01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-1godz.-32min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nowy trener Lecha, Nenad Bjelica: Najważniejsze, żeby moi zawodnicy poważnie podchodzili do swojego zawodu

Nowy trener Lecha, Nenad Bjelica: Najważniejsze, żeby moi zawodnicy poważnie podchodzili do swojego zawodu

Po rocznej przy­godzie w Kole­jorzu zarząd klubu pożeg­nał się z trenerem Janem Urbanem. Decyz­ja przyszła niespodziewanie, bo dzień po zwycięst­wie z Piastem Gli­wice. W zami­an za sym­pa­ty­cznego szkole­niow­ca zespół 7- mis­trza Pol­s­ki obe­jmie 45-let­ni Chor­wat — Nenad Bjelica.

Nowy szkole­niowiec Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy ma za sobą piłkarską przeszłość. W roz­gry­wkach ligowych reprezen­tował bar­wy między inny­mi chorwack­iego NK Osi­jek, niemieck­iego Kaiser­slautern, czy hisz­pańskiego Realu Betis Sevil­la. 9‑krotnie reprezen­tował nawet bar­wy Chorwacji. W wieku 36 lat rozpoczął tren­er­ską kari­erę prowadząc początkowo FC Kärn­ten. Później opiekował się jeszcze między inny­mi Aus­trię Wiedeń, z którą awan­sował do Ligi Mis­trzów, a także włoską Spez­ią Calcio.

IMG_8421

Nena­da Bjel­i­ca poz­nańskiej pub­licznoś­ci przed­staw­ił wiceprezes Lecha — Piotr Rutkows­ki — To tren­er, który w każdym klu­bie zdoby­wał his­to­ryczne sukcesy dla tych klubów. Cechu­je się niesamow­itą charyzmą, men­tal­noś­cią zwycięża­nia i reżimem pra­cy oraz dyscy­pliną. To pasu­je do tego, czego potrze­bu­je­my. W Lechu musimy wal­czyć o zwycięst­wo i grać co najm­niej o podi­um. Cele są niezmi­enne - zapew­nia dyrek­tor sportowy Kolejorza.

Lech pod­pisał kon­trakt z nowym trenerem na dwa lata z opcją przedłuże­nia o kole­jny i z optymizmem patrzy na zas­taną kadrę — Mam nadzieję, że wspól­nie z zawod­nika­mi będziemy w stanie osią­gać wielkie rzeczy. To, co mogę obiecać to solid­na i cięż­ka pra­ca i że od pier­wszego dnia pra­cy będę dawać wszys­tko dla tego klubu. Dla mnie ważne jest to, żeby piłkarze poważnie pod­chodzili do pra­cy, którą wykonu­ją, oraz żeby dawali wszys­tko co mają dla klubu i kibiców. Istotne jest także, by po każdym meczu schodzili z boiska z pod­nie­siony­mi głowa­mi. Nie staw­iałem żad­nych żądań doty­czą­cych trans­fer­ów, uważam ze zarząd klubu wie, co robi. Myślę, że ta kadra wystar­czy, by ukończyć sezon co najm­niej na podi­um - mówi świeżo przed­staw­iony szkoleniowiec.

Do najbliższego meczu Kole­jorza zostało 12 dni. W niedzielę 11 wrześ­nia Lech pode­jmie na włas­nym sta­dion­ie Pogoń Szczecin i będzie to początek batalii o ura­towanie sezonu, na co Nenad Bjel­i­ca zdawał się mieć swój pomysł - Mam nadzieje, ze wszyscy będziemy częś­cią tego klubu. Liczy się sza­cunek zawod­ników dla klubu i dla mnie. Z tego wychodzi mój sza­cunek do nich. Wszys­tko wiąże się z solid­ną pracą i abso­lut­ną kon­cen­tracją i dyscy­pliną. Jeżeli uzyskam to od zawod­ników, wtedy także zawod­ni­cy uzyska­ją wszys­tko ode mnie — komen­tu­je Bjelica.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.