27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.11godz.1min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oceniamy lechitów za mecz z Ruchem. Dobry mecz mistrzów Polski

Oceniamy lechitów za mecz z Ruchem. Dobry mecz mistrzów Polski

W środowy wieczór Lech Poz­nań roze­grał spotkanie w ramach 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki. Podopieczni tren­era Sko­rży pokon­ali chor­zows­ki Ruch 1:0. Jak wypadli w tym meczu lechici? 

Maciej Gos­tom­s­ki (5) — nie miał dużo pra­cy. Wielokrot­nie chor­zowian­ie chy­bili przy uderzeni­ach. Oprócz jed­nego piąstkowa­nia po stałym frag­men­cie gry i inter­wencji w ostat­nich min­u­tach meczu to jedyne poważniejsze ata­ki Ruchu.

Keb­ba Ceesay (6) — dobry mecz Gam­bi­jczy­ka. W końcu. Prawy obroń­ca był bard­zo akty­wny na skrzy­dle, ogry­wał rywali i dobrze dośrod­kowywał w pole karne do swoich kolegów. Przy golu moż­na przyp­isać mu asys­tę, gdyż to on podawał do Jevtica.

Paulus Ara­ju­uri (5) — dobry mecz fińskiego stopera. Nie popełnił więk­szych błędów, w linii obrony grał poprawnie.

Marcin Kamińs­ki (6) — chy­ba jeden z lep­szych wys­tępów stopera w tym sezonie. Pod nieobec­ność Łukasza Trał­ki pełnił rolę kap­i­tana drżuny i ze swo­jej funkcji się wywiązał — grał mądrze i skutecznie. Duży plus za prz­er­wanie poda­nia Gigoła­je­wa do Stępińskiego przy stanie 0:0.

Tamas Kadar (6) — bard­zo dobry mecz Węgra na lewej obronie. Dou­glasowi rośnie poważny konkurent. Dobre i skuteczne odbio­ry. Przy jed­nej z akcji Ruchu, ode­brał piłkę Stępińskiemu, który szedł na bramkę Gos­tom­skiego z kontrą.

Abdul Aziz Tet­teh (6) — nie mylił się w środ­ku pola. Sprawdz­ił się w zastępst­wie Łukasza Trał­ki. Nie moż­na mu nic więk­szego zarzu­cić. Zagrał bard­zo skutecznie i nieustępliwie.

Karol Linet­ty (6) - przyz­woite spotkanie reprezen­tan­ta Polski.W drugiej częś­ci spotka­nia bard­zo ład­nie roze­grał piłkę na lewym skrzy­dle, podał Lovrenc­sic­sa, który powinien zdobyć drugą bramkę.

Dar­iusz Formel­la (5) — dobry mecz skrzy­dłowego Kole­jorza. Młodzieżowy reprezen­tant Pol­s­ki mógł w pier­wszej połowie wpisać sie na listę strzel­ców, kiedy otrzy­mał podanie od Szy­mona Pawłowskiego. Miał swój udzi­ał przy bramkowej akcji dla mis­trza Pol­s­ki, gdyż to on był jej inic­ja­torem. Stałe fragem­n­ty nie są jed­nak atutem pomocnika.

Kasper Hamalainen (4) - jeden ze słab­szych zawod­ników na boisku. Od Fina przy Buł­garskiej oczeku­je się znacznie więcej. W pier­wszych 45 min­u­tach zmarnował najlep­szą okazję Kole­joza do obję­cia prowadzenia. Zmieniony w przerwie.

Szy­mon Pawłows­ki (5) - pomoc­nik zagrał dobre spotkanie, ale brak skutecznoś­ci, niedokład­ność to dwie najwięk­sze bolącz­ki lewoskrzy­dłowego — a tego w meczu z Ruchem było mnóstwo.

Daw­id Kow­nac­ki (5) — z min­u­ty na min­utę grał coraz lep­iej. Podob­nie jak Pawłows­ki miał prob­le­my ze skutecznoś­cią. Sam miał jed­ną 100% okazję, którą piłkarz o jego tal­en­cie powinien wyko­rzys­tać, a nie uderzać obok bramki.

Darko Jevtić (6) — dobra zmi­ana Szwa­j­cara. Akty­wny. Po jego akcji Grodz­ic­ki strzelił bramkę samobójczą.

Ger­go Lovrenc­sics (4) — prze­cieęt­ny mecz Węgra. Zmarnował kil­ka dogod­nych sytu­acji — dostał ide­al­ną piłkę na pustą bramkę od Kow­nack­iego, jed­nak chybił.

Dar­iusz Dud­ka (4) - gdy tylko pojaw­ił się na boisku, przy­trafił mu się poważny błąd. Nie zdążył prze­ciąć ważnej pił­ki Ruchu. I gdy­by nie Kamińs­ki mogło być 1:1.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.