07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.1godz.33min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nowy trener Lecha, Nenad Bjelica: Najważniejsze, żeby moi zawodnicy poważnie podchodzili do swojego zawodu

Nowy trener Lecha, Nenad Bjelica: Najważniejsze, żeby moi zawodnicy poważnie podchodzili do swojego zawodu

Po rocznej przy­godzie w Kole­jorzu zarząd klubu pożeg­nał się z trenerem Janem Urbanem. Decyz­ja przyszła niespodziewanie, bo dzień po zwycięst­wie z Piastem Gli­wice. W zami­an za sym­pa­ty­cznego szkole­niow­ca zespół 7- mis­trza Pol­s­ki obe­jmie 45-let­ni Chor­wat — Nenad Bjelica.

Nowy szkole­niowiec Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy ma za sobą piłkarską przeszłość. W roz­gry­wkach ligowych reprezen­tował bar­wy między inny­mi chorwack­iego NK Osi­jek, niemieck­iego Kaiser­slautern, czy hisz­pańskiego Realu Betis Sevil­la. 9‑krotnie reprezen­tował nawet bar­wy Chorwacji. W wieku 36 lat rozpoczął tren­er­ską kari­erę prowadząc początkowo FC Kärn­ten. Później opiekował się jeszcze między inny­mi Aus­trię Wiedeń, z którą awan­sował do Ligi Mis­trzów, a także włoską Spez­ią Calcio.

IMG_8421

Nena­da Bjel­i­ca poz­nańskiej pub­licznoś­ci przed­staw­ił wiceprezes Lecha — Piotr Rutkows­ki — To tren­er, który w każdym klu­bie zdoby­wał his­to­ryczne sukcesy dla tych klubów. Cechu­je się niesamow­itą charyzmą, men­tal­noś­cią zwycięża­nia i reżimem pra­cy oraz dyscy­pliną. To pasu­je do tego, czego potrze­bu­je­my. W Lechu musimy wal­czyć o zwycięst­wo i grać co najm­niej o podi­um. Cele są niezmi­enne - zapew­nia dyrek­tor sportowy Kolejorza.

Lech pod­pisał kon­trakt z nowym trenerem na dwa lata z opcją przedłuże­nia o kole­jny i z optymizmem patrzy na zas­taną kadrę — Mam nadzieję, że wspól­nie z zawod­nika­mi będziemy w stanie osią­gać wielkie rzeczy. To, co mogę obiecać to solid­na i cięż­ka pra­ca i że od pier­wszego dnia pra­cy będę dawać wszys­tko dla tego klubu. Dla mnie ważne jest to, żeby piłkarze poważnie pod­chodzili do pra­cy, którą wykonu­ją, oraz żeby dawali wszys­tko co mają dla klubu i kibiców. Istotne jest także, by po każdym meczu schodzili z boiska z pod­nie­siony­mi głowa­mi. Nie staw­iałem żad­nych żądań doty­czą­cych trans­fer­ów, uważam ze zarząd klubu wie, co robi. Myślę, że ta kadra wystar­czy, by ukończyć sezon co najm­niej na podi­um - mówi świeżo przed­staw­iony szkoleniowiec.

Do najbliższego meczu Kole­jorza zostało 12 dni. W niedzielę 11 wrześ­nia Lech pode­jmie na włas­nym sta­dion­ie Pogoń Szczecin i będzie to początek batalii o ura­towanie sezonu, na co Nenad Bjel­i­ca zdawał się mieć swój pomysł - Mam nadzieje, ze wszyscy będziemy częś­cią tego klubu. Liczy się sza­cunek zawod­ników dla klubu i dla mnie. Z tego wychodzi mój sza­cunek do nich. Wszys­tko wiąże się z solid­ną pracą i abso­lut­ną kon­cen­tracją i dyscy­pliną. Jeżeli uzyskam to od zawod­ników, wtedy także zawod­ni­cy uzyska­ją wszys­tko ode mnie — komen­tu­je Bjelica.

 

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.