27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.56min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Niemoc Lecha w Bydgoszczy

Niemoc Lecha w Bydgoszczy

Lech Poz­nań prze­gry­wa w Byd­goszczy z Zaw­iszą 1:0. Sytu­ac­ja „Kole­jorza” skom­p­likowała się po kon­tuzji Ara­ju­uriego i drugiej żółtej kartce Djouma, który w 24. min­u­cie musi­ał opuś­cić boisko. Przewa­ga Zaw­iszy rosła z min­u­ty na min­utę. W 33. min­u­cie bramkarza Lecha pokon­ał Barisić. W drugiej połowie widać było bezrad­ność lechitów. Pod koniec meczu “Kole­jorz” chci­ał wywieść cho­ci­aż jeden punkt z Byd­goszczy, jed­nak żaden strzał nie wpadł do bram­ki San­domier­skiego. Prze­graną z Zaw­iszą, Lech prz­ery­wa passę sied­miu meczów bez porażki.

Pier­wsza groź­na sytu­ac­ja lechitów miała miejsce w 18. min­u­cie. Sada­jew dostał podanie w polu karnym i zde­cy­dował się na strzał z ostrego kąta. Pił­ka jed­nak trafiła pros­to w golkipera byd­goskiego Zawiszy.

Obie drużyny grały ner­wowo, ale to Lech miał więcej okazji do okazji bram­ki. Jed­ną z nich była sytu­ac­ja, gdy Lovrenc­sics otrzy­mał długie podanie. Piłkę zagrał do Pawłowskiego, który zde­cy­dował się na strzał spoza pola karnego. Uderze­nie spraw­iło prob­lem San­domier­skiego, który wybił piłkę przed siebie. Do niej dopadł Sada­jew, ale swoim strza­łem nie zagroz­ił bydgoszczanom.

Po czer­wonej kartce, sytu­ac­ja na boisku diame­tral­nie się zmieniła. W środ­ku pola zaczęły tworzyć się coraz więk­sze dzi­ury i gospo­darze stwarza­li sobie dogod­niejsze sytu­acje. Po jed­nej z nich Zaw­isza w 33. min­u­cie wywal­czył rzut rożny. Po wielkim zamiesza­niu piłkę otrzy­mał Barisić, który z pię­ciu metrów uderze­niem głową pokon­ał Gostomskiego.

Okazję do wyrów­na­nia Lech miał po indy­wid­u­al­nej akcji Kamińskiego. Stop­er Lecha najpierw podał do Lovrenc­sis­ca, by następ­nie odważnie wbiec w pole karne. Lovrenc­sics z prawego skrzy­dła dośrod­kował na główkę obroń­cy, jed­nak lechi­ta min­i­mal­nie chybił.

W drugiej połowie widać było przewagę Zaw­iszy. Gra lechitów była niespój­na, a w poda­ni­ach częs­to brakowało cel­noś­ci. Niedys­pozy­cję „Kole­jorza” wyko­rzysty­wali gospo­darze. W 77. min­u­cie Lech mógł już prze­gry­wać dwoma bramka­mi. Piłkę po zamiesza­niu na 17 metr otrzy­mał Zia­j­ka, który z pier­wszej pił­ki, z póło­bro­tu chci­ał pokon­ać Gos­tom­skiego, jed­nak fut­bolówka pole­ci­ała min­i­mal­nie pon­ad poprzeczkę.

Lech mógł wyrów­nać w 85. min­u­cie. Formel­la w polu karnym wysunął piłkę przed szes­nastkę do Lovrenc­sic­sa. Węgi­er uderzył z pier­wszej pił­ki, ale ta trafiła tylko w poprzeczkę.

Do koń­ca meczu swo­je okaz­je miał zarówno Lech, jak i Zaw­isza. Jed­nakże żad­nej z drużyn nie udało się strzelić gola.

ZAWISZALECH 1:0

BRAMKI: 33′ Barisić

Żółte kart­ki: Dry­gas, Mica, Zia­j­ka — Djoum x2, Douglas

Czer­wone kart­ki: Djoum

ZAWISZA: San­domier­s­ki – Wój­ci­c­ki, Mar­ić, Micael, Zia­j­ka – Majew­s­ki, Dry­gas (45. Pre­des­cu) – Pawłows­ki (86. Alaver­daszwili) , Mica, Alvar­in­ho (70. Kamińs­ki) – Barisić

LECH: Gos­tom­s­ki – Kędzio­ra, Ara­ju­uri (24. Kadar), Kamińs­ki, Dou­glas – Djoum, Linet­ty – Lovrenc­sics, Hamalainen, Pawłows­ki (45. Formel­la) – Sada­jew (62. Kownacki)

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.