02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.18min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Murawski: Będziemy piąć się w górę tabeli

Murawski: Będziemy piąć się w górę tabeli

Wyda­ję się, że z meczu na mecz dys­pozy­c­ja Lecha rośnie i poz­nańs­ka loko­mo­ty­wa wraca na właś­ci­we tory – Dys­pozy­c­ja drużyny myślę, że rośnie. Ostat­nio wyni­ki są dobre, wiado­mo że mogły­by być lep­sze ale zdoby­wamy te punk­ty. Jest jeszcze naprawdę sporo kole­jek i jesteśmy w stanie pokazać jeszcze lep­szą grę i zdoby­wa punk­ty. To spotkanie z Legią wyda­je mi się, że mogliśmy zagrać lep­iej. Było dużo wal­ki, ale troszkę mniej gry i wiem, że może­my to popraw­ić i będziemy piąć się w górę tabeli.

W meczu prze­ci­wko Jagiel­loni za kart­ki pau­zować będzie Łukasz Trał­ka. Kogo obok siebie ma boisku widzi­ał­by Rafał? – Nie ma dla mnie to żad­nej różni­cy, mamy naprawdę dobrych pilarzy w środ­ku pola, konkurenc­ja jest duża. Każdy chce grać i jest w dobrej dys­pozy­cji także myślę że tren­er ma ból głowy

Już w czwartek lechi­ci zagra­ją z Jagiel­lonią, która w poprzed­niej kole­jce uległa Górnikowi. – Ja pod­chodzę w ten sposób, żeby na każde spotkanie mobi­li­zować się tak samo i myślę, że będzie tak w Białym­stoku. Na pewno ryw­al ciekawy, cięż­ki do ogra­nia. Zawsze ciężko się tam gra, jesteśmy w stanie wygrać. Po powro­cie z Białegos­toku podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka czeka cięż­ki mecz, bo do Poz­na­nia przy­jedzie Górnik. – Nie wiem jaki jest Górnik w tym sezonie, ale jest wicelid­erem i wygry­wa swo­je spotka­nia. Wiado­mo, że ta poraż­ka jest wkalku­lowana. Prze­grali z Cra­cov­ią po jed­nym błędzie i gdy­by nie ten błąd to kto wie, może by wygrali. Górnik i Jagiel­lonia to dla nas rywale niewygod­ni. Z  Górnikiem gra się ciężko. Ostat­nio było tu 1:1 i Górnik nas bard­zo zaskoczył aczkol­wiek też z nim wygry­wal­iśmy i na to ter­az liczymy. Jest to solidy zespół, gra bard­zo dobrze tak­ty­cznie i nastaw­iamy się na walkę.

Na kon­fer­encji padło też pytanie o nowego tren­era reprezen­tacji – Znam tren­era Nawałkę, ale nigdy z nim nie pra­cow­ałem, nie wiem jaki on jest. Przy okazji meczów zamien­imy cza­sem kila słów i na tym nasza zna­jo­mość się kończy. Jest to bard­zo solid­ny tren­er i tyle. Nie miałem przy­jem­noś­ci z nim trenować, więc nie wiem jaki ma warsz­tat, ale wyni­ki pokazu­ją, że Górnik co roku jest w czu­bie tabeli i wal­czy o te najwyższe cele, aczkol­wiek nie ma takiej kadry jaką by tren­er chci­ał i może dlat­ego nie gra­ją w pucharach. A co do kadry ciężko mi cokol­wiek powiedzieć, nie jestem w tym zes­pole, dlat­ego nie chce za dużo mówić.

Wraz z końcem czer­w­ca przyszłego roku Murawskiemu kończy się kon­trakt. Jak sam przyz­na­je bard­zo chci­ał­by zostać w Poz­na­niu. – Na razie nie roz­maw­iamy o kon­trak­cie, przyjdzie na to czas. Ter­az kon­cen­tru­ję się na tym, żeby dojść do wysok­iej dys­pozy­cji i nie wiem jakie są zami­ary klubu. Tak jak mówię, czas na to będzie i siądziemy do rozmów. – kończy Murawski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.