06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.12min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Możdżeń: Nie ma czasu na potknięcia

We wczo­ra­jszym meczu decy­du­jącą bramkę zdobył Mateusz Możdżeń, który wyko­rzys­tał błąd Jaku­ba Wil­ka i uderze­niem z prostego pod­bi­cia pokon­ał bramkarza rywali. – Chci­ałem jedynie soczyś­cie trafić w piłkę. Nie zas­tanaw­iałem się nad miejscem, gdzie chce strzelić. Na tym boisku było­by o to trud­no. Nie miałem obaw, że nie trafię – przyz­nał po meczu jeden z bohaterów spotka­nia z Lechią Gdańsk.

Dla młodego pomoc­ni­ka Lecha było to już czwarte ligowe trafie­nie w tym sezonie i został on najskuteczniejszym piłkarzem swo­jej drużyny, nie licząc oczy­wiś­cie dokon­ać Artioma Rud­ne­va. - Ważne są przede wszys­tkim punk­ty. Gdy­bym strzelił, a my byśmy prze­grali, to nie roz­maw­ial­ibyśmy w tak optymisty­cznym kon­tekś­cie. Znalazłem się w odpowied­nim miejs­cu, w odpowied­nim momen­cie i tyle. Dzisi­aj ja trafiłem na wagę punk­tów, a przed tygod­niem to samo udało się Luisowi - zwraca uwagę „Możdżu”.

Wczo­raj jed­nak po stra­cie bram­ki Lechi­ci na chwilę stanęli i mieli prob­lem z ponownym prze­ję­ciem inic­jaty­wy. Lechia mimo to w niez­nacznym stop­niu zagrażała bram­ce strzeżonej przez Jas­mi­na Buri­cia. — Nie chcieliśmy stracić punk­tów, żeby potem nie pluć sobie w brodę. Trud­no było nam wró­cić po bram­ce na 1:1, ale trafil­iśmy i spadł nam kamień z ser­ca — pod­kreśla zawod­nik Lecha.

Było to drugie z rzę­du spotkanie, w którym podopieczni Mar­iusza Ruma­ka o zdoby­czy punk­towej zade­cy­dowali trafie­niem w ostat­nich min­u­tach spotka­nia. — To na pewno nas umac­nia i budu­je morale. Wcześniej szczęś­cie się od nas odwracało, ter­az jest inaczej. Kiedy zwyciężasz jesteś pewniejszy siebie, swoich umiejęt­noś­ci i pozwalasz sobie na więcej na boisku. Dobrze, że stało się to przed meczem z Legią — uważa piłkarz.

Sytu­ac­ja w ligowej tabeli oraz wyni­ki prze­ci­wników w walce o europe­jskie puchary znacznie zwięk­szyły szanse na awans do Ligi Europy. Ter­az wszys­tko zależy od Lechitów. – Nie ma ter­az cza­su na potknię­cia. Wszyscy zagrali pod nas, jesteśmy w czu­bie tabeli i real­izu­je­my swój cel. Za tydzień gramy z Legią, kole­jny ważny mecz, nie ma ter­az nieważnych meczów. Na razie jesteśmy dobrej myśli i póki będziemy wygry­wać, to będziemy optymis­ta­mi — zakończył Możdżeń.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.