01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.51min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piast-Lech: Przełamać niemoc wyjazdową

Piast-Lech: Przełamać niemoc wyjazdową

Lech Poz­nań nie wygrał na wyjeździe od 10 sierp­nia. Wów­czas Kole­jorz zainka­sował trzy punk­ty w meczu z Lechią Gdańsk, gdzie dwukrot­nie na listę strzel­ców wpisał się Łukasz Teodor­czyk.Niemoc lechitów  trwa. Od trzech miesię­cy poz­na­ni­a­cy nie potrafią wygrać na wyjeździe. Nad­chodzą­cy week­end otworzy rundę wiosen­ną T‑Mobile Ekstrak­lasy. Piłkarze Lecha Poz­nań zmierzą się z Piastem Gliwice.

Mecz na otwar­cie sezonu 2014/2015 był dla podopiecznych, wtedy jeszcze Mar­iusza Ruma­ka, bard­zo udany. Lechi­ci roz­gromili gli­wiczan 4:0, a trzy razy na listę strzel­ców wpisał się Vojo Ubi­parip. Jed­no trafie­nie dołożył Daw­id Kownacki.

Rundę jesi­en­ną poz­na­ni­a­cy zakończyli dopiero na siód­mym miejs­cu z dorobkiem 23 punk­tów. Będą­ca na pier­wszym miejs­cu Legia Warsza­wa ma o sześć oczek więcej. Głównym powo­dem tak niskiej lokaty Kole­jorza jest kil­ka remisów, których być nie powin­no. Utra­ta bramek w ostat­niej min­u­cie spowodowała, że Lech stracił w ten sposób osiem punk­tów: wyjaz­dowe mecze z Ruchem, Koroną i Legią oraz domowe spotkanie z Podbeskidziem.

Piast po słabym początku sezonu, obec­nie ma ten­dencję zwyżkową. Gli­wiczanie zaj­mu­ją dziewiątą pozy­cję, mają na kon­cie 19 punktów.

Za Lechem prze­maw­ia fakt, że sześć ostat­nich spotkań w Gli­wicach padło łupem piłkarzy ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki. Ostat­ni raz Piast u siebie z Kole­jorzem wygrał w sezonie 1982/1983, a spotkanie odby­wało się w ramach Pucharu Polski.

W niedziel­nym meczu nie zagra na pewno Keb­ba Ceesay. Vojo Ubi­parip wró­cił już do tren­ingów z całym zespołem, lecz nie wiado­mo czy będzie gotów na grę już w najbliższej kole­jce. Niewiadomą pozosta­je pozy­c­ja lewego obroń­cy. Za kart­ki pauzu­je Bar­ry Dou­glas, a Luis Hen­riquez  wraca z prz­er­wy reprezen­ta­cyjnej.  Zaur Sada­jew także musi odbyć prz­er­wę spowodowaną otrzy­maniem czwartej żółtej kart­ki w meczu z Podbeskidziem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.