27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.14godz.48min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oceniamy lechitów za mecz z Górnikiem. Bardzo dobry Kadar, świetne wejście z ławki Jevtića

Oceniamy lechitów za mecz z Górnikiem. Bardzo dobry Kadar, świetne wejście z ławki Jevtića

Lech Poz­nań już kole­jny raz w tym sezonie nie zdołał zainka­sować kom­ple­tu punk­tów. Tym razem podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze. 

Jas­min Burić (5) — boś­ni­ac­ki bramkarz przez pier­wszą część spotka­nia nie był zbyt wiele do pra­cy. Górnik odd­ał zaled­wie dwa strza­ły z dys­tan­su, które nie zaskoczyły bramkarza Kole­jorza. W drugiej częś­ci meczu zabrzanie atakowali częś­ci. Przy strza­le Made­ja, po którym sędzia podyk­tował kon­trow­er­syjny rzut karny, odbił strzał pod nogi byłego gracza Lecha i pił­ka niefor­tun­nie trafiła w fińskiego stopera mis­trza Polski.

Keb­ba Ceesay (5) —  Gam­bi­jczyk kole­jny raz pokazał się z dobrej strony. Powoli wraca do formy sprzed kon­tuzji. Był zarówno skuteczny w obronie, jak i szarżował z prawej strony w ofen­sy­wie. Na skrzy­dle był bard­zo akty­wny. Szko­da tylko, że lechi­ci nie wyko­rzysty­wali dobrych podań od swo­jego kolegi.

Paulus Ara­ju­uri (5) —  jest moc­nym punk­tem obrony Lecha Poz­nań. O rzu­cie karnym moż­na dysku­tować. Później chci­ał szy­bko zre­ha­bil­i­tować się za stra­conego gola.

Marcin Kamińs­ki (5) — solid­ny w obronie. W 32. min­u­cie meczu po jed­nym ze stałych frag­men­tów gry mógł pokon­ać Kasprzi­ka, który jed­nak górą wyszedł z poje­dynku ze stop­erem Lecha.

Tamas Kadar (7) — najlep­szy na boisku. Łukasz Madej nie miał nic do powiedzenia na lewej stron­ie boiska. Nie moż­na mu nic zarzu­cić w grze obron­nej. Manka­mentem Węgra jest jed­nak gra w ofen­sy­wie, nie jest tu tak akty­wny i dokład­ny jak Bar­ry Dou­glas. Po prz­er­wie zagroz­ił bram­ce zabrzan strza­łem z dys­tan­su, jed­nak Kasprzik wyszedł górą z tego pojedynku.

Abdul Aziz Tet­teh (5) — bard­zo dobry w środ­ku pola. Dobrze zastępu­je Łukasza Trałkę. Potrafi szy­bko roze­grać piłę.

Karol Linet­ty (5) — reprezen­tant Pol­s­ki gra w kratkę. Akty­wny w środ­ku pola i w ofen­sy­wie, ale nieskuteczny. Próbował zagroz­ić bram­ce zabrzan strza­ła­mi z dys­tan­su, lecz uderzenia pomoc­ni­ka były zbyt słabe.

Maciej Gajos (6) — w pier­wszej częś­ci spotka­nia stwarzał sporo zagroże­nia pod bram­ka Górni­ka. Kasprzi­ka próbował pokon­ać strza­ła­mi z dys­tan­su. W drugiej częś­ci meczu powinien wpisać się na listę strzel­ców i chy­ba nawet bramkarz Górni­ka nie wie, jakim cud­em obronił piłkę pomoc­ni­ka Kolejorza.

Kasper Hamalainen (2) — Fina nie ma za co pochwal­ić. Sła­by na boisku. Zero akty­wnoś­ci w grze ofensywnej.

Szy­mon Pawłows­ki (4) - kole­jny raz był bard­zo akty­wny w ofen­sy­wie, lecz równie bard­zo nieskuteczny. Kasprzi­ka mógł w 59. min­u­cie pokon­ać strza­łem z dys­tan­su. Zal­iczył sporo nieu­danych, niecel­nych podań. Szu­ka formy z rundy mistrzowskiej.

Daw­id Kow­nac­ki (5) — szukał swoich szans, choć przez jak­iś czas był niewidoczny na placu gry. “Kow­naś” miał sporo udzi­ału przy budowa­niu akcji bramkowych — cho­ci­aż­by wspom­ni­ane sytu­acje Kamińskiego i Gajosa padły po dośrod­kowa­ni­ach młodego lechi­ty. Duży plus za bramkę w meczu i odblokowanie (miejmy nadzieję) skutecznoś­ci poznaniaków.

Darko Jevtić (6) — wszedł w drugiej częś­ci meczu i od razu gra mis­trzów Pol­s­ki się oży­wiła. Oprócz asysty przy bram­ce Kow­nack­iego był najak­ty­wniejszym zawod­nikiem Kole­jorza w końcówce.

Marcin Robak - grał za krótko, żeby ocenić.

Dar­iusz Formel­la —  grał za krótko, żeby ocenić.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.