27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.19godz.8min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ostatni sparing przed Hiszpanią. Lech przegrywa z Miedzią

trening lechici

Lech Poz­nań prze­grał w ostat­nim meczu kon­trol­nym przed wylotem na zgrupowanie do Hisz­panii z Miedz­ią Leg­ni­ca 1:0. Dla podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka był to pier­wszy spar­ing, w którym nie udało się i zdobyć cho­ci­aż jed­nej bramki.

Piłkarze Lecha Poz­nań lep­iej rozpoczęli spotkanie z Miedz­ią i to oni kon­trolowali prze­bieg spotka­nia. Ich przewa­ga nie przełożyła się na sytu­acje bramkowe pod bramką doświad­c­zonego Pta­ka. Ciekaw­ie w 19. Min­u­cie było z kolei pod drugą bramką. Z lewej strony boiska bard­zo dobrze Możdże­nia zwiódł Made­js­ki i dośrod­kował piłkę w pole karne, Kotorows­ki jej nie sięgnął, a ta wpadła tuż przed Grze­gorzewskiego, który głową skierował fut­bolówkę do siatki.

Po zdoby­ciu gola Miedź uspokoiła grę i starała się dłużej utrzymy­wać przy piłce, choć Lechi­ci wciąż starali się stworzyć groźną akcję pod bramką rywala. Dłu­go jed­nak trze­ba było czekać na pier­wszy cel­ny strzał w wyko­na­niu podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka, a ten kiedy już nastąpił był marnej jakoś­ci. Gracze wicelid­era T‑Mobile Ekstrak­lasy nieźle grali jed­nak w odbiorze i za ten aspekt gry należały im się niewąt­pli­wie pochwały.  Pięć min­ut przed końcem pier­wszej połowy Lechi­ci mieli znakomitą okazję na doprowadze­nie do remisu, gdy z rzut wol­ny pośred­ni na bramkę starał się zamienić Trał­ka, lecz trafił jedynie w mur.

W drugiej częś­ci spotka­nia szan­sę na pokazanie się przed sztabem szkole­niowym otrzy­mała nowa jede­nast­ka. To częsty zabieg stosowany przez „Kole­jorza” zimą, który gwaran­tu­je wszys­tkim zawod­nikom dużo szans gry. Po wznowie­niu gry Lechi­ci szy­bko zdomi­nowali rywali i znacznie łatwiej stwarza­li sobie sytu­acje bramkowe. Nadal jed­nak brakowało im dokład­noś­ci, ale w szczegól­noś­ci pre­cyzji. Swo­je szanse na poko­nanie bramkarza Miedzi mieli cho­ci­aż­by Tonew i Reiss, ale ich strza­ły nie trafi­ały nawet w światło bramki.

Im bliżej koń­ca spotka­nia tym groźniej podopieczni Mar­iusza Ruma­ka atakowali bramkę. Kole­jne szanse na wpisanie się na listę strzel­ców miał Reiss, ale również Jakóbows­ki, który efek­townym uderze­niem z przewrot­ki starał się pokon­ać Bledzewskiego. Później w słu­pek trafił jeszcze Reiss, który miał kole­jne okaz­je do zdoby­cia gola. W dolic­zonym cza­sie gry blisko wyrów­na­nia był jeszcze Kędzio­ra, lecz i on nie znalazł sposobu na poko­nanie Bledzewskiego.

LECH POZNAŃ — MIEDŹ LEGNICA 0:1

BRAMKI: ‘19 Grzegorzewski

LECH: Kotorows­ki (46. Szy­mańs­ki) – Ceesay (46. Kędzio­ra), Cyfert (46. Wołąkiewicz), Djur­d­je­vić (46. Kamińs­ki), Hen­riquez (46. Gaj­da) – Możdżeń (46. Jakóbows­ki), Trał­ka (46. Trał­ka), Drew­ni­ak (46. Linet­ty), Lovren­ci­cs (46. Reiss), Ole­jniczak (46. Tonew) — Ubi­parip (46. Ślusarski)

MIEDŹ: Ptak (63. Bledzews­ki) — Wołczek, Bany (68. Tanży­na), Woźnicz­ka, Zasa­da (46. Bartczak), Made­js­ki (63. Lenkiewicz), Łobodz­ińs­ki (83. Kucińs­ki), Kasperkiewicz (90. Wosik), Marcini­ak (46. Nowac­ki), Grze­gorzews­ki (61. Łuszkiewicz), Zakrzews­ki (78. Mowlik)

 

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.