27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.59min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Murawski: Będziemy piąć się w górę tabeli

Murawski: Będziemy piąć się w górę tabeli

Wyda­ję się, że z meczu na mecz dys­pozy­c­ja Lecha rośnie i poz­nańs­ka loko­mo­ty­wa wraca na właś­ci­we tory – Dys­pozy­c­ja drużyny myślę, że rośnie. Ostat­nio wyni­ki są dobre, wiado­mo że mogły­by być lep­sze ale zdoby­wamy te punk­ty. Jest jeszcze naprawdę sporo kole­jek i jesteśmy w stanie pokazać jeszcze lep­szą grę i zdoby­wa punk­ty. To spotkanie z Legią wyda­je mi się, że mogliśmy zagrać lep­iej. Było dużo wal­ki, ale troszkę mniej gry i wiem, że może­my to popraw­ić i będziemy piąć się w górę tabeli.

W meczu prze­ci­wko Jagiel­loni za kart­ki pau­zować będzie Łukasz Trał­ka. Kogo obok siebie ma boisku widzi­ał­by Rafał? – Nie ma dla mnie to żad­nej różni­cy, mamy naprawdę dobrych pilarzy w środ­ku pola, konkurenc­ja jest duża. Każdy chce grać i jest w dobrej dys­pozy­cji także myślę że tren­er ma ból głowy

Już w czwartek lechi­ci zagra­ją z Jagiel­lonią, która w poprzed­niej kole­jce uległa Górnikowi. – Ja pod­chodzę w ten sposób, żeby na każde spotkanie mobi­li­zować się tak samo i myślę, że będzie tak w Białym­stoku. Na pewno ryw­al ciekawy, cięż­ki do ogra­nia. Zawsze ciężko się tam gra, jesteśmy w stanie wygrać. Po powro­cie z Białegos­toku podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka czeka cięż­ki mecz, bo do Poz­na­nia przy­jedzie Górnik. – Nie wiem jaki jest Górnik w tym sezonie, ale jest wicelid­erem i wygry­wa swo­je spotka­nia. Wiado­mo, że ta poraż­ka jest wkalku­lowana. Prze­grali z Cra­cov­ią po jed­nym błędzie i gdy­by nie ten błąd to kto wie, może by wygrali. Górnik i Jagiel­lonia to dla nas rywale niewygod­ni. Z  Górnikiem gra się ciężko. Ostat­nio było tu 1:1 i Górnik nas bard­zo zaskoczył aczkol­wiek też z nim wygry­wal­iśmy i na to ter­az liczymy. Jest to solidy zespół, gra bard­zo dobrze tak­ty­cznie i nastaw­iamy się na walkę.

Na kon­fer­encji padło też pytanie o nowego tren­era reprezen­tacji – Znam tren­era Nawałkę, ale nigdy z nim nie pra­cow­ałem, nie wiem jaki on jest. Przy okazji meczów zamien­imy cza­sem kila słów i na tym nasza zna­jo­mość się kończy. Jest to bard­zo solid­ny tren­er i tyle. Nie miałem przy­jem­noś­ci z nim trenować, więc nie wiem jaki ma warsz­tat, ale wyni­ki pokazu­ją, że Górnik co roku jest w czu­bie tabeli i wal­czy o te najwyższe cele, aczkol­wiek nie ma takiej kadry jaką by tren­er chci­ał i może dlat­ego nie gra­ją w pucharach. A co do kadry ciężko mi cokol­wiek powiedzieć, nie jestem w tym zes­pole, dlat­ego nie chce za dużo mówić.

Wraz z końcem czer­w­ca przyszłego roku Murawskiemu kończy się kon­trakt. Jak sam przyz­na­je bard­zo chci­ał­by zostać w Poz­na­niu. – Na razie nie roz­maw­iamy o kon­trak­cie, przyjdzie na to czas. Ter­az kon­cen­tru­ję się na tym, żeby dojść do wysok­iej dys­pozy­cji i nie wiem jakie są zami­ary klubu. Tak jak mówię, czas na to będzie i siądziemy do rozmów. – kończy Murawski

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.