Nomme Kalju-Lech Poznań: Zaczyna się europejska przygoda!

W drugiej rundzie elim­i­na­cyjnej Ligi Europe­jskiej Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Nomme Kalju.

W pier­wszej rundzie estońs­ki klub poradz­ił sobie z islandzkim Framem Rejki­awik. Na wyjeździe zdobyli cen­ną bramkę (0:1), a przed włas­ną pub­licznoś­cią zremisowali (2:2).

Nomme Kalju

Atutem rywali Kole­jorza jest to, iż są oni już w trak­cie trwa­nia ligi, która roz­gry­wana jest sys­te­mem wios­na-jesień. Kalju pla­su­je się na trzec­im miejs­cu w tabeli. Znakomi­cie prezen­tu­je się sto­sunek bramkowy estońskiej drużyny, ponieważ piłkarze strzelili aż 38 bramek, a jedynie 6 stra­cili.

Przed rok­iem Nomme odpadło z roz­gry­wek LE po straciu z Dni­tro Dni­etr­petrowsk.  Z kolei przed dwoma laty Estończy­cy odpadli po star­ciu z Honką.

Lech Poznań

W Polsce roz­gry­w­ki dopiero się rozpoczną. Lechi­ci swój pier­wszy mecz w ramach T-mobile Ekstrak­lasy roze­gra­ją w niedzielę. W let­nim okre­sie przy­go­towaw­czym odbyły się cztery gry kon­t­role z udzi­ałem poz­na­ni­aków. Na inau­gu­rację zma­gań prze­grali z Podbeskidziem Biel­sko-Biała (1:2), następ­nie zremisowali z Lechem 2004 (0:0). W dal­szej częś­ci pokon­ali Lechię Gdańsk 3:0, a na zakończe­nie przy­go­towań prze­grali z Zagłę­biem (0:1).

W poprzed­niej edy­cji LE Kole­jorz odpadł w trze­ciej rundzie po meczu z Żal­girisem Wilno. Wcześniej lechi­ci pokon­ali Honke Espoo.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress