28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.17godz.14min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Niesforny piłkarz w Poznaniu?

Niesforny piłkarz w Poznaniu?

Wszys­tko wskazu­je na to, że Nic­ki Bille Nielsen wkrótce zostanie piłkarzem Lecha Poz­nań. Duńczyk wys­tępu­je na pozy­cji napastnika.

Od kilku dni w kulu­arach głośno mówi się o trans­ferze nies­fornego 27-lat­ka do zespołu mis­trza Pol­s­ki. Nielsen otrzy­mał zgodę na prze­niesie­nie do innego klubu od swo­jego obec­nego (jeszcze) pra­co­daw­cy duńskiego Esbjerga.

Nic­ki Bille Nielsen począt­ki swo­jej piłkarskiej kari­ery staw­iał w Bold­klubben Frem. W 2006 roku opuś­cił ligę duńską i przeniósł się na Półwysep Apenińs­ki, by bronić barw Reg­giny. W kole­jnych lat­ach napast­nik grał dla Mar­tiny oraz Luc­cha­se. We Włoszech wys­tępował przez dwa lata. Potem przeniósł się do Nord­s­jael­land, skąd trafił na… Półwysep Iberyjs­ki do Vil­lare­al. Kole­jny­mi kluba­mi w kari­erze Nielse­na były Elche oraz Ravo Val­le­cano. Dłu­go w Hisz­panii nie zagoś­cił. W sezonie 2013/2014 wys­tępował w barwach Rosen­borg Trond­heim. Z Nor­wegii przeniósł się do Francji, by grać dla Evian. Ostat­nie miesiące spędz­ił w Esb­jer­gu. Do tej pory Duńczyk strze­lał gole dla 11 klubów.

Jak na napast­ni­ka przys­tało Nielsen zdoby­wał dla swoich klubów bram­ki. Może nie hur­towo, ale gole strze­lał. W swoich druży­nach dał się jed­nak poz­nać też z innej, kon­trow­er­syjnej strony. Picie piwa jed­nego z kibiców w cza­sie meczu po strzelonej bram­ce, bój­ki w klubach czy podar­cie koszul­ki mec­zowej to tylko niek­tóre z zachowań nowego, być może, nabytku Kolejorza.

W ostat­nich dni­ach menadżer piłkarza, Alan Hvede­have opub­likował na Insta­gramie zdję­cie poz­nańskiego Starego Rynku, co może tylko dodatkowo pod­grze­wać atmos­ferę, ale i potwierdzać trans­fer zawod­ni­ka do Kolejorza.

Jed­no jest pewne. Jeśli Nielsen trafi do mis­trza Pol­s­ki i będzie zdoby­wał bram­ki to może stać się jed­nym z ulu­bieńców kibiców — piłkarscy fani w pamię­ci mają zawod­ników, którzy są eks­cen­tryczni, nies­forni i mówią, co myślą.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.