01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.34min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Możdżeń: Wypadałoby o sobie przypomnieć

mozdzen mozdzu polonia piatekWiele wskazu­je na to, że w niedziel­nym meczu Alek­san­dara Tonewa zastąpi Mateusz Możdżeń. Pomoc­nik Lecha od dłuższego cza­su nie potrafi wywal­czyć sobie miejs­ca w pod­sta­wowym składzie „Kole­jorza”. — Jestem od paru tygod­ni gotowy, czekam w blokach i robię ile mogę, ale dostać okazję gry od pier­wszej min­u­ty - mówi.

Piłkarz zaczął sezon w wyjś­ciowym składzie Lecha jed­nak jesienią stracił w nim miejsce. Zimą również nie udało mu się wywal­czyć pier­wszego składu. - Gram ostat­nio coraz więcej, to może cieszyć z boku, ale mnie śred­nio zad­owala. Chcę grać od początku, a nie siedzieć na ław­ce. Nie o to chodzi — podkreśla.

Sytu­ac­ja „Możdża” jest o tyle trud­na, że ciężko było utrzy­ma rytm mec­zowy i poza treninga­mi w jakikol­wiek sposób przy­pom­nieć o sobie szkole­niow­cowi. — Otrzy­małem kil­ka min­ut od początku rundy, ale to było zbyt mało. Miałem jeszcze grać w Młodej Ekstrak­lasie, ale tam częs­to spadał śnieg, mecze były odwoły­wane i to wybi­jało z ryt­mu. Nie chcę się jed­nak uspraw­iedli­wiać — zaznacza.

Obec­nie konkurenc­ja na skrzy­dłach jest bard­zo duża, tym bardziej, że w dobrej dys­pozy­cji są Ger­go Lovren­ci­cs i Alek­san­dar Tonew. Ten dru­gi jed­nak z powodu zaw­ieszenia za kart­ki nie może wys­tąpić w spotka­niu z Zagłę­biem i otwiera się szansa dla Mateusza Możdże­nia. - Jeśli dobrze gra­ją, strze­la­ją to, dlaczego tren­er miał­by ich zmieni­ać — zaz­nacza Lechi­ta. - To dla mnie dobry moment, żeby o sobie przy­pom­nieć. Wypadało­by ter­az wywal­czyć skład i dać drużynie więcej niż w ostat­nich meczach — dodaje.

Praw­dopodob­nie to właśnie Mateusz dostanie szanse pokaza­nia się w dłuższym wymi­arze cza­sowym pod­czas najbliższego spotka­nia. — Nie jestem lewonożnym zawod­nikiem, ale mogę grać na obu stronach skrzy­deł. Nie było chy­ba takiej pozy­cji, na której bym nie grał w całej swo­jej kari­erze — zaz­nacza piłkarz. ‑Jeśli dostanę w niedzielę szan­sę, będę chci­ał ją wyko­rzys­tać — zapowiada.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.