31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.21min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oceniamy lechitów za mecz z Piastem. Kiepski Formella, przyzwoity mecz Douglasa

Oceniamy lechitów za mecz z Piastem. Kiepski Formella, przyzwoity mecz Douglasa

Lech Poz­nań prze­grał u siebie z Piastem Gli­wice w szóstej kole­jce ekstrak­lasy. Mis­tr­zowie Pol­s­ki zagrali znacznie poniżej poziomu, do jakiego zdążyli nas przyzwycza­ić w poprzed­nim sezonie. 

Maciej Gos­tom­s­ki (4) – „Gostek” miał okazję przekon­ać do swo­jej oso­by tren­era Sko­rżę, jed­nak swo­ją postawą na boisku udowod­nił, że to jed­nak Jas­min Burić jest numerem jeden między słup­ka­mi bram­ki mis­trza Pol­s­ki. Przyzwycza­ił nas do tego, że częs­to broni na raty i w polu karnym zachowu­je się niepewnie – w meczu z Piastem mogliśmy się o tym kil­ka razy przekonać.

Keb­ba Ceesay (3) — gdzie ten Gam­bi­jczyk sprzed kilku sezonów? Prawa obrona nie należy w Lechu do niego. Tomasz Kędzio­ra pokazu­je, że ta pozy­c­ja na razie należy jed­nak do niego.

Marcin Kamińs­ki (5) – niczego „Kamyk” w niedzielne popołud­nie nie pokazał. Przy stałych frag­men­tach gry nie jest już tak skuteczny jak kil­ka tygod­ni temu.

Paulus Ara­ju­uri (4) – wró­cił do gry po kilku­miesięcznej prz­er­wy i widać spore bram­ki w opty­mal­nej formie

Bar­ry Dou­glas (6) – sporo ochoty do gry. Jak zwyk­le stałe frag­men­ty gry były jego moc­ną stroną. Po takich sytu­ac­jach, dwukrot­nie Szmatuła wychodz­ił obron­ną ręką po uderzeni­ach Hamalaine­na i Thomalli.

Łukasz Trał­ka (5) – dobry w środ­ku pola, dobry w ataku. Próbował swoich sił w ofen­sy­wie. Widać jed­nak, że to z Karolem Linetty’m współpracu­je mu się najlepiej.

Abdul Aziz Tet­teh (3) – po jego błędzie mis­trz Pol­s­ki stracił bramkę. Popełnił bard­zo kosz­towny błąd. Nie grał fatal­nie, ale spodziewamy się po nim więcej.

Ger­go Lovrenc­sics (4) – kre­ował akcję skrzy­dła­mi Lecha. Wal­czył z rywala­mi. Brakowało mu jed­nak sił, było widać po nim lekkie zmęcze­nie czwartkowym meczem z Videotonem.

Kasper Hamalainen (5) – dobrze układała się jego współpra­ca z Thoma­l­lą. Stworzyli razem kil­ka groźnych sytu­acji, szko­da, że wszys­tkie okaza­ły się nieskuteczne.

Dar­iusz Formel­la (2) – to nie był mecz młodego pomoc­ni­ka. Gdzieś mu uciekła for­ma cho­ci­aż­by sprzed roku, kiedy zdoby­wał ładne bram­ki: przy Łazienkowskiej oraz w Poz­na­niu z Lechią. Coś się w grze zawod­ni­ka zała­mało i szy­bko musi się otrząs­nąć z tego kryzysu.

Denis Thoma­l­la (4) – od napast­ni­ka wyma­ga się tego, żeby strze­lał gole. Niemiec­ki zawod­nik zawodzi na razie swo­ją skutecznoś­cią. Częs­to chodzi na boki, a potem w polu karnym braku­je piłkarza, który próbował­by odd­ać strzał na bramkę rywala.

Tamas Kadar (4) – nie moż­na stoper­owi wiele zarzu­cić, ale też za nic pochwalić.

Szy­mon Pawłows­ki (4) – nie zagrał dobrego spotka­nia, ale nie moż­na mu nic zarzu­cić. Prze­cię­ty wys­tęp. Bez historii.

David Hol­man (3) – ten zawod­nik dosta­je szanse od tren­era Sko­rży, ale ich nie wyko­rzys­tu­je. Nie pokazu­je swoich umiejęt­noś­ci, który­mi błyszczał w sparingach.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.