Oficjalnie: Wilk rozwiązał kontrakt

Jakub Wilk odchodzi z Lecha Poz­nań. Pomoc­nik „Kole­jorza” rozwiązał dzisi­aj za porozu­mie­niem stron swo­ją umowę z klubem i sta­je się wol­nym zawod­nikiem. Jego nowym klubem praw­dopodob­nie będzie Lechia Gdańsk albo Jagiel­lonia Białys­tok.

Wilczek” rundę wiosen­ną poprzed­niego sezonu spędz­ił na wypoży­cze­niu w Lechii. Ta miała pra­wo pier­wokupu piłkarza, jed­nak oba klu­by nie porozu­mi­ały się w kwestii odstęp­nego za zawod­ni­ka i ten wró­cił do Poz­na­nia. W Lechu jed­nak w tym sezonie grał niewiele i mimo udanego wys­tępu, cho­ci­aż­by w Bełcha­towie, ostate­cznie nie przekon­ał do siebie szkole­niow­ca.

27-latkowi do koń­ca kon­trak­tu w Poz­na­niu pozostało już tylko pół roku. Wolał on jed­nak rozwiązać swo­ją umowę z Lechem i znaleźć nowy klub, aby już ter­az wywal­czyć sobie miejsce w pod­sta­wowym składzie tego zespołu.

- Wspól­nie z Kubą dos­zliśmy do wniosku, że to będzie najlep­sze rozwiązanie dla obu stron. Nie chcieliśmy robić mu żad­nych prob­lemów i życzymy mu powodzenia w nowym zes­pole — przyz­nał Piotr Rutkows­ki.

Jakub Wilk w Lechu wys­tępował od 2003 roku. W 2005 roku zade­bi­u­tował w pier­wszej drużynie „Kole­jorza”. Łącznie zagrał w niej 208 meczów, w których zdobył 20 bramek. Ostat­ni raz w barwach Lecha zagrał 19 październi­ka 2012 roku w wygranym 1:0 meczu z Zagłę­biem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress