27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.19godz.59min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nowa miotła zebrała pierwszy brud. Remis z Ruchem po ciężkim spotkaniu

Nowa miotła zebrała pierwszy brud. Remis z Ruchem po ciężkim spotkaniu

Lech Poz­nań zremisował z Ruchem Chorzów 2:2, cho­ci­aż zapowiadało się, że to będzie kole­j­na poraż­ka mis­trza Pol­s­ki. „Kole­jorz” zdobył pier­wsze punk­ty od czterech meczów, co jest dobrym prog­nos­tykiem, ale nie takim, który zad­owoli sym­pa­tyków poz­nańskiej drużyny.

Moż­na by pomyśleć, że wraz z nowym trenerem przyjdą i nowe, lep­sze wyni­ki. Początek jed­nak nie był tej tezy najlep­szym przykła­dem. Już w pier­wszej min­u­cie Jas­min Burić musi­ał wycią­gać piłkę z siat­ki. Do rzu­tu wol­nego pod­szedł Lip­s­ki, który ide­al­nie dośrod­kował do Stępińskiego. Napast­nik „Niebies­kich” zna­j­dował się w stre­fie Ara­ju­uriego, więc to Fina należy winić za stratę tej bramki.

Po pier­wszym ciosie ze strony podopiecznych tren­era For­nali­ka, ciężko było doszuki­wać się jak­iś zmi­an w postaw­ie lechitów. Każdy zgodzi się, że stra­cona bram­ka w pier­wszej min­u­cie moc­no boli, jed­nak przez kole­jne 25. min­ut kom­plet­nie nic nie dzi­ało się pod bramką Put­nock­iego, co defin­i­ty­wnie wskazy­wało na brak pomysłu na grę. Każdy z piłkarzy Lecha odd­awał fut­bolówkę koledze myśląc, że ten „wykom­bin­u­je” z nią coś ciekawszego.

To się jed­nak nie udało, a po 25. min­u­tach było jeszcze gorzej. Kole­jny rzut wol­ny i kole­jny gol. Fakt, że wykony­wany był z drugiej strony boiska, jed­nak aktorzy byli ci sami. Lip­s­ki, Stępińs­ki i nieste­ty Arajuuri.

W 38. min­u­cie obec­ny mis­trz Pol­s­ki odd­ał dru­gi strzał na bramkę. Warty odno­towa­nia, ponieważ naprawdę niewiele dzi­ało się w polu karnym Ruchu Chorzów.

Nadzie­ja w ser­ca kibiców została wlana za sprawą Szy­mona Pawłowskiego w 41. min­u­cie. Dou­glas roze­grał z nim krót­ki róg. Pomoc­nik „Kole­jorza” obró­cił się w stronę bram­ki, zaw­inął jed­nego zawod­ni­ka i jeszcze przed polem karnym miękko uderzył. Pił­ka zatrzepotała w bram­ce, mija­jąc lin­ie bramkową tuż pod poprzeczką. Przepiękne uderze­nie Pawłowskiego trze­ba zde­cy­dowanie dodać do plusów dzisiejszego spotka­nia przy uli­cy Bułgarskiej.

Dru­ga połowa ofer­owała zgro­mad­zonym dzisi­aj kibi­com więcej aspek­tu ofen­sy­wnego ze strony Lecha. W 54. min­u­cie prawą stroną dry­blował Jevtić, wszedł w pole karne i wyłożył piłkę Linet­te­mu. Pomoc­nik Lecha spróbował tech­nicznego strza­łu, ale na straży stał bramkarz „Niebies­kich”.

W 75. min­u­cie Pawłows­ki otrzy­mał długie podanie na skrzy­dło. Pomoc­nik „Kole­jorza” obró­cił się na zawod­niku i zagrał na wolne pole do Kow­nack­iego. Młody napast­nik nie zdołał jed­nak wyko­rzys­tać tak wyśmien­itej okazji i nie wpisał się na listę strzelców.

W 82. min­u­cie Kamińs­ki zdołał wyrów­nać po wielkim zamiesza­niu w polu karnym. Kilku zawod­ników przed nim próbowało uderzać, ale nie były to skuteczne strzały.

Do koń­ca spotka­nia nie udało się strzelić zwycięskiej bram­ki, cho­ci­aż było kil­ka okazji do tego. Nowy tren­er Lecha za wszelką cenę chci­ał wygrać swój pier­wszy mecz, dlat­ego też ściągnął na ostat­nie kil­ka min­ut obrońcę i wstaw­ił za niego Formellę.

LECH POZNAŃ – RUCH CHORZÓW 2:2

Bramki:41’ Pawłows­ki, 82. Kamińs­ki —  1’,25’ Stępiński,

Żółte kart­ki: Trał­ka, Kamińs­ki; Konczowski

LECH: Burić – Ceesay [83. Formel­la], Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Dou­glas – Linet­ty, Trał­ka – Lovrenc­sics [46. Jevtić], Gajos [46. Kow­nac­ki], Pawłows­ki – Hamalainen

RUCH: Put­nocky – Kon­c­zows­ki, Koj, Cichoc­ki, Zieńczuk – Urbańczyk [71. Iwańs­ki], Sur­ma – Mazek, Lip­s­ki, Podgórs­ki – Stępiński

Wid­zowie: 15 783

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.