01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.5godz.11min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nikola Vujadinović piłkarzem Lecha

Nikola Vujadinović piłkarzem Lecha

Lech Poz­nań dokon­ał już ósmego wzmoc­nienia w let­nim okienku trans­fer­owy. Nowym nabytkirm Kole­jorza jest Chor­wat, Niko­la Vujadinović.

30-let­ni Czarnogórzec z buł­garskim pasz­portem wys­tępu­je na pozy­cji środ­kowego obroń­cy. Ostat­nio grał w hisz­pańskiej Osasunie Pam­pelu­na, do której trafił w sty­czniu po pół­torarocznym poby­cie w chińskim BJ Enter­pris­es. Wios­ną tego roku wys­tąpił w dziesię­ciu meczach hisz­pańskiej Pre­miera Divi­sion. W przeszłoś­ci wys­tępował m.in. we włoskim Udi­nese, a także aus­tri­ackim Stur­mie Graz. Na swoim kon­cie ma sześć wys­tępów w czarnogórskiej młodzieżówce.

Piłkarz był obser­wowany przez skautów Lecha już kil­ka lat temu, gdy grał w barwach aus­tri­ack­iego Stur­mu Graz. — Potrze­bu­je­my środ­kowych obrońców i oni powoli docier­a­ją, a co najważniejsze w odpowied­niej jakoś­ci. Cieszymy się, że Niko­la do nas dołączył. To zawod­nik z bard­zo dużym doświad­cze­niem. Liczymy na to, że wyko­rzys­ta je w barwach naszego klubu i będzie jego wzmoc­nie­niem — mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Dużym atutem Vujadi­novi­cia są warun­ki fizy­czne. Te poma­ga­ją mu w grze głową, także przy ofen­sy­wnych stałych frag­men­tach gry. W swo­jej kari­erze, mimo wys­tępów na pozy­cji stopera, zdobył szes­naś­cie bramek. Czarnogórzec jest lewonożnym zawod­nikiem, który dobrze radzi sobie z poje­dynka­mi jeden na jeden. To wyni­ka z dużej odpowiedzial­noś­ci tak­ty­cznej i umiejęt­noś­ci przewidy­wa­nia wydarzeń na boisku.

- Wiem, że Lech jest jed­nym z najlep­szych klubów w Polsce. Mam dobre relac­je z trenerem Bjelicą, który powiedzi­ał mi o klu­bie wiele dobrych rzeczy. To druży­na, która wygry­wa tytułu, wal­czy o mis­tr­zost­wo i chce je wygrać. To także moje ambic­je. Jest wiele powodów, dla których tu jestem — tłu­maczy nowy obroń­ca Kole­jorza, Niko­la Vujadinović.

Stop­er z Kole­jorzem związał się dwulet­nią umową z opcją przedłuże­nia o jeden rok.

Inf. prasowa/fot. Lech Poznań

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.