10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.48min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oceniamy lechitów po meczu z Lechią

Oceniamy lechitów po meczu z Lechią

Po wczo­ra­jszym meczu kole­jny raz czuć pewien niedosyt, ale i złość. Zabrakło min­i­mum szczęś­cia, by 3 punk­ty zostały w Poz­na­niu. Pomi­mo tego, że nie udało się zdobyć żad­nej bram­ki, to i tak trze­ba przyz­nać, że podopieczni tren­era Urbana zagrali spotkanie na dobrym poziomie. Zabrakło tylko lub aż bram­ki. A jak oce­ni­amy poszczegól­nych zawod­ników? Zaprasza­my do lektury.

Jas­min Burić – 5: Nie sposób nie oce­ni­ać zachowa­nia Jas­mi­na na boisku po gwiz­d­ku arbi­tra. Dwa razy golkiper „Kole­jorza” star­tował do sędziego spotka­nia z pre­ten­s­ja­mi za co został ukarany żółtą kartką. Jasne, nie jest to oce­na aspek­tu piłkarskiego, jed­nak myślę, że warto zaz­naczyć, iż takie „pysków­ki” nie są dobrym pomysłem, ponieważ mogą osłabić drużynę, a za to duży minus. Poza tym spotkanie na bard­zo dobrym poziomie. Zdarza­ły się wyjś­cia z bram­ki, ale były one na tyle pewne i udane, że nie moż­na mieć o nie żad­nych pretensji.

Tomasz Kędzio­ra ‑6: Akty­wny, jak zawsze w ofen­sy­wie, nie robiąc przy tym błędów w defen­sy­wie, co warto zaz­naczyć. Wiedzi­ał, kiedy włączyć się w akc­je ofen­sy­wną, żeby wspomóc kolegów. Szko­da tylko, że z jego licznych dośrod­kowań i podłączeń nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.

Paulus Ara­ju­uri  — 7: Dobre spotkanie, na bard­zo wysokim poziomie w defen­sy­wie. Nie przy­pom­i­nam sobie nic, co mógłbym Paulu­sowi zarzu­cić. Z „Kamykiem” tworzą naprawdę zgrany duet.

Marcin Kamińs­ki ‑7: Tak samo, jak u Paulusa. Udane powroty w defen­sy­wie, a do tego bard­zo dobre podłączenia w ofen­sy­wie, do czego zdołał nas już Kamińs­ki przyzwyczaić.

Vladimir Volkov – 4: Patrząc wczo­raj na grę lewego obroń­cy Lecha do głowy przy­chodzi tylko jed­na myśl – powinien ten mecz skończyć z czer­woną kartką. Od zdoby­cia pier­wszej żółtej bard­zo ciężko pra­cow­ał na drugą, co automaty­cznie skończyło­by się wylotem z boiska. Nikt nie miał­by o to pre­ten­sji do arbi­tra spotka­nia. Liczne faule świad­czyły o tym, że nie mógł sobie poradz­ić z pomoc­nikiem Lechii.

Karol Linet­ty – 6: Bard­zo dobrze wyglą­da wyprowadzanie z Karolem pił­ki z włas­nej połowy. Gra­jąc z klepy, a przy tym mija­jąc jed­nego, dwóch rywali zysku­je kilka­naś­cie, jak nie kilka­dziesiąt metrów. Brakowało tylko pewnej pewnoś­ci i dokład­noś­ci w następ­nej fazie, gdy jest już blisko pola karnego. Szko­da, bo oce­na mogła­by być o wiele wyższa.

Abdul Aziz Tet­teh – 4: Udana pier­wsza połowa. O drugiej nie warto wspom­i­nać. Już od pier­wszych min­ut widać było, że źle wszedł w drugą odsłonę. Przykła­dem mogą być dwa niecelne poda­nia pod rząd do Volkova.

Ger­go Lovrenc­sics ‑6: Akty­wny z przo­du, dobrze cen­trował, cho­ci­aż częs­to zdarza­ło się, że nie miał kto tych dośrod­kowań kończyć, ale to już nie wina Gergo.

 Maciej Gajos – 5: Miał swo­ją sytu­ację, gdy mając przed sobą tylko bramkarza po rzu­cie rożnym musi­ał wpakować piłkę do siat­ki głową. Nieste­ty Gajos trafił pros­to w bramkarza. Poza tym wyda­je mi się, że wraz z upły­wem min­ut pomoc­nik Lecha przygasał.

Szy­mon Pawłows­ki ‑6: Gdy­by tylko jego strzał, po którym pił­ka trafiła w poprzeczkę wle­ci­ał do bram­ki. Wiel­ka szko­da. Tak przyglą­da­jąc się wczo­raj Pawłowskiemu zauważyłem, że za każdym razem, gdy schodzi na prawą nogę i chce pokon­ać bramkarza „rogalem” bard­zo dłu­go się do uderzenia zbiera. Pomoc­nik Lecha musi kilka­krot­nie popraw­ić sobie piłkę i dopiero. Zdarza­ło się, że Pawłows­ki nie zdążył strzelić i prze­ci­wnik zdołał ode­brać mu piłkę

Nic­ki Bille Nielsen – 5: W pier­wszej połowie wal­czyć zawz­ię­cie, jed­nak czegoś w jego grze brakowało. Ciężko nazwać co to było, pewno chytrość, która charak­teryzu­je topowych napast­ników? Sam nie wiem. Może z cza­sem to przyjdzie. Miejmy nadzieję, bo nie oszuku­jmy się, ale jest to bard­zo dobrze zapowiada­ją­cy się zawodnik.

Daw­id Kow­nac­ki – 3: Bard­zo sła­ba zmi­ana, która nic nie wniosła. Taki sce­nar­iusz pow­tarza się w każdym meczu, gdy tren­er Urban decy­du­je się na wprowadze­nie młodego napast­ni­ka. Na boisku cią­gle trze­ba wal­czyć o każdy metr, o każdą piłkę. Braku­je mi tego w „Kow­na­siu”.

Darko Jevtić – 6: W prze­ci­wieńst­wie do Kow­nack­iego była to bard­zo dobra zmi­ana. Darko włączał się w akc­je ofen­sy­wne i niewiele brakowało, a mógł­by wykre­ować akcję, która zakończyła­by się bramką.

Kamil Jóźwiak – zbyt mało cza­su spędz­ił na boisku, by ocenić jego występ.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.