27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.5godz.0min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Możdżeń: Nie możemy się potknąć

W dobrej dys­pozy­cji ostat­nio jest Mateusz Możdżeń. Pomoc­nik Lecha asys­tu­je, trafia do bram­ki i może żałować jedynie, że obec­ny sezon powoli zbliża się do koń­ca. – Fizy­cznie czu­ję się nieźle. Myślę, że for­ma zwyżku­je, bo cały zespół idzie w górę. Każdy z nas się lep­iej czu­je, kiedy wygry­wamy. Nasze morale wzras­ta­ją – przyz­na­je zawodnik.

Jego zdaniem „Kole­jorz” jest bard­zo blis­ki europe­js­kich pucharów, jed­nak nadal ma szanse na mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. – Mówi się, że dopó­ki pił­ka w grze… Jeśli mamy matem­aty­czne szanse, to myślimy o tym, nawet jeśli rywale musieli­by gubić punk­ty w każdy meczu — zwraca uwagę „Możdżu”.

– Trze­ba wal­czyć o najwyższe cele, a nie bronić miejs­ca jakie zaj­mu­je­my. W czołów­ce jest duży ścisk i każde nasze potknię­cie może nas wyrzu­cić z miejs­ca pre­miowanego awansem do pucharów. W ostat­nich tygod­ni­ach czu­je­my się nieźle dlat­ego myślimy tylko o zwycięst­wie – dodaje.

Prze­ci­wnikiem Lecha będzie Polo­nia Warsza­wa, która ostat­nio obniżyła loty. – Oglą­dałem mecz z Ruchem. To Polo­nia prowadz­iła grę, a prze­grała. My przeży­wal­iśmy to w poprzed­nim sezonie. Polo­nia jed­nak nie będzie na nas czekała, musi wygrać, jeśli chce grać w pucharach – zauważa Możdżeń.

Młody pomoc­nik „Kole­jorza” jest najskuteczniejszym zawod­nikiem Lecha, nie uwzględ­ni­a­jąc w tej klasy­fikacji Artioma Rud­ne­va. Ma na swoim kon­cie cztery bram­ki zdobyte w meczach ligowych. – Przepaść bramkowa jest bard­zo duża. Artioma rozlicza się tylko z bramek. Dobrze, że to mamy, bez niego było­by ciężej. Każdy z pomoc­ników powinien mieć więcej bramek, zostały trzy kole­j­ki, żeby popraw­ić ten wynik – twierdzi piłkarz Lecha.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.