Murawski: Nie pamiętam meczu, w którym przegrałem z Legią

W Poz­na­niu, mecz roz­gry­wany przez Lecha i Legię, gro­madzi tysiące kibiców. Ta „świę­ta woj­na” mobi­lizu­je do jeszcze głośniejszego dopin­gu niż zazwyczaj, a samo spotkanie osnute jest szczegól­ną atmos­ferą. Czy dla piłkarzy także? Na te oraz inne pyta­nia doty­czące jutrze­jszego meczu odpowiedzi­ał Rafał Murwaski.

Lechi­ci, po 120 min­u­tach gry, pokon­ali Polonię Bytom w roz­gry­wkach Pucharu Pol­s­ki. I cho­ci­aż piłkarze stra­cili sporo sił, to szkole­niowiec zaplanował plan tren­ingów tak, żeby zawod­ni­cy mieli szan­sę także na odpoczynek. Tak więc wygrana powin­na uskrzy­dlić Poz­na­ni­aków przed meczem z warsza­wską Legią.  — Trze­ba powoli zapom­nieć o ostat­nim meczu. Na pewno 120 min­ut weszło w nogi, ale ten tydzień jest tak przy­go­towany przez tren­era, że mamy sporo odpoczynku. Szczegól­nej atmos­fery po wygranej z Polonią nie ma. Cieszymy się jed­nak ze zwycięst­wa w Pucharze. Wszyscy wiemy jak spotka­nia z Legią elek­tryzu­ją kibiców i mam nadzieję, że w niedzielę zejdziemy z murawy jako zwycięz­cy – mówił Murawski.

Zdaniem niek­tórych, Lech i Legia to obec­nie dwie najlepiej gra­jące drużyny . — Wyda­je mi się, że tak właśnie jest. Prezen­tu­je­my dobry fut­bol, tak samo jak Legia, która miała ostat­nio fajne mecze. Dawno nie prze­grała żad­nego spotka­nia, co też jest ważne, dlat­ego też chce­my pokon­ać ten zespół. Mamy jeszcze trochę cza­su. His­to­ria spotkań pokazu­je, że było różnie.  Na pewno trze­ba będzie być bard­zo skon­cen­trowanym i uważać z tyłu. Mamy jed­nak kim ich pos­traszyć – ocenił reprezen­tant Polski.

Zdaniem Murawskiego, w niedzielę zapowia­da się naprawdę trud­ny mecz, szczegól­nie, że obie drużyny prezen­tu­ją podob­ny styl gry i obie drużyny będą za wszelką cenę chci­ały wygrać. - Legia nie stoi z tyłu. Chcą strze­lać bram­ki również w lidze. My prezen­tu­je­my podob­ny styl i zapowia­da się fajny mecz. Poza tym, z tego co widzi­ałem, sporo piłkarzy Legii ostat­nio odpoczy­wało i pewnie też szyku­ją się na niedzielę – dodał.

Jutro na boisku zabraknie Dimy Inja­ca, co będzie pewnym osła­bi­e­niem dla Lecha. Mówił o tym nie tylko „Muraś”, ale także Bakero. Obaj jed­nak zapew­niali, że cho­ci­aż nie da się nie zauważyć braku tego zawod­ni­ka, to mimo wszys­tko sobie poradzą. — Na pewno będzie brakowało Dimy, ale mamy także innych piłkarzy, którzy staną na wysokoś­ci zada­nia i musimy sobie jakoś poradz­ić. Chcę wygrać ten mecz dla Lecha Poz­nań – zapowiedzi­ał piłkarz.

- Nie pamię­tam takiego meczu, kiedy prze­grałem z Legią – zakończył Murawski.

I oby jutro statysty­ka Rafała Murawskiego pozostała bez zmian.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress