27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.17min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Olympiakos — Lech: Eksperymentalny skład nie dał rady

Lech Poz­nań prze­grał w sparingu z 9. Zespołem ligi cypryjskiej Olympiakosem Nikoz­ja 3:1. Bramkę dla podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka zdobył Bar­tosz Bereszyńs­ki. To trafie­nie nie pomogło jed­nak w osiąg­nię­ciu dobrego rezul­tatu, a dwie z trzech stra­conych moż­na zapisać na kon­to bramkarzy i defen­sy­wy „Kole­jorza”.

Mecz nie ułożył się dobrze dla głównie młodych piłkarzy, którzy dostali dzisi­aj szan­sę na pokazanie się sztabowi szkole­niowe­mu. Tren­er Mar­iusz Rumak postanow­ił dać okazję do gry piłkar­zom, którzy nie grali wiele w okre­sie przygotowawczym.

Już w 6. min­u­cie poważny błąd popełnił Krzysztof Kotorows­ki, który zbyt pochop­nie pod­jął decyzję o wyjś­ciu z bram­ki i ostro zaatakował rywala. Sędzia jed­nak był dla niego łaskawy i pokazał jedynie żółtą kartkę.

Niedoświad­czeni zawod­ni­cy Lecha w pier­wszych min­u­tach zupełnie nie radzili sobie z rywalem, który mimo wszys­tko nie staw­iał zbyt wygórowanych warunk­ów. Na tle drużyny wyróż­niali się Tomasz Kędzio­ra, Jacek Kiełb i dwój­ka napast­ników: Bar­tosz Bereszyńs­ki i Patryk Wol­s­ki, którzy wal­czyli i wykazy­wali sporo chę­ci do gry.

Te jed­nak na nic się zdały, gdy nieporozu­mie­nie defen­sy­wy wyko­rzys­tał Tia­go Ribeiro Cos­ta, którego strzał teo­re­ty­cznie nie powinien spraw­ić prob­le­my Krzyszto­fowi Kotorowskiemu. Doświad­c­zony bramkarz „Kole­jorza” popełnił poważny błąd i przepuś­cił piłkę między ręka­mi i noga­mi, doprowadza­jąc do straty bramki.

W drugiej połowie nielicz­na gru­pa widzów, którzy pojaw­ili się na sta­dion­ie we Wronkach oglą­dała nieco lep­szą grę w wyko­na­niu Lecha. Inic­jaty­wę prze­jął Jacek Kiełb, który razem z Tomaszem Kędziorom byli motora­mi napę­dowy­mi drużyny. I to właśnie jed­nak z ich akcji zakończyła się bramką, gdy wypuszc­zony Tomasz Kędzio­ra dobrze podał do niepil­nowanego Bar­tosza Bereszyńskiego, który bez prob­lemów umieś­cił piłkę w siatce.

Lechi­ci dalej nacier­ali prze­ci­wni­ka, lecz to Olympiakos zdobył bramkę na 2:1. Pięknym uderze­niem zza pola karnego w okienko bram­ki Jas­mi­na Buri­cia. „Kole­jorz” starał się odro­bić straty, jed­nak nie miał w ofen­sy­wie wiele atutów. Częs­to dzię­ki swej niekon­sek­wencji tracił piłkę w środ­ku pola, co znakomi­cie wyko­rzysty­wali Cypryjczycy.

Udało im się jeszcze pod­wyższyć prowadze­nie. Nieporozu­mie­nie pomiędzy Jas­minem Buriciem, a defen­sy­wą Lecha wyko­rzys­tali rywale, a Pieros Sotiri­ou uderze­niem pomiędzy noga­mi Boś­ni­a­ka zdobył gola. Do koń­ca meczu nie wydarza­ło się już nic ciekawego i Olympiakos Nikoz­ja wygrał ostate­cznie 3:1.

OLYMPIAKOS NIKOZJALECH POZNAŃ 3:1

Żół­ta kart­ka: Kotorowski

BRAMKI: ‘22 Mer­cio, ‘62 Cas­tro, ‘79 Pieros — ‘56 Bereszyński

LECH: Kotorows­ki (46. Burić) — Kędzio­ra, Cieślak (69. Witt), Arbole­da (46. Djur­d­je­vić), Rata­jczak — Drew­ni­ak (46. Chromińs­ki, 83. Linet­ty), Linet­ty (71. Drew­ni­ak) — Kiełb, Wol­s­ki (45. Cierp­ka), Wilk — Bereszyński

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.