27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.19godz.12min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Możdżeń: Nie ma czasu na potknięcia

We wczo­ra­jszym meczu decy­du­jącą bramkę zdobył Mateusz Możdżeń, który wyko­rzys­tał błąd Jaku­ba Wil­ka i uderze­niem z prostego pod­bi­cia pokon­ał bramkarza rywali. – Chci­ałem jedynie soczyś­cie trafić w piłkę. Nie zas­tanaw­iałem się nad miejscem, gdzie chce strzelić. Na tym boisku było­by o to trud­no. Nie miałem obaw, że nie trafię – przyz­nał po meczu jeden z bohaterów spotka­nia z Lechią Gdańsk.

Dla młodego pomoc­ni­ka Lecha było to już czwarte ligowe trafie­nie w tym sezonie i został on najskuteczniejszym piłkarzem swo­jej drużyny, nie licząc oczy­wiś­cie dokon­ać Artioma Rud­ne­va. - Ważne są przede wszys­tkim punk­ty. Gdy­bym strzelił, a my byśmy prze­grali, to nie roz­maw­ial­ibyśmy w tak optymisty­cznym kon­tekś­cie. Znalazłem się w odpowied­nim miejs­cu, w odpowied­nim momen­cie i tyle. Dzisi­aj ja trafiłem na wagę punk­tów, a przed tygod­niem to samo udało się Luisowi - zwraca uwagę „Możdżu”.

Wczo­raj jed­nak po stra­cie bram­ki Lechi­ci na chwilę stanęli i mieli prob­lem z ponownym prze­ję­ciem inic­jaty­wy. Lechia mimo to w niez­nacznym stop­niu zagrażała bram­ce strzeżonej przez Jas­mi­na Buri­cia. — Nie chcieliśmy stracić punk­tów, żeby potem nie pluć sobie w brodę. Trud­no było nam wró­cić po bram­ce na 1:1, ale trafil­iśmy i spadł nam kamień z ser­ca — pod­kreśla zawod­nik Lecha.

Było to drugie z rzę­du spotkanie, w którym podopieczni Mar­iusza Ruma­ka o zdoby­czy punk­towej zade­cy­dowali trafie­niem w ostat­nich min­u­tach spotka­nia. — To na pewno nas umac­nia i budu­je morale. Wcześniej szczęś­cie się od nas odwracało, ter­az jest inaczej. Kiedy zwyciężasz jesteś pewniejszy siebie, swoich umiejęt­noś­ci i pozwalasz sobie na więcej na boisku. Dobrze, że stało się to przed meczem z Legią — uważa piłkarz.

Sytu­ac­ja w ligowej tabeli oraz wyni­ki prze­ci­wników w walce o europe­jskie puchary znacznie zwięk­szyły szanse na awans do Ligi Europy. Ter­az wszys­tko zależy od Lechitów. – Nie ma ter­az cza­su na potknię­cia. Wszyscy zagrali pod nas, jesteśmy w czu­bie tabeli i real­izu­je­my swój cel. Za tydzień gramy z Legią, kole­jny ważny mecz, nie ma ter­az nieważnych meczów. Na razie jesteśmy dobrej myśli i póki będziemy wygry­wać, to będziemy optymis­ta­mi — zakończył Możdżeń.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.