07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.47min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piast-Lech: Przełamać fatalny bilans

gergo-lovrencics-piastW 9. kole­jce T‑Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Nikt nie ma żad­nych wąt­pli­woś­ci, że Kole­jorz spisu­je się znacznie poniżej oczeki­wań. Wicemistr­zowie Pol­s­ki z ubiegłego sezonu wygrali zaled­wie dwa spotka­nia w tej rundzie, trzy prze­grali i zremisowali. To nieco marny bilans jak na drużynę, która zamierza­ła przed sezonem wal­czyć o tytuł mis­tr­zows­ki. Jed­nym wytłu­macze­niem może być fakt, że lechi­ci wys­tępu­ją obec­nie znacznie osła­bi­eni, a z kon­tuzjowanych piłkarzy moż­na by wys­taw­ić całkiem dobrą wyjś­ciową “11”.

W ubiegłym sezonie Kole­jorz dwukrot­nie roz­gromił Pias­ta. U siebie 4:0 po bramkach Keb­by Ceesay’a, Bar­tosza Ślusarskiego, Alexan­dara Tonewa oraz Marci­na Kamińskiego. W meczu wyjaz­dowym Lech pewnie zwyciężył 3:0 po golach Ger­go Lovrenc­sic­sa, Rafała Murawskiego oraz Tone­va. W obec­nej kadrze z wszys­t­kich strzel­ców bramek zdrowi i gotowi do gry są jedynie Węgi­er oraz “Ślusarz”, jed­nak zarówno jeden, jak i dru­gi, nie imponu­ją formą.

Piast w obec­nym sezonie spisu­je się na miarę oczeki­wań. Gli­wiczanie nie są być może tak dobrzy, jak w poprzed­nim sezonie, jed­nak w tabeli zaj­mu­ją ósmą lokatę i o dwa punk­ty wyprzedza­ją Kole­jorza. W ostat­niej kole­jce podopieczni Marci­na Brosza wygrali z Widzewem 3:0.

Do kon­tuzjowanych zawod­ników tren­era Mar­iusza Ruma­ka dołączył Tomasz Kędzio­ra, który powró­cił do “18” mec­zowej w spotka­niu z Śląskiem Wrocław. Do Gli­wic nie pojechali także Dar­iusz Formel­la oraz Manuel Arboleda.

Spotkanie rozpocznie się o 20:30 w Gliwicach.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.