01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.43min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

O rzutach karnych dla Lecha i przeciwko niemu

ekstraklasa terminarzPiłkarze Lecha nie mieli wielu okazji do wyko­na­nia rzutów karnych. Dla Lecha była to pier­wsza jede­nast­ka w tym sezonie. Częś­ciej szanse na poko­nanie bramkarza „Kole­jorza” z jede­nas­tu metrów mają rywale.

Nie będziemy tutaj rozpraw­iać o słusznoś­ci decyzji sędziego.

Ostat­ni rzut karny „Kole­jorz” miał 3 maja poprzed­niego roku w spotka­niu z Podbeskidziem Biel­sko-Biała. Tego na bramkę zamienił nieza­wod­ny wów­czas Artiom Rud­nev, który przesądz­ił tym samym o jed­no­bramkowym zwycięst­wie Lecha.

Zresztą w poprzed­nim sezonie Niebiesko-Biali czterokrot­nie wykony­wali rzu­ty karne. We wspom­ni­anym przed chwilą meczu z Podbeskidziem, a także Śląskiem Wrocław (Rud­nev ‘90) oraz meczach w Pucharze Pol­s­ki z Polonią Bytom (Rud­nev ‘101) i Chro­brym Głogów (Stil­ić ‘73). Bram­ki po rzu­tach karnych tra­cili trzykrot­nie: z Górnikiem Zabrze (Banaś ‘49), z Zagłę­biem Lubin (Ser­nas ‘55) i Cra­cov­ią (Grze­lak ‘28).

W tym sezonie jed­nak sędziowie rzad­ko w meczach „Kole­jorza” wskazu­ją na wap­no. Ostat­nio mówił o tym nawet Mar­iusz Rumak, który zwró­cił na to uwagę. Wczo­raj Lechi­ci doczekali się jede­nast­ki i wyko­rzys­tali ją. Była to pier­wsza tego typu sytu­ac­ja w tym sezonie. Rywale okaz­je do poko­na­nia bramkarza mieli dwukrot­nie — w Biel­sku-Białej i Zabrzu. W obu przy­pad­kach rywale przestrzelili.

W zes­pole wyz­naczeni do wykony­wa­nia karnych są Rafał Muraws­ki, Marcin Kamińs­ki i strz­elec bram­ki we wczo­ra­jszym meczu, czyli Hubert Wołąkiewicz.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.