01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-9godz.-39min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nikola Vujadinović piłkarzem Lecha

Nikola Vujadinović piłkarzem Lecha

Lech Poz­nań dokon­ał już ósmego wzmoc­nienia w let­nim okienku trans­fer­owy. Nowym nabytkirm Kole­jorza jest Chor­wat, Niko­la Vujadinović.

30-let­ni Czarnogórzec z buł­garskim pasz­portem wys­tępu­je na pozy­cji środ­kowego obroń­cy. Ostat­nio grał w hisz­pańskiej Osasunie Pam­pelu­na, do której trafił w sty­czniu po pół­torarocznym poby­cie w chińskim BJ Enter­pris­es. Wios­ną tego roku wys­tąpił w dziesię­ciu meczach hisz­pańskiej Pre­miera Divi­sion. W przeszłoś­ci wys­tępował m.in. we włoskim Udi­nese, a także aus­tri­ackim Stur­mie Graz. Na swoim kon­cie ma sześć wys­tępów w czarnogórskiej młodzieżówce.

Piłkarz był obser­wowany przez skautów Lecha już kil­ka lat temu, gdy grał w barwach aus­tri­ack­iego Stur­mu Graz. — Potrze­bu­je­my środ­kowych obrońców i oni powoli docier­a­ją, a co najważniejsze w odpowied­niej jakoś­ci. Cieszymy się, że Niko­la do nas dołączył. To zawod­nik z bard­zo dużym doświad­cze­niem. Liczymy na to, że wyko­rzys­ta je w barwach naszego klubu i będzie jego wzmoc­nie­niem — mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Dużym atutem Vujadi­novi­cia są warun­ki fizy­czne. Te poma­ga­ją mu w grze głową, także przy ofen­sy­wnych stałych frag­men­tach gry. W swo­jej kari­erze, mimo wys­tępów na pozy­cji stopera, zdobył szes­naś­cie bramek. Czarnogórzec jest lewonożnym zawod­nikiem, który dobrze radzi sobie z poje­dynka­mi jeden na jeden. To wyni­ka z dużej odpowiedzial­noś­ci tak­ty­cznej i umiejęt­noś­ci przewidy­wa­nia wydarzeń na boisku.

- Wiem, że Lech jest jed­nym z najlep­szych klubów w Polsce. Mam dobre relac­je z trenerem Bjelicą, który powiedzi­ał mi o klu­bie wiele dobrych rzeczy. To druży­na, która wygry­wa tytułu, wal­czy o mis­tr­zost­wo i chce je wygrać. To także moje ambic­je. Jest wiele powodów, dla których tu jestem — tłu­maczy nowy obroń­ca Kole­jorza, Niko­la Vujadinović.

Stop­er z Kole­jorzem związał się dwulet­nią umową z opcją przedłuże­nia o jeden rok.

Inf. prasowa/fot. Lech Poznań

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.