28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.30min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piast-Lech: Mistrz Polski gra z liderem!

Piast-Lech: Mistrz Polski gra z liderem!

W ostat­niej kole­jce przed prz­er­wą świąteczną piłkarze Lecha Poz­nań zmierzą się na wyjeździe z lid­erem Ekstrak­lasy — Piastem Gliwice. 

Pier­wszy mecz między mis­trzem Pol­s­ki a gli­wiczana­mi odby­wał się 23 sierp­nia na INEA Sta­dion­ie. Pogrążony w dołku Lech uległ Pias­towi 1:0. Bramkę na wagę trzech punk­tów zdobył wów­czas Kamil Vacek.

Piast Gli­wice jest jed­ną z rewelacji i niespodzianek tego sezonu. Zespół z Górnego Śląs­ka ma na swoim kon­cie 42 punk­ty i na pewno zimę spędzi jako lid­er Ekstrak­lasy, bowiem gonią­ca Legia Warsza­wa ma o pięć punk­tów mniej i nawet ewen­tu­al­na poraż­ka Pias­ta i wygrana “Wojskowych” w Kiel­cach nie zmieni układu tabeli Ekstrak­lasy. Warto zaz­naczyć, że pier­wsze miejsce gli­wiczanie zaj­mu­ją od … piątej kole­j­ki tabeli. Atutem gli­wiczan może być ich własne boisko, ponieważ na włas­nym tere­nie prze­grali oni tylko raz — 24 październi­ka ulegli Koronie Kielce.

Kole­jorz jest obec­nie na fali wznoszącej. Poz­na­ni­a­cy nie prze­grali od sześ­ciu kole­jek, a od pię­ciu meczów mis­tr­zowie Pol­s­ki zachowu­ją czyste kon­to. Zdoby­w­cy Super­pucharu Pol­s­ki 2015 zaj­mu­ją obec­nie szóste miejsce w tabeli z trze­ma punk­ta­mi straty do Ruchu Chorzów.

Bilans spotkań zde­cy­dowanie prze­maw­ia za drużyną tren­era Jana Urbana. Lechi­ci na 17 poje­dynków wygrali aż 11 meczów. Jed­nak w ostat­nich dwóch poje­dynkach to Piast był lep­szy od Kole­jorza. Ostat­ni raz poz­na­ni­a­cy wygrali w Gli­wice w sezonie 2013/2014. Dwie bram­ki w Niebiesko-Białych barwach zdobył wów­czas Łukasz Teodorczyk.

W spotka­niu z Piastem tren­er Urban nie będzie mógł desyg­nować do gry Marci­na Roba­ka, Keb­by Ceeay’a, Davi­da Hol­mana oraz Ger­go Lovrenc­sic­sa, który dostał więcej dni wol­nego i prze­by­wa już na Węgrzech. Do zdrowia powró­cił nato­mi­ast Dar­iusz Dud­ka i będzie mógł on wys­tąpić w niedziel­nym spotka­niu. Niepewny jest zaś pojaw­ie­nie się na placu gry Kaspra Hamalaine­na, który przed­w­cześnie zszedł z piątkowego treningu. — Będziemy musieli skom­ple­tować kadrę na mecz młodzieżą — zapowia­da tren­er mis­trza Polski.

Pier­wszy gwiz­dek sędziego Mar­iusza Złot­ka o 18:00 w Gliwicach.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.