06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.12min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ofensywa — defensywa: co większym problemem trenera Urbana?

Ofensywa — defensywa: co większym problemem trenera Urbana?

Wios­ną 2016 nie zaczęła się udanie dla mis­trzów Pol­s­ki. Kole­jorz już po prak­ty­cznie pier­wszy meczu stracił napast­ni­ka. Dodatkowo — w trzech spotka­ni­ach poz­na­ni­a­cy stra­cili aż osiem bramek.

Pod­sta­wowym sna­jperem Kole­jorza miał być Nic­ki Bille. Duńczyk pozyskany w zimowym okienku trans­fer­owym szy­bko zyskał sym­pa­tię kibiców – już w swoim debi­u­cie zdobył gola. Jego zmi­en­nikiem jest Daw­id Kow­nac­ki. Kto jed­nak za młodego lechitę? — Będę próbował z Szymkiem Pawłowskim. Darko Jevtić, Maciej Gajos i Ger­go Lovrenc­sics to jed­nak pomoc­ni­cy- przyz­na­je tren­er Jan Urban. - Sam nie wiem czy Pawłows­ki sobie tam dobrze poradzi. Mam nadzieję, że jego umiejęt­noś­ci tech­niczne mu pomogą. Trze­ba jed­nak najpierw mu dostar­czyć piłkę, jak­by taka sytu­ac­ja miała miejsce – doda­je.

Pawłows­ki w meczu prze­ci­wko Ter­mal­ice Bruk-Bet Nieciecza dwukrot­nie wpisał się na listę strzel­ców. - Wiemy co Szymek jest w stanie nam dać, gdy ma dobry dzień, jest w stanie wygrać spotkanie. Jest bard­zo groźny dla prze­ci­wni­ka. W ostat­nim spotka­niu prze­ci­wko Jagiel­lonii, gdy w 85 min­u­cie było groźnie pod bramką Drą­gowskiego, to Szymek dobrze wal­czył o piłkę i miał ogromne chę­ci do odro­bi­enia strat. Mimo opty­cznej przewa­gi, nie strzelil­iśmy bram­ki – oce­nia szkole­niowiec „Poz­nańskiej Lokomotywy”.

W pier­wszych meczach pod wodzą tren­era Urbana moc­nym punk­tem drużyny była obrona. Kole­jorz stracił bard­zo mało bramek. Od początku roku Jas­min Burić już osiem razy musi­ał wyj­mować piłkę z siat­ki. — Musimy szukać opty­mal­nego składu. Jeśli ktoś zagrał sła­biej, to trochę odpocznie, a na jego miejsce wskaku­je ktoś inny. Ja nie lubię kom­p­likować sobie życia, gdy zespół gra dobrze. Nie jestem fawory­tem, zwolen­nikiem, żeby wskazy­wać pal­cem win­nego. Przy pier­wszej bram­ce Jagiel­lonii zaw­iniło kil­ka osób, ale przede wszys­tkim zabrakło decyzji – zaz­nacza opiekun mis­trzów Polski.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.