siedzi, ale taki jest sport, taka jest pił­ka i zdarza­ją się takie momen­ty zacię­cia – tłumaczył.

Pomoc­nik mówi też o różni­cach w sty­lu gry Lecha i innych zespołów — Nie ma szy­b­kich ataków z naszej strony, bo to my spędza­my dużo min­ut na połowie prze­ci­wni­ka i to on raczej z nami gra z kon­try. Przy­wyk­liśmy do tego. Każdy oczeku­je od Lecha ofen­sy­wnej pił­ki. Widz­imy jak to wyglą­da i musimy sobie z tym radz­ić – stwierdz­ił Mateusz.

Opier­a­jąc się o statysty­ki, moż­na powiedzieć, że spotkanie Lecha z Widzewem będzie nud­nym meczem. Jed­nak Lechi­ci nie raz już udowad­niali nam, że teo­ria niewiele ma wspól­nego z prak­tyką. — Tak to wyglą­da w statystykach i przed spotkaniem, że może być nud­no, ale od nas zależy czy tak będzie czy nie. My musimy wygrać, a oni mogą. Ter­az trze­ba się pokazać, a pier­wsza trój­ka, to dobry punkt wyjś­cia wios­ną.– zakończył pomoc­nik „Kole­jorza”.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.