06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.46min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

O Żetysu słów kilka…

Żety­su Tałdyko­r­gan będzie pier­wszym rywalem Lecha Poz­nań w elim­i­nac­jach Ligi Europy. Druży­na z odd­alonego o 200 km od grani­cy z Chi­na­mi mias­ta w poprzed­nim sezonie zajęła drugie miejsce w lidze i zak­wal­i­fikowała się do europe­js­kich pucharów.

W obec­nie trwa­ją­cych roz­gry­wkach, które rozpoczęły się wios­ną Żety­su zaj­mu­je pozy­cję spad­kową. Na 14 drużyn wys­tępu­ją­cych w Priem­jer-Liga ryw­al Lecha pla­su­je się na 13 pozy­cji. Po 14 roze­granych spotka­ni­ach na swoim kon­cie ma 10 punktów.

Żety­su Tałko­r­gan pow­stał w 1981 roku. Pier­wot­nie wys­tępował w lig­ach radziec­kich, jed­nak po uzyska­niu przez Kazach­stan niepodległoś­ci wys­tar­tował w lidze Kazach­skiej. W tej nigdy nie odnosił jed­nak żad­nych więk­szych sukcesów, naprzemi­en­nie bal­an­su­jąc na pozomie pier­wszej i drugiej klasy rozgrywkowej.

W barwach naszego prze­ci­wni­ka z europe­js­kich pucharów wys­tępu­je Vule Trivunović, który wios­ną sezonu 2010/2011 wys­tępował w Cra­covii. Najskuteczniejszym zawod­nikiem Żeł­ty­su jest Edin Yunuzovich, który w obec­nie trwa­ją­cych roz­gry­wkach zdobył 6 bramek. Ten napast­nik zaj­mu­je drugie miejsce w klasy­fikacji strzel­ców Priem­jer-Liga. Nieco gorszy jest Azat Nur­galiev, który 4 razy pokon­ał bramkarza rywali.

W obec­nym sezonie Żety­su prze­grało 9 meczów, w 4 wygrało, nato­mi­ast dwa razy udało im się zremisować (pod uwagę wzięte są wszys­tkie roz­gry­w­ki, łącznie z mecza­mi pucharowy­mi). Najwyższe zwycięst­wo piłkarze Żety­su osiągnęli w spotka­niu z Kaisar, które wygrali 5:2. Trzy bram­ki w tym mecz zdobył wspom­ni­any wcześniej Edin Yunuzovich.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.