31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.45min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Peszko w Lechu? Klimczak: W takim duchu zakończyliśmy nasze rozmowy

Peszko w Lechu? Klimczak: W takim duchu zakończyliśmy nasze rozmowy

Sła­womir Peszko zawsze pow­tarzał, ze swo­ją piłkarską kari­erę chci­ał­by zakończyć przy Buł­garskiej. Przy każdej okazji okazy­wał swo­ją miłość do poz­nańskiego Lecha. 

31 sierp­nia skrzy­dłowy reprezen­tacji Pol­s­ki pod­pisał kon­trakt z Lechią Gdańsk. Dlaczego nie trafił w tym okienku trans­fer­owym do Kole­jorza? Pięć lat minęło od momen­tu, kiedy Peszko przeniósł się za granicę. Przez ten czas bronił głównie barw 1. FC. Koeln.

30-latek w ostat­nim cza­sie częs­to pojaw­iał się przy Buł­garskiej. Kole­jorz prowadz­ił negoc­jac­je z zawod­nikiem. — Jego wiz­y­ty w Poz­na­niu, obec­ność na meczach przy Buł­garskiej — to wszys­tko nie było przy­pad­kowe. Chcieliśmy tego zawod­ni­ka — przyz­na­je prezes Karol Klim­czak. - Nasze roz­mowy ze Sła­womirem Peszką były długie i dynam­iczne, czy to te prowad­zone przez tele­fon, czy poprzez SMS, ale nie udało nam się dojść do porozu­mienia. Piłkarz chci­ał dłuższego kon­trak­tu i wyższych pieniędzy, niż my mogliśmy mu zaofer­ować – doda­je.

Prezes Kole­jorza zapew­nia, że być może Peszko zakończy sportową kari­erę w Poz­na­niu. Lechia Gdańsk nie musi być ostat­nim klubem reprezen­tan­ta Pol­s­ki. – Życzę Sławkowi powodzenia i mówię to abso­lut­nie szcz­erze. Naprawdę nie jest wyk­luc­zone, że zakończy u nas swo­ją kari­erę. Właśnie w takim duchu zakończyliśmy nasze roz­mowy – kończy Klimczak.

Sła­womir Peszko do Lecha Poz­nań trafił w 2008 roku. W Niebiesko-Białych barwach roze­grał 68. spotkań, zdobył jede­naś­cie bramek. Nie tak dawno zawod­nik zapew­ni­ał, że jeśli miał­by ponown­ie grać w Polsce to była­by druży­na, z którą w 2010 roku świę­tował mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Oprócz majs­tra skrzy­dłowy reprezen­tacji zdobył z Lechem Super­puchar w 2010 roku, a sezon wcześniej Puchar Polski.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.