07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.23godz.37min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ostatni raz z Legią tak wysoko…

Dla kibiców Lecha wczo­ra­jsza poraż­ka była szczegól­nie bolesna. Nie tylko ze wzglę­du na to, że udało się wygrać Legii Warsza­wa przy Buł­garskiej, ale również dlat­ego, że rozmi­ary tej poraż­ki były spore. „Kole­jorz” już po 32. Min­u­tach prze­gry­wał 0:3 i choć ostate­cznie prze­grał 1:3, to sposób w jaki stracił trzy bram­ki oraz bezsil­ność defen­sy­wy przy tych akc­jach na dłu­go zostaną w pamię­ci kibi­com z Poznania.

Lech koniec końców prze­grał dwom bramka­mi, jak zwykł prze­gry­wać w tym sezonie (trze­ci raz różnicą dwóch goli). Legii jed­nak od daw­na nie pozwalał u siebie wygry­wać. Po raz ostat­nio pon­ad osiem lat temu, gdy ta wygrała 0:1 po bram­ce Pio­tra Wło­dar­czy­ka. Od kilku lat nie udawało się jej nawet zdobyć w stol­i­cy Wielkopol­s­ki bram­ki. Wczo­raj było inaczej.

Po raz ostat­ni dwoma bramka­mi Lech z Legią przy włas­nej pub­licznoś­ci prze­grał w 1996 roku, gdy uległ jej 0:2 po dwóch golach Cezarego Kucharskiego. Nieco pon­ad dziesięć lat wcześniej Lech stracił na Buł­garskiej cztery bram­ki i prze­grał wysoko 1:4. W 1986 roku gole dla rywali zdoby­wali Tomasz Arceusz, Dar­iusz Dziekanows­ki i dwie Andrzej Bun­col. Hon­orowe trafie­nie dla Lecha, autorstwa Mirosława Okońskiego, nie zmaza­ło plany po wysok­iej porażce z Legią Warsza­wa. Od tego meczu „Kole­jorz” na swoim sta­dion­ie nie stracił więcej, niż dwóch bramek w spotka­ni­ach z „Wojskowy­mi”. Do wczoraj.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.