01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
7dn.0godz.0min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Niemoc Lecha w Bydgoszczy

Niemoc Lecha w Bydgoszczy

Lech Poz­nań prze­gry­wa w Byd­goszczy z Zaw­iszą 1:0. Sytu­ac­ja „Kole­jorza” skom­p­likowała się po kon­tuzji Ara­ju­uriego i drugiej żółtej kartce Djouma, który w 24. min­u­cie musi­ał opuś­cić boisko. Przewa­ga Zaw­iszy rosła z min­u­ty na min­utę. W 33. min­u­cie bramkarza Lecha pokon­ał Barisić. W drugiej połowie widać było bezrad­ność lechitów. Pod koniec meczu “Kole­jorz” chci­ał wywieść cho­ci­aż jeden punkt z Byd­goszczy, jed­nak żaden strzał nie wpadł do bram­ki San­domier­skiego. Prze­graną z Zaw­iszą, Lech prz­ery­wa passę sied­miu meczów bez porażki.

Pier­wsza groź­na sytu­ac­ja lechitów miała miejsce w 18. min­u­cie. Sada­jew dostał podanie w polu karnym i zde­cy­dował się na strzał z ostrego kąta. Pił­ka jed­nak trafiła pros­to w golkipera byd­goskiego Zawiszy.

Obie drużyny grały ner­wowo, ale to Lech miał więcej okazji do okazji bram­ki. Jed­ną z nich była sytu­ac­ja, gdy Lovrenc­sics otrzy­mał długie podanie. Piłkę zagrał do Pawłowskiego, który zde­cy­dował się na strzał spoza pola karnego. Uderze­nie spraw­iło prob­lem San­domier­skiego, który wybił piłkę przed siebie. Do niej dopadł Sada­jew, ale swoim strza­łem nie zagroz­ił bydgoszczanom.

Po czer­wonej kartce, sytu­ac­ja na boisku diame­tral­nie się zmieniła. W środ­ku pola zaczęły tworzyć się coraz więk­sze dzi­ury i gospo­darze stwarza­li sobie dogod­niejsze sytu­acje. Po jed­nej z nich Zaw­isza w 33. min­u­cie wywal­czył rzut rożny. Po wielkim zamiesza­niu piłkę otrzy­mał Barisić, który z pię­ciu metrów uderze­niem głową pokon­ał Gostomskiego.

Okazję do wyrów­na­nia Lech miał po indy­wid­u­al­nej akcji Kamińskiego. Stop­er Lecha najpierw podał do Lovrenc­sis­ca, by następ­nie odważnie wbiec w pole karne. Lovrenc­sics z prawego skrzy­dła dośrod­kował na główkę obroń­cy, jed­nak lechi­ta min­i­mal­nie chybił.

W drugiej połowie widać było przewagę Zaw­iszy. Gra lechitów była niespój­na, a w poda­ni­ach częs­to brakowało cel­noś­ci. Niedys­pozy­cję „Kole­jorza” wyko­rzysty­wali gospo­darze. W 77. min­u­cie Lech mógł już prze­gry­wać dwoma bramka­mi. Piłkę po zamiesza­niu na 17 metr otrzy­mał Zia­j­ka, który z pier­wszej pił­ki, z póło­bro­tu chci­ał pokon­ać Gos­tom­skiego, jed­nak fut­bolówka pole­ci­ała min­i­mal­nie pon­ad poprzeczkę.

Lech mógł wyrów­nać w 85. min­u­cie. Formel­la w polu karnym wysunął piłkę przed szes­nastkę do Lovrenc­sic­sa. Węgi­er uderzył z pier­wszej pił­ki, ale ta trafiła tylko w poprzeczkę.

Do koń­ca meczu swo­je okaz­je miał zarówno Lech, jak i Zaw­isza. Jed­nakże żad­nej z drużyn nie udało się strzelić gola.

ZAWISZALECH 1:0

BRAMKI: 33′ Barisić

Żółte kart­ki: Dry­gas, Mica, Zia­j­ka — Djoum x2, Douglas

Czer­wone kart­ki: Djoum

ZAWISZA: San­domier­s­ki – Wój­ci­c­ki, Mar­ić, Micael, Zia­j­ka – Majew­s­ki, Dry­gas (45. Pre­des­cu) – Pawłows­ki (86. Alaver­daszwili) , Mica, Alvar­in­ho (70. Kamińs­ki) – Barisić

LECH: Gos­tom­s­ki – Kędzio­ra, Ara­ju­uri (24. Kadar), Kamińs­ki, Dou­glas – Djoum, Linet­ty – Lovrenc­sics, Hamalainen, Pawłows­ki (45. Formel­la) – Sada­jew (62. Kownacki)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.