Najmłodszy zawodnik Lecha w Młodej Ekstraklasie

15-let­ni Daw­id Kow­nac­ki zade­bi­u­tował w sobotę w roz­gry­wkach Młodej Ekstrak­lasy. Napast­nik Lecha pojaw­ił się na boisku w 79. min­u­cie meczu z Ruchem Chorzów, gdy zmienił wcześniejszego strzel­ca dwóch goli Bartłomie­ja Ole­jnicza­ka. Kow­nac­ki został najmłod­szym piłkarzem, który zagrał w Lechu Poz­nań w ramach roz­gry­wek Młodej Ekstraklasy.

Młody napast­nik poprzed­ni sezon może uznać za bard­zo udany. Dobra postawa w zes­pole ligowym poskutkowała także powoła­ni­a­mi do reprezen­tacji juniors­kich. W listopadzie zeszłego roku zdobył trzy bram­ki w meczu reprezen­tacji Pol­s­ki z reprezen­tacją Niemiec do lat 15. Kil­ka dni później był blis­ki popraw­ienia tego wyczynu, gdy w spotka­niu towarzyskim pomiędzy tymi samy­mi druży­na­mi nar­o­dowy­mi zdobył dwa gole. Dobra postawa zawod­ni­ka nie mogła być nieza­uważona przez selekcjon­era kadry do lat 16, który powołał w sty­czniu tego roku młodego Kow­nack­iego na konsultacje.

Urod­zony w 1997 roku piłkarz w poprzed­nim sezonie zagrał w 15 meczach ligowych, z czego 9 zaczy­nał w wyjś­ciowym składzie. 15-latek bry­lował w roz­gry­wkach ligowych, gdzie był czołowym strzel­cem zespołu juniorów młod­szych Lecha Poz­nań. Wielokrot­nie stanow­ił o sile ofen­sy­wnej zespołu prowad­zonego przez Krzyszto­fa Kołodzie­ja. Zawod­nik zdobył aż dziewięć bramek w odby­wa­ją­cych się na przełomie czer­w­ca i lip­ca Mis­tr­zost­wach Pol­s­ki Juniorów Młod­szych, które Lech Poz­nań zakończył na drugim miejscu.

Skutecz­na gra zawod­ni­ka spowodowała, że został on włąc­zony do zespołu Młodej Ekstrak­lasy. Dzisi­aj stał się najmłod­szym graczem, który zade­bi­u­tował w tych roz­gry­wkach i cały czas ma szanse na popraw­ie­nie reko­r­du Andrze­ja Woź­ni­a­ka, który w wieku 16 lat i 67 dni po raz pier­wszy wys­tąpił w meczu pier­wszego zespołu „Kole­jorza”.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress