07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.8min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

O mistrzostwo będziemy walczyć do końca…

Może Lech nie gra pory­wa­ją­co, może nowe ustaw­ienia tren­era Bakero są coraz dzi­wniejsze, ale jed­nak “Kole­jorz” ciuła jakoś te punk­ty i, choć będzie to bard­zo trudne zadanie, nadal liczy się w walce o “majs­tra”.

 

Po 19. roze­granych kole­jkach, aktu­al­ny mis­trz kra­ju zna­j­du­je się na pią­tym miejs­cu w tabeli, z dorobkiem 28. punk­tów. Przed Lechem pla­su­ją się kole­jno: Lechia Gdańsk (30 pkt), Legia Warsza­wa (31), Jagiel­lonia Białys­tok (32) i Wisła Kraków (37).

W tym samym momen­cie, w zeszłym sezonie również prowadz­iła Wisła. Miała o trzy punk­ty więcej, niż w tym roku, a po 38 “oczek” na kon­cie miały Legia i Lech. Różni­ca pole­ga na tym, że Lech grał bard­zo dobrą piłkę i ciężko było go pow­strzy­mać. Ter­az, gdy Lech pier­wszy traci bramkę — bard­zo rzad­ko stratę odrabia.

Jed­nak mamy pra­wo wierzyć, iż obrona mis­tr­zost­wa się powiedzie. Choć­by dlat­ego, że w zeszłym sezonie po 17. kole­jkach Lech miał osiem punk­tów straty do Wisły. Ter­az, po 18. “Kole­jorz” tracił jede­naś­cie punk­tów, ale już kole­jkę później zostało dziewięć “oczek”. Jeżeli ta ten­denc­ja się utrzy­ma — będziemy mieli okazję do odra­bi­a­nia kole­jnych punk­tów straty.

Z drugiej strony, Wisła kon­tyn­uowała ser­ię sied­miu kole­jnych ligowych zwycięstw. Co praw­da, nie udało im się ter­az wygrać w Bytomiu z Polonią, ale to jed­nak “Biała Gwiaz­da” jest nadal głównym kandy­datem do “majs­tra”.

Nie moż­na też zapom­i­nać, że oprócz Lecha i Wisły, o mis­tr­zost­wie myślą też Jagiel­lonia, Legia, Lechia, czy choć­by Śląsk, który kon­tynu­u­je ser­ię 12. meczów bez poraż­ki, od cza­su, kiedy trenerem wrocław­ian został Orest Lenczyk. Właśnie z Zielono-biało-czer­wony­mi Lech roze­gra kole­jny mecz ligowy. Wiele może zależeć od tego spotkania.

Kole­jorz” zagra też u siebie z Legią Warsza­wa. Już za niecały miesiąc. Ale z Wisłą “Pyry” roze­gra­ją ligowe spotkanie przy Rey­mon­ta w Krakowie. Lech tam także będzie musi­ał szukać kom­ple­tu punktów.

W spraw­ie mis­tr­zost­wa jest jeszcze wszys­tko możli­we. Choć­by dlat­ego, że tegoroczne roz­gry­w­ki są nieprzewidy­walne, a tabela — spłaszc­zona. Miejmy nadzieję, że wszys­tko skończy się z hap­py-endem dla poz­nańs­kich kiboli i Lech obroni tytuł Mis­trza Polski.

- To pił­ka, trze­ba myśleć o następ­nych meczach, a nie roz­pamię­ty­wać to, co już było. Przeszłoś­ci nie zmien­imy, a przed kole­jny­mi mecza­mi może­my pra­cow­ać — zauważa Siergiej Kri­wiec. — O mis­tr­zost­wo będziemy wal­czyć do koń­ca. Jeśli jest na nie szansa, musimy się starać. Gramy każdy mecz o trzy punk­ty. Nie wiemy, jakie miejsce uda nam się zająć, ale zobaczymy — kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.