MSP Szamotuły pracują dla Lecha

Lech Poz­nań od początku tego roku angażu­je się w rozwój poziomu szkole­nia młodzieży w „Kole­jorzu”, która za kil­ka lat, wzorem innych europe­js­kich klubów ma stanow­ić o poziomie drużyny. Ważną kwest­ię w tym pro­jek­cie stanowi MSP Szamo­tuły, z którym pod­pisano umowę o współpracy.

Wios­ną przy­go­towany został przez Andrze­ja Daw­idz­iu­ka, wów­czas pracu­jącego tylko dla MSP Szamo­tuły, a także Mar­ka Pogorzel­czy­ka, byłego dyrek­to­ra sportowego Lecha, pro­jekt, który wszedł w życie w lipcu tego roku. – Mówił on o wkom­ponowa­niu MSP Szamo­tuły w struk­tu­ry Lecha. Szkoła piłkars­ka do lip­ca szkoliła zawod­ników dla wszys­t­kich klubów, które chci­ał­by korzys­tać z tych piłkarzy w Polsce i Europie – tłu­maczy Andrzej Dawidziuk.

W pier­wszej połowie 2011 roku kon­trak­ty pro­fesjon­alne jako zawod­ni­cy MSP pod­pisali trzej bramkarze: Jakub Słown­ik, Tomasz Ptak i Arka­diusz Fabi­ańs­ki. — Od lip­ca pier­wszeńst­wo ma Lech, została pod­pisana umowa, MSP Szamo­tuły nie jest jed­nak w struk­tu­rach Lecha, ma włas­ną osobowość prawną o włas­nym pod­mio­cie zgłos­zonym do dzi­ała­nia. Między tymi kluba­mi została pod­pisana jedynie umowa na pier­wszeńst­wo zakupu piłkarzy – zaz­nacza dyrek­tor sportowy Lecha.

Na takiej zasadzie do Lecha trafił już Alek­sander Wandzel, obiecu­ją­cy bramkarz, w którym przyszłość klubu widzi Krzysztof Kotorows­ki. Z „Kole­jorzem” trenowali już m.in. Daw­id Smug, wypoży­c­zony do Górni­ka Konin, a także Karol Zaniews­ki, który miał okazję wys­tąpić w meczu sparingowym z reprezen­tacją Pol­s­ki do lat 21.

To na pewno nie jedyni gracze, którzy trafią do Lecha z MSP. Przy­pom­ni­jmy, że już przed run­da wiosen­ną poprzed­niego sezonu do Poz­na­nia trafiło trzech utal­en­towanych piłkarzy z Szamotuł.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress