06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.55min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piast — Lech: Dominacja Kolejorza!

Piast — Lech: Dominacja Kolejorza!

W 22. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy lechi­ci wyraźnie pokon­ali w Gli­wicach miejs­cowy Piast 3:0. Do siat­ki trafi­ał dwukrot­nie Radosław Majew­s­ki, a także raz Daw­id Kownacki.

Pier­wszy gwiz­dek sobot­niego spotka­nia pomiędzy Piastem Gli­wice a Lechem Poz­nań rozbrzmi­ał punkt o 20.30. Trze­ba przyz­nać, że poz­na­ni­a­cy rozpoczęli ten mecz z dużym ani­muszem. Bard­zo ciekaw­ie z lewej strony dwa razy piłkę “pok­lepali” między sobą Volodymyr Kostevych, Szy­mon Pawłows­ki oraz Daw­id Kow­nac­ki. Jed­na z tych akcji zakończyła się strza­łem jed­nak Maciej Gajos znacznie chy­bił.  Piast odpowiedzi­ał chwilę później — kole­jno strze­lali Bar­tosz Szeli­ga oraz Patrik Mraz. Szczegól­nie przy drugim uderze­niu słowack­iego obroń­cy znakomitą inter­wencją popisał się świę­tu­ją­cy dziś 30. urodziny Jas­min Burić. W 20. min­u­cie doskon­ałą akcję na lewym skrzy­dle przeprowadz­ił Kostevych, który wpierw minął jed­nego z defen­sorów Pias­ta, po czym świet­nie dośrod­kował piłkę na głowę Gajosa. Ekipę z Gli­wic przed stratą bra­mi ura­tował Radosław Muraws­ki wybi­ja­jąc fut­bolówkę z lini bramkowej. Doskon­ałą szan­sę na wyprowadze­nie Kole­jorza na prowadze­nie miał Kow­nac­ki, lecz nieste­ty z bliskiej odległoś­ci trafił w Jaku­ba Szmatułę. Co nie udało się w poprzed­niej akcji udało się chwilę później. Ze stałego frag­men­tu gry z okolic lewego narożni­ka pola karnego w kierunku bram­ki uderzał Radosław Majew­s­ki — szczęśli­wie dla niego pił­ka po lekkim rykosze­cie wpadła do siat­ki! Lechi­ci prze­jęli inic­jaty­wę i cały czas napier­ali na defen­sy­wę rywali. Jed­na z kole­jnych akcji spraw­iła, że Kole­jor­zowi udało się pod­wyższyć prowadze­nie. Niesamowicie akty­wny w tym spotka­niu Kostevych ponown­ie wrzu­cił piłkę w pole karne, gdzie “jak w masło” wszedł Majew­s­ki i uderze­niem głową umieś­cił fut­bolówkę w siatce! Wynik do koń­ca pier­wszej połowy nie uległ zmi­an­ie i Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa schodz­iła do szat­ni z dwubramkowym prowadzeniem.

Dru­ga część spotka­nia rozpoczęła się od ener­gicznych ataków graczy Pias­ta, którzy z pewnoś­cią chcieli odro­bić straty. Piłkarze Kole­jorza zachowali w tej sytu­acji spokój i skutecznie przetr­wali oblęże­nie swo­jego pola karnego. Lechi­ci pod­wyższyli prowadze­nie w 62. min­u­cie! Zza pola karnego uderzał Pawłows­ki, ale jego strzał odbił przed siebie Szmatuła. Doskon­ałym instynk­tem popisał się Kow­nac­ki, który jako pier­wszy dopadł do bez­pańskiej pił­ki i skierował ją do siat­ki. Chwilę później szan­sę debi­u­tu od tren­era Nena­da Bjel­i­cy dostał Mihai Radut. Tuż przed zejś­ciem z boiska Kow­nac­ki mógł ustrzelić dublet, lecz z okolic piątego metra trafił tylko w słu­pek. W końców­ce spotka­nia szczęś­cia próbował jeszcze Marcin Robak, jed­nak nie udało mu się wpłynąć na rezul­tat tego poje­dynku. Tym samym podopieczni Nena­da Bjel­i­cy odnieśli drugie zwycięst­wo w tym roku i pokaza­li ligowym rywalom, że w Poz­na­niu wszyscy myślą o tytule mistrzowskim.

Piast Gli­wice — Lech Poz­nań 0:3 (0:2)

Bram­ki: 27., 35. Majew­s­ki, 62. Kownacki

Żółte kart­ki: 57. Vra­jnes, 84. Girdvainis

Piast: Szmatuła — Gird­vai­nis, Sed­lar, Mraz — Szeli­ga, Muraws­ki, Buka­ta, Vran­jes (61. Masłows­ki), Badia (79. Mój­ta) — Jankows­ki (46. Zivec), Sekulski

Lech: Burić — Kędzio­ra, L. Nielsen, Wilusz, Kostevych — Trał­ka, Gajos — Makuszews­ki (77. Jevtić), Majew­s­ki, Pawłows­ki (62. Radut) — Kow­nac­ki (66. Robak)

Sędzia: Tomasz Kwiatkows­ki

Widzów: 3875

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.