02.06.2023, g. 02:30
NBA
Denver Nuggets vs Miami Heat
Do meczu pozostało:
0dn.23godz.21min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pedro Tiba najlepiej asystującym zawodnikiem Lecha Poznań

Pedro Tiba najlepiej asystującym zawodnikiem Lecha Poznań

Pedro Tiba kon­tynu­u­je pisanie pięknej kar­ty w barwach Lecha Poz­nań. Mimo kryzy­su całego zespołu, Por­tu­gal­czyk po ostat­nim star­ciu z Pogo­nią Szczecin mógł dopisać kole­jną asys­tę do swo­jego kon­ta, a jak infor­mu­je ofic­jal­na strona klubu, Tiba odskoczył w tym aspekcie innym kole­gom i zmierza do wyrów­na­nia osiąg­nię­cia samego Ger­go Lovrencsicsa.

Dziewięć ostatnich podań

32-let­ni środ­kowy pomoc­nik kwest­ię dostar­cza­nia dobrych piłek rozłożył na dwie roz­gry­w­ki. Pedro Tiba łącznie ma już na kon­cie dziewięć asyst, które zan­otował oczy­wiś­cie w PKO BP Ekstrak­lasie, ale na uwagę zasługu­ję to, że trzykrot­nie udało mu się obsłużyć kolegów w europe­js­kich pucharach — dwa razy w elim­i­nac­jach oraz raz w fazie grupowej Ligi Europy.

Pod wzglę­dem asyst Pedro Tiba jest abso­lut­nym lid­erem poz­nańskiego Lecha. Por­tu­gal­czyk mając praw­ie dwucyfrową liczbę ostat­nich podań, wyprzedza kole­jnych piłkarzy aż o cztery asysty. Pięć takich zagrań zan­otowali Dani Ramirez, Alan Czer­wińs­ki oraz Tymo­teusz Puchacz. Miejsce na podi­um uzu­peł­ni­a­ją z kolei Jakub Kamińs­ki Jan Syko­ra czy Jakub Mod­er, którzy mają trzy asysty.

Zobacz także: Mick­ey van der Hart o rywal­iza­cji z Fil­ipem Bednarkiem

Pedro Tiba jest niezwyk­le blisko przeskoczenia w tej klasy­fikacji Ger­go Lovrenc­sic­sa. Węgi­er w kam­panii 2013/14 obsłużył swoich kolegów aż czter­naś­cie razy. Pobi­cie tych liczb będzie oznaczać, że Pedro Tiba zostanie reko­rdzistą klubu. Do tej pory, przeskocze­nie byłego zawod­ni­ka Lecha Poz­nań nie udało się Semi­rowi Sti­li­ciowi czy Darko Jevticiowi.

 

fot.gettyimages.com

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.