02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.30min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nic się nie zmienia — piąta z rzędu porażka Lecha

Nic się nie zmienia — piąta z rzędu porażka Lecha

Lech Poz­nań prze­grał kole­jny mecz ligowy. Tym razem Mis­trz Pol­s­ki uległ Jagiel­lonii Białys­tok 0:1. Ktoś może pod­czas czy­ta­nia tej relacji uznać, że gdzieś już było mu dane widzieć podob­ny tekst. Wyjaś­ni­amy – jest to po pros­tu kole­jne spotkanie “Kole­jorza”, w którym nic się nie zmienia. Gra bezbar­w­na, w której braku­je zaan­gażowa­nia i walki.

Groźnie pod bramką Lecha zro­biło się już w 15. min­u­cie, gdy Grzel­czak wyco­fał do Vas­sil­je­va, któy uderzył w okienko bram­ki. Na straży stał jed­nak Burić, który musi­ał się porząd­nie wyciągnąć, by obronić ten strzał.

W 25. min­u­cie na prawym skrzy­dle mogliśmy oglą­dać indy­wid­u­al­ny rajd Pawłowskiego. Pomoc­nik Lecha dobiegł do koń­ca boiska i po zie­mi podał do Kow­nack­iego. Młody napast­nik “Kole­jorza” bez zas­tanowienia uderzył, ale pił­ka odbiła się od obroń­cy Jagiellonii.

Powtórkę z rozry­w­ki, czyli kole­jnego stra­conego gola Lecha w tym roz­gry­wkach zobaczyliśmy w 29. min­u­cie. Straus otrzy­mał podanie na lewym skrzy­dle od Grzel­cza­ka. Oborń­ca z Białegos­toku dośrod­kował do w pole karne, gdzie czekał niepil­nowany Frankows­ki, który uderze­niem głową pokon­ał Buricia.

Bezrad­ność. Tym jed­nym słowem moż­na pod­sumować grę “Kole­jorza”. Na pewno każdy kibic, oglą­da­ją­cy spotkanie Mis­trza Pol­s­ki zas­tanaw­iał się, w czym tkwi prob­lem. Złe przy­go­towanie fizy­czne, prob­le­my z głowa­mi, a może złą atmos­fera w szat­ni. Nikt na to pytanie nie potrafi odpowiedzieć, tym bardziej tren­er Skorża.

Do koń­ca spotka­nia pozostała cała dru­ga połowa. Dużo cza­su na odro­bi­e­nie jed­no­bramkowego prowadzenia prze­ci­wni­ka. Nic z tego gra nadal się nie kleiła, a tren­er zde­cy­dował się nawet na wprowadze­nie debi­u­tan­ta na murawę – Pio­tra Kur­biela. To oznacza­ło jed­no – sytu­ac­ja na ław­ce jest na prawdę zła.

W 59. min­u­cie coś w ofen­sy­wie Lecha się ruszyło. Po stałym frag­men­cie gry piłkę otrzy­mał niepil­nowany Ara­ju­uri, którego uderze­nie nieste­ty minęło bramkę. To była naj­groźniejsza akc­ja Lecha w całym spotkaniu.

Co jest warte odno­towa­nia – pier­wszy cel­ny strzał Lecha Poz­nań, moż­na było odno­tować dopiero w 68. minucie.

Szan­sę na pod­wyższe­nie prowadzenia Jagiel­lonia miała jeszcze w 89. min­u­cie po strza­le głową Świder­skiego. Na jego drodzę stanął jed­nak Burić i zdołał obronić to trudne uderzenie.

Coś, czego kibice Lecha najbardziej obaw­iali się po tej kole­jce stało się fak­tem. Obec­ny Mis­trz Pol­s­ki – Lech Poz­nań, spadł na ostat­nie miejsce w tabeli. Czy jest możli­we, że to się w najbliższym cza­sie zmieni? Tego nie wiadomo.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOKLECH POZNAŃ (1:0)

Bram­ki: 29′ Frankowski

Żółte kart­ki: Linet­ty, Dudka

JAGIELLONIA: Drą­gows­ki – Mod­el­s­ki, Madera, Tarasovs, Straus – Góral­s­ki, Grzyb – Frankows­ki (81. Świder­s­ki), Vas­sil­jev, Cernych (75. Romańczuk) – Grzel­czak (66. Mackiewicz)

LECH: Burić – Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Kamińs­ki, Dou­glas – Linet­ty Trał­ka – Lovrenc­sics (63. Formel­la), Jevtić (69. Kur­biel), Pawłows­ki – Kow­nac­ki (86. Thomalla)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.