Horror w końcówce. Lech pokonuje Lechię!

Horror w końcówce. Lech pokonuje Lechię!

W drugim ligowym spotka­niu Lech Poz­nań zremisował z Lechią Gdańsk. Bram­ki dla mis­trza Pol­s­ki zdobyli Kasper Hamalainen oraz Marcin Robak, dla Lechii — Rafał Janicki. 

W 7 min­u­cie ide­al­ną okazję strz­elecką miał Marcin Robak, który otrzy­mał fan­tasty­czne podanie od Szy­mona Pawłowskiego, jed­nak Mar­ić wykazał się bramkarskim instynk­tem i obronił strzał napast­ni­ka Kole­jorza. Trzy min­u­ty później strza­łem z dys­tan­su bram­ce Burićia próbował zagroz­ić Daniel Łukasik, jed­nak boś­ni­ac­ki bramkarz nie miał żad­nych prob­lemów z inter­wencją. W 12 min­u­cie Wiśniews­ki miał sporo miejs­ca na prawym skrzy­dle, znalazł pozy­cję do odd­a­nia strza­łu, jed­nak trafił w boczną siatkę.

Od 19 min­u­ty Lech wyszedł na prowadze­nie. Wolne pole w okoli­cach 20 metra znalazł Kasper Hamalainen, Fin moc­no i pre­cyzyjnie uderzył i Mar­ić musi­ał wycią­gać piłkę z siat­ki. Pięć min­ut później Tomasz Kędzio­ra wypa­trzył w środ­ku pola Pawłowskiego, ten chci­ał odd­ać z pier­wszej pił­ki do Roba­ka, jed­nak obroń­cy Lechii przechytrzyli lechitów.

W 38 min­u­cie świet­ną akcję zor­ga­ni­zowali lechi­ci. Jevtić zagrał z prawej strony do Kędzio­ry, który dośrod­kował do Roba­ka, ten jed­nak uderzył z pier­wszej pił­ki i trafił wprost w bramkarza Lechii. Pięć min­ut później lechiś­ci mogli doprowadz­ić do wyrów­na­nia, jed­nak po rzu­cie wol­nym nad bramkę piłkę posłał Janicki.

Dru­ga połowa mogła dobrze rozpocząć się dla podopiecznych tren­era Sko­rży. Z prawej strony uderzał Darko Jevtić, lecz Mar­ić wybronił uderze­nie Szwa­j­cara. W 53 min­u­cieMi­la wyłożył piłkę sto­jące­mu na dwudzi­estym metrze Bory­siukowi, ale lechista uderzył nad bramką Burićia. Cztery min­u­ty później miała miejsce kon­trow­er­syj­na sytu­ac­ja. Hamalainen zagrał z prawej strony do Roba­ka, który tuż przed polem karnym został faulowany, jed­nak sędzia Ste­fańs­ki nie odg­wiz­dał przewinienia.

W 70 min­u­cie dobrą inter­wencją popisał się Burić. Na bramkę Boś­ni­a­ka uderzał Michał Mak, lecz boś­ni­ac­ki bramkarz Kole­jorza zła­pał fut­bolówkę. Od 75 min­u­ty Lechia doprowadz­iła do wyrów­na­nia. Strzel­cem bram­ki – Rafał Jan­ic­ki. Poz­na­ni­a­cy mogli odpowiedzieć po kilkudziesię­ciu sekun­dach. Podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży ruszyli prawą stronę, jed­nak wykończe­nie Marci­na Roba­ka przeszło tuż nad bramką Maricia.

W 78 min­u­cie Lovrenc­sics uderzył z ostrego kąta, bramkarz Lechii wybił piłkę, a na skutek zamiesza­nia w polu karnym obroń­cy goś­ci wybili piłkę na aut. W 84. min­u­cie Dou­glas szukał pozy­cji do odd­a­nia strza­łu, jed­nak posłał piłkę obok bramki.

W dolic­zonym cza­sie gry bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył Marcin Robak, który otrzy­mał ide­alne podanie od Denisa Thoma­lli i wpakował piłkę do siat­ki lechistów.

LECHLECHIA 2:1 (1:0)

Bram­ki: Hamalainen (19.), Robak (90+) — Jan­ic­ki (75.)

Żółte kart­ki: Dud­ka – Łukasik

LECH: Burić –Kędzio­ra, Kadar, Kamińs­ki, Dou­glas – Trał­ka, Dud­ka – Jevtić (61. Lovrenc­sics), Hamalainen (74. Thoma­l­la), Pawłows­ki (69. Formel­la) – Robak

LECHIA — Mar­ić — Wojtkowiak, Jan­ic­ki, Mal­o­ca, Wawrzy­ni­ak –Bory­siuk, Łukasik –Makuszews­ki (67. Mak), Mila (60. Nazario), Wiśniews­ki (46. Kuświk)- Buksa

Wid­zowie: 13 821

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress