27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.50min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oceniamy lechitów po meczu z Lechią

Oceniamy lechitów po meczu z Lechią

Po wczo­ra­jszym meczu kole­jny raz czuć pewien niedosyt, ale i złość. Zabrakło min­i­mum szczęś­cia, by 3 punk­ty zostały w Poz­na­niu. Pomi­mo tego, że nie udało się zdobyć żad­nej bram­ki, to i tak trze­ba przyz­nać, że podopieczni tren­era Urbana zagrali spotkanie na dobrym poziomie. Zabrakło tylko lub aż bram­ki. A jak oce­ni­amy poszczegól­nych zawod­ników? Zaprasza­my do lektury.

Jas­min Burić – 5: Nie sposób nie oce­ni­ać zachowa­nia Jas­mi­na na boisku po gwiz­d­ku arbi­tra. Dwa razy golkiper „Kole­jorza” star­tował do sędziego spotka­nia z pre­ten­s­ja­mi za co został ukarany żółtą kartką. Jasne, nie jest to oce­na aspek­tu piłkarskiego, jed­nak myślę, że warto zaz­naczyć, iż takie „pysków­ki” nie są dobrym pomysłem, ponieważ mogą osłabić drużynę, a za to duży minus. Poza tym spotkanie na bard­zo dobrym poziomie. Zdarza­ły się wyjś­cia z bram­ki, ale były one na tyle pewne i udane, że nie moż­na mieć o nie żad­nych pretensji.

Tomasz Kędzio­ra ‑6: Akty­wny, jak zawsze w ofen­sy­wie, nie robiąc przy tym błędów w defen­sy­wie, co warto zaz­naczyć. Wiedzi­ał, kiedy włączyć się w akc­je ofen­sy­wną, żeby wspomóc kolegów. Szko­da tylko, że z jego licznych dośrod­kowań i podłączeń nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.

Paulus Ara­ju­uri  — 7: Dobre spotkanie, na bard­zo wysokim poziomie w defen­sy­wie. Nie przy­pom­i­nam sobie nic, co mógłbym Paulu­sowi zarzu­cić. Z „Kamykiem” tworzą naprawdę zgrany duet.

Marcin Kamińs­ki ‑7: Tak samo, jak u Paulusa. Udane powroty w defen­sy­wie, a do tego bard­zo dobre podłączenia w ofen­sy­wie, do czego zdołał nas już Kamińs­ki przyzwyczaić.

Vladimir Volkov – 4: Patrząc wczo­raj na grę lewego obroń­cy Lecha do głowy przy­chodzi tylko jed­na myśl – powinien ten mecz skończyć z czer­woną kartką. Od zdoby­cia pier­wszej żółtej bard­zo ciężko pra­cow­ał na drugą, co automaty­cznie skończyło­by się wylotem z boiska. Nikt nie miał­by o to pre­ten­sji do arbi­tra spotka­nia. Liczne faule świad­czyły o tym, że nie mógł sobie poradz­ić z pomoc­nikiem Lechii.

Karol Linet­ty – 6: Bard­zo dobrze wyglą­da wyprowadzanie z Karolem pił­ki z włas­nej połowy. Gra­jąc z klepy, a przy tym mija­jąc jed­nego, dwóch rywali zysku­je kilka­naś­cie, jak nie kilka­dziesiąt metrów. Brakowało tylko pewnej pewnoś­ci i dokład­noś­ci w następ­nej fazie, gdy jest już blisko pola karnego. Szko­da, bo oce­na mogła­by być o wiele wyższa.

Abdul Aziz Tet­teh – 4: Udana pier­wsza połowa. O drugiej nie warto wspom­i­nać. Już od pier­wszych min­ut widać było, że źle wszedł w drugą odsłonę. Przykła­dem mogą być dwa niecelne poda­nia pod rząd do Volkova.

Ger­go Lovrenc­sics ‑6: Akty­wny z przo­du, dobrze cen­trował, cho­ci­aż częs­to zdarza­ło się, że nie miał kto tych dośrod­kowań kończyć, ale to już nie wina Gergo.

 Maciej Gajos – 5: Miał swo­ją sytu­ację, gdy mając przed sobą tylko bramkarza po rzu­cie rożnym musi­ał wpakować piłkę do siat­ki głową. Nieste­ty Gajos trafił pros­to w bramkarza. Poza tym wyda­je mi się, że wraz z upły­wem min­ut pomoc­nik Lecha przygasał.

Szy­mon Pawłows­ki ‑6: Gdy­by tylko jego strzał, po którym pił­ka trafiła w poprzeczkę wle­ci­ał do bram­ki. Wiel­ka szko­da. Tak przyglą­da­jąc się wczo­raj Pawłowskiemu zauważyłem, że za każdym razem, gdy schodzi na prawą nogę i chce pokon­ać bramkarza „rogalem” bard­zo dłu­go się do uderzenia zbiera. Pomoc­nik Lecha musi kilka­krot­nie popraw­ić sobie piłkę i dopiero. Zdarza­ło się, że Pawłows­ki nie zdążył strzelić i prze­ci­wnik zdołał ode­brać mu piłkę

Nic­ki Bille Nielsen – 5: W pier­wszej połowie wal­czyć zawz­ię­cie, jed­nak czegoś w jego grze brakowało. Ciężko nazwać co to było, pewno chytrość, która charak­teryzu­je topowych napast­ników? Sam nie wiem. Może z cza­sem to przyjdzie. Miejmy nadzieję, bo nie oszuku­jmy się, ale jest to bard­zo dobrze zapowiada­ją­cy się zawodnik.

Daw­id Kow­nac­ki – 3: Bard­zo sła­ba zmi­ana, która nic nie wniosła. Taki sce­nar­iusz pow­tarza się w każdym meczu, gdy tren­er Urban decy­du­je się na wprowadze­nie młodego napast­ni­ka. Na boisku cią­gle trze­ba wal­czyć o każdy metr, o każdą piłkę. Braku­je mi tego w „Kow­na­siu”.

Darko Jevtić – 6: W prze­ci­wieńst­wie do Kow­nack­iego była to bard­zo dobra zmi­ana. Darko włączał się w akc­je ofen­sy­wne i niewiele brakowało, a mógł­by wykre­ować akcję, która zakończyła­by się bramką.

Kamil Jóźwiak – zbyt mało cza­su spędz­ił na boisku, by ocenić jego występ.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.